VERANO Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: darek »

Nie jestem Osobą powiązaną z Ośrodkiem Verano w Kołobrzegu

Jednak wg posiadanych informacji OGÓLNYCH , aby była możliwość PROWADZENIA PRAC MODERNIZACYJNYCH - Tak Modernizacyjnych i MOŻLIWOŚŚ GOSZCZENIA GOŚCI - muszą byś spełnione warunki.

Inspektor Budowlany Konsultuje się z Lekarzem Sanatoryjnym i DOPUSZCAJĄ BĄDŹ NIE do Prac i pobytu.

Byłem 2 x w ówczesnych Kombatancie -dziś Perła - gdy trwały prace modernizacyjne o 6,15 budził mnie zrzut gruzu w rurach plastykowych -Rura przechodziła na wysokości mojego Balkonu .
Przez 21 dni Nie otwarłem Okna na Balkon - pomimo że 1 z Kolegów palił peta za petem
Kurz na korytarzach był Fajny było BIAŁO

Pewne Małżeństwo wezwało TV , wezwało NFZ w Szczecinie
I CO Zwrócono wszystkim za RTV -Śmiech na Sali
ok
Dołożono nie 54 ale 66 zabiegów
ach i po wielkiej zadymie zwrócono gdy pojawiła się 2 x TV zwrócono za Klimatyczne


Wtedy na Spotkaniu Dyrektor powiedział
Zamykamy i przez 2 lata Modernizujemy czy Modernizujemy i Dajemy możliwość Rehabilitacji
Oczywiście Była ściema ,że Gruz zaczną zrzucać po 7 nie o 6,15 ,ale tak było przez 2-3 dni

Ośrodki NIE zamkną się na czas Modernizacji - Bo Wszyscy chcemy jechać do Lepszych Warunków.
Niestety coś za coś

Zbyszek ale Ty wspominałeś że Dostałeś jakiś BONUS za udręki ?
Wspominałeś że dostałeś pokój 1 osobowy a płaciłeś jak za 2 -Czyli coś za te przeciągi wskórałeś
Gdy byłem we wrześniu w Perle -
Znajoma będąca w VERANO jako Bonus miała TV za friko

Myślę ,ze gdyby Przycisnąć Dyrekcję -Coś Można wskórać jako Rekompensatę

Baza zabiegowa jest na wysokim poziomie , pokoje podobnie .
Windy
Zauważcie ,że jest to obiekt 3 kondygnacyjny -Parter -1 piętro , 2 piętro
Słyszałem też ,że w dniu przyjazdu jest 2 Panów ,którzy pomagają wnosić Bagaże Osobom z Problemami
a może wystarczy Tylko poprosić Panie w recepcji
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: zbigniew165 »

Darek miałem faktycznie dwójkę w cenie jedynki, a nawet mogłem się przenieść do innego skrzydła, czyli z feralnego A, gdzie na parterze była totalna demolka przy użyciu młotów elektrycznych, bo wywalano wszystkie drzwi, żeby przygotować pokoje dla dzieci na wózkach.
Niestety przy tej przeprowadzce też musieliśmy targać walizki na dół i w skrzydle C znowu do góry II piętro.
Ja tam nie widziałem, żeby ktoś z pracowników pomagał kuracjuszkom w noszeniu walizek.
Ogólnie masz rację, bo co do zabiegów i bazy zabiegowej, a także żywienia nie miałem żadnych uwag, tylko ten wszechobecny kurz za fruwającej foli, którą zasłaniali korytarze i hałas pracujących elektronarzędzi i dwóch koparek, a także te słynne łączniki do bazy zabiegowej brrrrr, a zwłaszcza rano o 8.00 na gimnastykę basenową.
gamlog
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 564
Na forum od: 18 gru 2014 10:46
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: gamlog »

Darku masz racje mi w dniu przyjazdu pan wniusł walizke na 2 piętro budynek B a windą to ja i tak jeździć nie moge to mi jej nie brakuje ale Zbyszek masz racje kuracjusze wchodzą o kulach po schodach tak nie powinno być.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: darek »

Drodzy Państwo

To są kwestie logistyczne.
Może Osoba z Problemami powinna tydzień przed zadzwonić i poinformować o swych Problemach.

Kilka lat temu byłem w Buskiej Krystynie , nawet mnie niby chłopowi na skwał -Pan był zobowiązany donieść do pokoju walizkę -torbę.
Poczekał aż wejdę i razem skierował mnie do dyżurki pielęgniarskiej.
Miałem wtedy skierowanie tzw poszpitalne.

Ale też była Osoba na wózku bodajże bez jednej kończyny i pokój miała na poziomie ZERO -i Miała pokój przystosowany do swej niepełnosprawności ,ale wg informacji Informowała o Swej Niepełnosprawności.
Pamiętam ,też ,że był delikatny zgrzyt chyba dzień po rozpoczęciu pojawiła sie Pani Bez kończyn -NIKOGO nie informując o Niepełnosprawności i dostała pokój fakt blisko windy ,ale nie przystosowany .
Dopiero chyba po tygodniu Panią przeniesiono i miała Właściwe Warunki.

Ilekroć byłem w Perle -wiem że gdy tylko administrator posiada Informację to Rezerwuje Pokój dla Osób z

Na pewno tak samo jest w Verano

Może wypadało by poinformować że i odpowiednio uzasadnić
Bo wiemy ,że są i Takie Osoby ,które lubią mieszkać na parterze lub na ostatniej kondygnacji.

Te obiekty są przystosowane dla Osób z róznymi schorzeniami i NIKT nikomu nie robi pod Górkę
gamlog
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 564
Na forum od: 18 gru 2014 10:46
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: gamlog »

Wróciłam do domku wypoczęta i zadowolona. Baza zabiegowa ok rehabilitańci ok z wykonaniem zabiegu wcześniej nie było problemu. Panie kucharki karmiły nas bardzo dobrze i smacznie :serce: . Co do remontów jedne się zakończą, ale w planach są następne jeszcze większe pomimo tego może tu jeszcze tu zawitam.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: darek »

Reasumując NIE BYŁO aż TAK ŹLE jak to INNI opisywali.
Baza zabiegowa jak jest Fajnie "Ustawiona" podczas Remontów-Modernizacji -umie zniwelować niedogodności .
A i przysłowiowa Kuchnia może podnieć poprzeczkę w tych trudnych czasach.
Nie ukrywam ,że osobiście czekam aż Dawny Węgiel Brunatny zostanie wyremontowany zapewne będzie alternatywą dla innych obiektów .
Jego PLUS to położenie plus chyba wydzielony skrawek plaży
ODPOWIEDZ