Sanatorium Chemik Duszniki Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Tadek7775
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 12 mar 2014 07:39
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Sanatorium Chemik Duszniki Zdrój

Post autor: Tadek7775 »

Zaliczyłem dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny na przełomie września i października w sanatorium Chemik w Dusznikach Zdroju i chcę podzielić się uwagami dotyczącymi pobytu gdyż przed wyjazdem świeżych informacji nie znalazłem.
Przyjęcie do sanatorium odbyło się bardzo sprawnie. Osoby przyjeżdżające do sanatorium były podzielone na dwie grupy tzn. zaszczepionych – 1 grupa i niezaszczepionych – 2grupa. Pokoje w sanatorium czyste widać że po remoncie sprzątane praktycznie co drugi dzień. Dla osób korzystających z Wi-Fi nie mam dobrych wiadomości. Sygnał w budynku słaby natomiast w pokojach nad częścią zabiegową zupełnie zanika.
Posiłki na stołówce dobre i wystarczające. Może szału nie ma ale jak na sanatorium to jest OK. Stoliki 5-cio osobowe w pełni obsadzone.
Wizyta u lekarza. Pan Doktor ustala rodzaj zabiegów na podstawie dokumentacji medycznej pisanej i wywiadu z kuracjuszem. Z przydzielonych zabiegów byłem zadowolony. Jest jednak drobny szczegół a mianowicie jest to już kolejne sanatorium do którego przyjeżdżam a płytką na której jest prześwietlenie moich kolan i tłumaczenie lekarzy że nie mają jak otworzyć a siedzą przy komputerze.
Wszystkie zabiegi wykonywane na miejscu. Rehabilitanci pomocni i bardzo dobrze zorganizowani gdybym miał wystawić im szkolną ocenę to tylko szóstkę i wzorowe zachowanie.
Park zdrojowy może nie taki jak w Kudowie czy Polanicy ale można pospacerować i przysiąść na ławeczce. Ale jak się znudzą spacery po okolicy (a jest gdzie pochodzić) to można odwiedzić wcześniej wspomniane Kudowę i Polanicę a także Wambierzyce, Czermną, Błędne Skały i wiele innych ciekawych miejsc.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sanatorium Chemik Duszniki Zdrój

Post autor: Bibi2 »

Ojej byłam "wieki" temu w Chemiku , bardzo fajnie wspominam pobyt .
Dzięki Tadek za podzielenie się z nami swoimi wrażeniami :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Chemik Duszniki Zdrój

Post autor: Felice »

Tadek dzięki za opis.
W kwestii wspomnianej przez ciebie płytki z prześwietlaniem powiem tylko tyle, że lekarze w sanatorium nie są diagnostami i w sumie nawet nie muszą umieć odczytywać zapisu. Od tego są radiolodzy i opis sporządzony przez niego balneologowi wystarczy.
Balneolog umie dostosować zabiegi do naszego schorzenia rozpoznanego wcześniej przez specjalistę. Tego od niego wymaga się.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium Chemik Duszniki Zdrój

Post autor: sztani »

Dzięki za opis . już kiedyś myślałem o komercyjnym wyjeździe do Chemika .świetna baza wypadowa :). Fontanna w parku robi wrażenie .
ODPOWIEDZ