Klinika Młodości -Świeradów

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Blondi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 995
Na forum od: 23 mar 2014 00:51
Oddział NFZ: Pomorski

Klinika Młodości -Świeradów

Post autor: Blondi »

Kochani szukam informacji na temat tego obiektu .Rozważam wyjazd w maju ,ale najlepiej spytać tych którzy tam byli.
Strony internetowe wiadomo....wszystko naj.
Za każdą wiadomość z góry serdecznie dziękuję.
forumowicz

Re: Klinika Młodości -Świeradów

Post autor: forumowicz »

Witaj Blondi,już pani odpisuje.
Świeradów trochę znam,byłem tam 13 razy,w przeciągu 11 lat.Samo to ze tam jeżdżę coś znaczy.
Dom Zdrojowy czyli Klinika Młodości,wg mnie to jedyny kompletny obiekt z tych co poznałem,pod uwagę biorę położenie,wyżywienie.Teraz tak: położenie bardzo dobry/centrum uzdrowiska/,wyżywienie prywatnie/szwedzki stół /bardzo dobre,pokoje takie sobie,ale zawsze jest opcja brata Domu zdrojowego Sanus,tam pokoje dużo ładniejsze fajniejsze,jest od Domu Zdrojowego około 300 metrów.Wszystko to otrzyma pani w cenie około 200zł za dobę/pokój 1 osobowy/. Druga sprawa,zabiegi,tutaj moja opinia może być niewiarygodna,wg mnie takie sobie,a prywatnie ceny niemieckie,np. jedna kąpiel 50zł.Przechodząc do tematu który zapewne Cie interesuje,czyli rozrywka.Wg mnie w Domu Zdrojowym jest najładniejsza sala taneczna w Polsce/ale tez za wiele ich nie znam,wiec opinia tylko moja.Dancingi od wtorku do niedzieli,od 5zł do 15zł.Będąc w tym roku,uważam że bawiło się tam bardzo dużo ludzi,co jest ewenementem w skali kraju w tym okresie/100 osób na sali to niemało/,ale oczywiście są minusy tej kawiarni,nie miła obsługa,i do tego kantująca na alkoholu! czyli jak na taki obiekt zabytkowy,stary,ładny,ale trochę zaniedbany,to pokoje takie sobie,a obsługa kawiarni kiepska,ale jest to spowodowane brakiem chętnych do pracy/dlatego młode dziewczyny maja wszystko gdzieś,zero uśmiechu,uprzejmości czy powiedzenia dzień dobry itp.mogą tez być przemęczone.Sam Świeradów fajny,ale coraz bardziej tłoczny,za dużo budują dookoła obiektów,a z małego miasteczka nie da się zrobić metropolii.Jeszcze jedna uwaga,kawiarnie,ciastka takie sobie.Najlepsze ciast w Domu Zdrojowym w tejże kawiarni,ale coś za coś,drogie ciasto ,czas czekania+ obsługa.To był opis z wakacji z lipca,myślę ,że w maju będzie mniej ludzi,a może więcej kuracjuszy? Podsumowując Blondi,jak dla ciebie,ze względu na pokoje,Sanus/wszystko tam też jest na miejscu/,no chyba że wolisz towarzystwo niemieckie,to masz Magnolie czy niższy poziom Kryształ.Masz pytania,pisz śmiało.
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Klinika Młodości -Świeradów

Post autor: Mask »

Aktualne ceny dancingów w Bohemie, pon. - piąt. 8 zł, sob. 20 zł, niedz. 15 zł.
forumowicz

Re: Klinika Młodości -Świeradów

Post autor: forumowicz »

niedługo wszędzie w sanatoriach dancingi będzie wejście po 20zł
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Klinika Młodości -Świeradów

Post autor: jacky6 »


A przy takich cenach - wszyscy się zestarzejemy ...

as soon as pousible ...


:mrgreen: :ugeek:

forumowicz

Re: Klinika Młodości -Świeradów

Post autor: forumowicz »

Jacku spokojnie;Inflacja+,zobacz na historię średniej płacy w latach 80-tych i 90-tych.Analogia.Niedługo powiedzą,że każdy będzie milionerem i wydrukują banknot mln złotych.Później przyjdzie Balcerowicz II,zwalczy inflację stopami procentowymi,tylko długów nikt nie umorzy,tylko rozbiorą kraj. :)
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Klinika Młodości -Świeradów

Post autor: smuga »

Witaj Blondi :) Może nie byłam aż tak często jak MAX w Świeradowie ale pokuszę się o stwierdzeniem że niestety ale Klinika Młodości nigdy nie była w centrum Świeradowa . Ten obiekt znajduje się w Czerniawie na ul.Spadzistej . W jednej części przebywali kuracjusze z NFZ a w tej niżej położonej też prywatni .Jest jeszcze na tym samym wzgórzu Dom Uzdrowiskowy EWA Medical & SPA . Jest basen , kręgielnia . Pokoje na dobrym poziomie . Miejsce raczej spokojne . Do knajpek trzeba zejść w dół tak jak by do centrum Czerniawy 8-)
forumowicz

Re: Klinika Młodości -Świeradów

Post autor: forumowicz »

Brawo Smuga! oczywiście masz rację.Najciekawsze jest to ze byłem pewien w 100%,że chodzi o Dom Zdrojowy,błąd i tu nie ma dwóch zdań,ale to chyba dlatego tak uważałem,bo nie wiem jak teraz ,ale kiedyś bardzo było reklamowane SPA w Domu Zdrojowym/takie malutkie SPA,do dzisiaj jest/. Myślę ,że kilka słów o Domu Zdrojowym które napisałem się komuś kiedyś przyda.Podsumowując Klinika Młodości znajduje się w Czerniawie,jest to kilka km od Świeradowa/nigdy nie byłem/zawaliłem,przecież Blondi była w Świeradowie w Domu Zdrojowym,więc bez sensu by było,jak by pytała o Dom Zdrojowy.Sorry! pozdrawiam.Max
p.s na dancingi kobiety przyjeżdżają do Domu Zdrojowego,swoimi samochodami/połączenia innego nie ma,chyba że na nogach/
Awatar użytkownika
Blondi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 995
Na forum od: 23 mar 2014 00:51
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Klinika Młodości -Świeradów

Post autor: Blondi »

Chłopaki ,Klinika Młodości wiem ,że jest z boku miasta....pytam o pokoje ,wyżywienie, najlepiej takie wiadomości od osób ,które tam były.
Max ,ja byłam 4 lata temu w Świeradowie w Hotelu Świeradów ,blisko Domu Zdrojowego.
Sądzę że na dancingi będzie czym i z kim się wybrać. :lol:
Pozdrowionka i buziaczki :mrgreen:
ODPOWIEDZ