ZŁOCIEŃ Ustroń 26.09.-17.10.21r

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

ZŁOCIEŃ Ustroń 26.09.-17.10.21r

Post autor: Małgosia69 »

Minęło już kilkanaście dni od mojego powrotu ze Złocienia w Ustroniu i chyba czas coś nowego o tym ośrodku napisać. Przyjechałam do Złocienia dzień wcześniej, koszt 80 zł ,przyjęcia od 16.00, a o 14.00 miałam już numerek 21 :o W budynku tłum ludzi. Ok.17.30 otrzymałam klucz do pokoju. Pokoje dwuosobowe tylko dla małżeństw, Dla reszty pokoje wieloosobowe, w najlepszym razie studio. Kilka jedynek, ale na taką szansy nie miałam, bylam ze zwrotów. Moje prośby i dobra wola recepcjonistów, oraz koleżanka którą "wyczaiłam" czekając w kolejce sprawiły,iż otrzymałyśmy dwójkę w studio z jedynką. :) Pokój ładny z balkonem i widokiem na miasto, drugie piętro. Wizyta u Pani doktor rano drugiego dnia, mocno starsza ,a przede wszystkim wszechwiedząca, zero rozmowy o zabiegach. W ośrodku 95% osób w wieku powyżej 70 roku życia. Dużo osób o kulach, laskach, na wózkach i tu pojawił się problem - tylko jedna winda. Chorzy starsi ludzie czekali naprawdę długo zanim udało Im się dostać do niej. Posiłki na dwie tury, jedzenie smaczne, szczególnie obiady, pyszne zupy, surówki, prawdziwe kompoty. Rehabilitanci wspaniali, młodzi, empatyczni, pomocni, niestety system komputerowy nie pozwalał przyspieszyć czasu zabiegów,ale i tak ostatni miałam tuż po obiedzie. Dzięki wizycie u Pani Ordynator udało mi się zmienić dwa zabiegi, na takie jakie chciałam. Dla mnie najlepsza gimnastyka w naprawdę ciepłym solankowym basenie i okłady borowinowe. Wykupiłam sobie także prywatne masaże ręczne , bardzo polecam , cena za jeden odcinek kręgosłupa 15 minutowego masażu 12 zł. Cena za cały kręgosłup 20 zł, ale czas masażu ten sam.Ja ze względu na to wybrałam 10 masaży odcinka szyjnego. Masażysta wie co robi, masaż super. W podziemiach znajduje sie kawiarenka z tańcami. Super atmosfera, przychodziło dużo osób z innych ośrodków. Prowadzący imprezki Roman i muzyka ,którą puszczał sprawiały,że sala prawie zawsze była pełna. Tańce także w Malwie, ale klimaty i atmosfera troszkę nie dla mnie, bylam tam tylko dwa razy zaproszona przez znajomych z tego sanatorium. Oczywiście jest jeszcze Klub Kuracjusza w Równicy i Zapiecek, byłam, fajnie, ale i tak w Złocieniu najlepiej. :lol: Podsumowując: pobyt bardzo udany, zabiegi pomogły, Ustroń piękny, pogoda cudowna, towarzystwo wyborowe, wypoczynek i rehabilitacja super. Z przyjemnością tam wrócę. :D :D
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: ZŁOCIEŃ Ustroń 26.09.-17.10.21r

Post autor: Bibi2 »

Małgosiu , dziękuję za ocenę "Złocienia" :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: ZŁOCIEŃ Ustroń 26.09.-17.10.21r

Post autor: GIENIA »

Małgosiu :kwiat: dziękuję za opinię :)
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: ZŁOCIEŃ Ustroń 26.09.-17.10.21r

Post autor: wiktor64 »

Malgosiu69 dzieki za opinie :serce: :serce: :serce: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ZŁOCIEŃ Ustroń 26.09.-17.10.21r

Post autor: ewasz »

Małgoniu, piękne dzięki za opinię, pozdrawiam 😊
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: ZŁOCIEŃ Ustroń 26.09.-17.10.21r

Post autor: Małgosia69 »

Jeśli ktoś ma jakieś pytania dotyczące Złocienia, chętnie odpowiem. Pozdrawiam serdecznie przemiłych Forumowiczów. :kwiat: :serce: :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ZŁOCIEŃ Ustroń 26.09.-17.10.21r

Post autor: dani888 »

Małgosiu i ja ze swojej strony dziękuję Ci za opinię , fajnie to opisałaś , pozdrawiam :kwiat: :) .
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: ZŁOCIEŃ Ustroń 26.09.-17.10.21r

Post autor: Małgosia69 »

Dziękuję Wszystkim za miłe słowa. :D Chciałabym jeszcze dodać,że na borowinkę każdy kuracjusz dostaje ciemny ręcznik i prawdziwe bawełniane duże prześcieradło, plus duży i mały ręcznik /białe/. Są one wymieniane w połowie turnusu. Borowina z wiadereczka, mimo,że ciut spływa po szyj i brudzi prześcieradło, ale jest super. :kwiat: :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ZŁOCIEŃ Ustroń 26.09.-17.10.21r

Post autor: ewasz »

O tak, borowinka jest świetna w Ustroniu 😁
kocur
Posty: 3
Na forum od: 15 gru 2021 17:56

Re: ZŁOCIEŃ Ustroń 26.09.-17.10.21r

Post autor: kocur »

Przez blisko 7 dni nikt nie odbierał telefonu ,gdy udało mi się dodzwonić zostały pokoje wieloosobowe z toaletą dla kilku pokoi tak zwane jedynki niedostępne,pokoje dwuosobowe dla małżeństw i dopłata za wszystko.Sanatoria odwiedzam od 11 lat takich warunków nie spotkałem ,ale może to ja jestem zmanierowany,albo ten ośrodek zatrzymał się na czasach Gierka.Pozdrawiam i życzę wszystkiego zdrowego.
ODPOWIEDZ