"TĘCZA" w Ustce

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: "TĘCZA" w Ustce

Post autor: renatka11 »

Byłam z mężem w Tęczy we wrześniu na turnusie z NFZ. Po powrocie opisałam nasz pobyt w tym dziale. Bardzo zdziwiło mnie, że w opisanym obecnie poście, jest negatywna informacja o posiłkach. My podczas pobytu wręcz byliśmy zdziwieni, że posiłki sa tak obfite i bardzo urozmaicone z bogatym wyborem sałatek, wędlin, potraw mlecznych. Przytoczę fragment mojego opisu
,,Wczoraj wróciliśmy z Ustki. Turnus w sanatorium mieliśmy do 7 października. Pobyt oceniam jako bardzo dobry. Jesteśmy zadowoleni z rehabilitacji, posiłków, bliskości morza i pięknej słonecznej pogody. Mniejsze zadowolenie ze standardu pokoju. Przez ponad 3 tygodnie tylko dwa razy troszkę pokropił deszcz. O rehabilitacji pisałam, więc o posiłkach. Były bardzo smaczne, obfite, urozmaicone. Na szczególną pochwałę zasługuje duża ilość sałatek i surówek do dań głównych na śniadanie, obiad i kolację. :)
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1778
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: "TĘCZA" w Ustce

Post autor: Andrzej1958 »

Zapomniałaś dopisać, że Twój opis pochodzi z 2020 roku. Rok różnicy i wychodzi, że zmiana z jakością posiłków na gorsze.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: "TĘCZA" w Ustce

Post autor: renatka11 »

Fakt, nie napisałam, że to był wrzesień 2020 rok, ale czyżby się tak bardzo zmieniła jakość i wielkość posiłków. Będąc na tym turnusie, czasami zastanawialiśmy się z mężem, czy przypadkiem my nie jesteśmy na stołówce razem z komercją, bo takich posiłków na żadnym turnusie z NFZ nie mieliśmy. Być może teraz w Tęczy jest inaczej. Pozdrawiam 😊🎄.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: "TĘCZA" w Ustce

Post autor: Zosia »

Renatko, napisałam, że wyżywienie nie ma dla mnie większego znaczenia. Jednym smakuje bardziej innym mniej, dlatego nie oceniam tylko opisuję fakty. Myślę jednak, że poddawanie w wątpliwość wypowiedzi bez powodów : "czyżby się tak bardzo...?" , " być może.." powoduje to , iż opinii na forum mamy coraz mniej . To po prostu zniechęca ale MartiniZlodem życzmy uginającego się stołu a sądząc po niku podniebienie może mieć wysublimowane ;)
Pozdrawiam :kwiat:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4181
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: "TĘCZA" w Ustce

Post autor: Kleinehexe »

Jak tak czytam, to dochodzę do spostrzeżeń, że nie w jednym obiekcie zmiany na gorsze zachodzą w ostatnim czasie odnośnie wyżywienia. Czemu? Chyba się można domyślić. Ciśnie się na usta "dobra...", ale to już będzie polityka, więc sza...
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1778
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: "TĘCZA" w Ustce

Post autor: Andrzej1958 »

Taaa ... i krówki usteckie :lol: i wygodne kanapy w kawiarenkach sprzyjające boczkom. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: "TĘCZA" w Ustce

Post autor: darek »

Witam

Wspominacie Państwo Tęczę w Ustce.

Zapytam się jak wygląda sprawa z Basenem
Tak Basenem gdy byłem w Tęczy chyba w 2001 lub 2002 to do dziś nie zapomnę jak ówczesna Kierownik czy Dyrektor obiektu zachwalała ów Basen i bazę zabiegową .

Zaproponowałem wtedy Mojej mu ówczesnemu Szefowi wyjazd Rehabilitacyjny właśnie do Tęczy i Ustki.
Pojechało Nas wtedy około 15 osób .
No miał być Parking dla Naszych samochodów wewnątrz tego placyku .
Staliśmy na pobliskich uliczkach

A sławny Basen to było takie Oczko 4 na 5 metrów.

Plus Remont Kapitalny -wymiana wszystkich okien od strony ulicy
Koszmar

Jedyny plus jaki wynieśliśmy z Ustki to SUPER POGODA i Leżakowanie na plaży
No nie zapomnę że wtedy cała Ekipa jaka wróciła do Firmy była Bardziej opalona niż Szef odpoczywający gdziś w Egipcie

Zosiu

Jak wygląda sprawa z BASENEM czy nadal jest to Oczko czy coś wybudowano większego bo na stronie zbytnio się nie chwalą ?
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: "TĘCZA" w Ustce

Post autor: Zosia »

Darku, nie chwalą się bo nie mają czym. Z basenem nic się nie zmieniło. Ja tak na prawdę to go nawet nie widziałam tylko słyszałam narzekania , że tylko do gimnastyki. Obok jest ośrodek kiedyś - Radość , chyba to było sanatorium ? teraz ośrodek wypoczynkowy bez zabiegów więc tak naprawdę to Tęcza jako jedyna ma idealne położenie , no i całe miasteczko małe ale urocze z klimatem więc po latach przynajmniej raz zamień Kołobrzeg na Ustkę:)
Gość

Re: "TĘCZA" w Ustce

Post autor: Gość »

Mnie basenik nie wadził (bardziej spanikowana starsza Pani w mojej grupie). 😁
Z Tęczy mam super wspomnienia, to ludzie je tworzą.
A moim kolegom usteckim życzę super podróży, gdyby jakimś przypadkiem zabłądzili w moje strony zapraszam serdecznie. ❤️
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: "TĘCZA" w Ustce

Post autor: Zosia »

Dzięki Majeczko :kwiat: Tobie super wypoczynku i spotkania . Żałuje, że tak wyszło :( ale serduchem jestem z Wami. Baw się dobrze :serce:
ODPOWIEDZ