VERANO Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Amin
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 27 lip 2021 21:03

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: Amin »

ewasz czy ty jesteś w verano lub wróciłaś aktualnie z tego ośrodka jeśli , nie to dziękuję za zainteresowanie :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: ewasz »

Aminie, nie jestem.
Dziwię się, że Ci, którzy tam są nie napiszą nic o pobycie, a szkoda.
Mam jednak nadzieję, że w końcu ktoś się do Ciebie odezwie.
Pozdrawiam :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: zbigniew165 »

Ewasz jak byłem w Verano w końcu kwietnia, to nie bardzo dbali o kuracjuszy, bo cały dzień pracowały dwie duże koparki przy burzeniu kawiarni, pracowały wiertarki udarowe i młoty elektryczne, a od kurzu oddzielały nas tylko zasłony z foli o których szczelności nie będę pisał.
Oczywiście budowlańcy nie chodzili w maseczkach, a mijaliśmy się w długich korytarzach.
Może jeszcze spacer łącznikiem z płyty wiórowej na bazę zabiegową i gimnastykę w basenie solankowym o godz. 7.30 nieogrzewanym, to tak jakbyś szła przez chłodnię, a łącznik był i jest chyba jeszcze baardzo długi.
Radzę zabrać ciepły dres i kurtkę, żeby się w nim teraz nie przeziębić.
Więcej Verano z pewnością ze zwrotów bym nie wybrał.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: ewasz »

No tak, istotnie Zbigniewie pisałeś nam na Forum o tym pobycie. Myślę, a raczej mam nadzieję, że teraz po tylu miesiącach zdecydowanie się poprawiło.
Nawet remont nie może wiecznie trwać...
Przykre jest to, że nadal wszyscy chcą aktualnych wpisów o pobycie ale jak już są po nim to zapominają, względnie po prostu nie chce im się skrobnąć kilku zdań o pobycie. To niby skąd się mają wziąć te aktualne :?: :(
pawel03
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 13 gru 2019 06:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: pawel03 »

Ewasz - właśnie skrobnąłem prawie miesiąc temu po pobycie w Verano . Jestem pewien, że od tamtej pory niewiele się zmieniło za wyjątkiem tego iż jest jeszcze bardziej zimno we wspomnianym łączniku.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: zbigniew165 »

pawel03 na pewno jest dużo zimniej, bo ja w kwietniu przechodziłem jak przez lodówkę, a teraz przy ujemnych temperaturach, to będzie przejście przez chłodnię :roll:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: darek »

Panowie

Zachowujecie się jak Panienki z....
Skoro NFZ wyraził Zgodę na turnusy podczas MODERNIZACJI i wskazał -poinformował o niedogodnościach miejcie na względzie że Zarządca stara się .
Zbyszku sam pisałeś że Miałeś pokój 1 w cenie 2 !, że komuś nie policzono za TV.

NIKT żaden zarządca w obecnych czasach gdy nośniki energii poszły w górę nie zagwarantuje wam że będzie w pokojach 30 st C Zima

Bo latem będziecie chcieli w pokojach klimatyzatorów.

Znajoma wróciła z Verano
Fakt jest chłodno w Kołobrzegu ,fakt jest chłodno w sławnym łączniku .
Fakt w sanatoriach lubimy po Paradować w Szlafroku nieraz z Gołębiowskiego czy innego pobytu w Omanie czy na Dominikanie
No bo to i prestiż :)

Ale czy jesienią nie chodzimy raczej w ubraniach dresowych na zabiegi .
Baza zabiegowa PRACUJE choć nie oficjalnie z niektórych zabiegów ZREZYGNOWANO - są zbyt drogie i zostały pod ciągnięte pod Covid
Fakt znam takich co i styczniu w Krynicy po obiekcie biegali w krótkich gaciach -ok

Z informacji z ostatniego tygodnia -Prace są na etapie prac wykończeniowych -raczej szlifierka coś obciąć Niż wspomniane młoty udarowe
A koparki Ja nie widziałem bywając we wrześniu.

Panowie
Teraz jest super pogoda ,jest taki ogrom JODU z powodu sztormów ,że znam ludków ,którzy może nie do Kołobrzegu ale nad może jadą powdychać a i przy okazji polazikować po plażach znajdując Złoto Bałtyku
Czego wam życzę bo wg informacji owej Znajomej w znanym miejscu właśnie ktoś z Verano znalazł 2 ładne kawałki Bursztynu
pawel03
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 13 gru 2019 06:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: pawel03 »

Darek - nie wiem jakie panienki chodzą Ci po głowie chyba, że z jakiegoś turnusu. A tak już na poważnie to swój komentarz wstawiłeś chyba po to, żeby nabić licznik postów bo nic on nie wnosi do tematu. Jeżeli chodzi o Verano to nie ma żadnych informacji w skierowaniu o niedogodnościach ze strony NFZ jak to sugerujesz. Ani w jednym momencie nie narzekałem na warunki wręcz przeciwnie napisałm, że jestem zadowolony z pobytu. Przekazałem krótkie i zwięzłe informacje dla pytającego. O niedogodnościach pisze się min. po to żeby ludzie wiedzieli co ich czeka na miejscu i żeby odpowiednio przygotowali się do pobytu. Tak więc nie wyskakuj z jakimiś panienkami.
gamlog
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 18 gru 2014 10:46
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: gamlog »

Jestem już prawie tydzień w verano więc coś skrobne. Dojechałam na 10 a o 12 byłam zameldowana i po wizycie u lekarza myślę że odbyło się to szybko i sprawnie. Pani doktor👍 wszystko co chciałam mam nawet coś dobrze mi podpowiedziała. Największy minus to brak wind i chodzenie chłodnymi łącznikami choć sa zamontowane dmuchawy . Budowa ma trwać do sierpnia choć uciążliwa dla mnie nie jest . Cdn
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: VERANO Kołobrzeg

Post autor: zbigniew165 »

Darek jak widzisz budowa do sierpnia, a Ty już piszesz, że we wrześniu była już prawie końcówka budowy :roll:
Za mojego pobytu we wspomnianych łącznikach nie było, żadnych dmuchaw, bo je na naszych oczach budowano, a co do wind, to pisałem, że na drugie piętro trzeba targać samemu walizki.
Ze mną przy stoliku siedziała pani, która poruszała się o dwóch kulach i też mieszkała obok mnie na II piętrze.
Na schodach jej pomagałem niosąc jedną kulę, bo wciągała się po poręczy używając prawej ręki i ta jedna kula jej w tym przeszkadzała. O dwóch kulach poruszała się na płaskich powierzchniach.
Tak w Verano dba się o niepełnosprawnych kuracjuszy, a dodam, że te kule dostała właśnie od Verano, bo tak zalecili jej rehabilitanci.
ODPOWIEDZ