Krynica Zdrój sanatorium "Beskid"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Krynica Zdrój sanatorium "Beskid"

Post autor: kuty »

Witam.
Byłem w Krynicy Zdrój w sanatorium „Beskid” w okresie od 4 do 25 października 2021r.
I zgodnie z niepisaną powinnością moja opinia po pobycie.

A więc.......

Pierwsze moje kroki (a właściwie koła) skierowane były na parking , który znajduje się z tyłu obiektu.
Na parkingu miejsca są ograniczone, czyli trzeba być wcześnie żeby się załapać na wolne stanowisko.
Parking płatny za cały turnus 210 zł. Niestrzeżony, ale zamykany bramą i monitorowany kamerami.
W Krynicy parkowanie jest płatne od poniedziałku do piątku i nie bardzo można zostawiać auto tam gdzie się chce, bo można słono zapłacić. Podobno można w Urzędzie Miasta wykupić kartę parkingową na miesiąc i jest trochę taniej.

Podział pokoi w recepcji dość sprawnie i tu też kto pierwszy ten ma lepszy pokój.
Pokoje od południa 1-5 piętro z balkonami, 6 piętro z dużymi oknami ( takie ja z małżonką dostałem).
Miałem piękny widok na całą Krynicę.
Pokoje od północnej strony trochę ciemnawe, z widokiem na skarpę i drzewa i pewnie chłodniejsze. Chyba wszystkie pokoje po remoncie.

W pokoju - telewizor (35zł od osoby !!! :o ), czajnik, ręczniki po jednym na osobę, kubki, łyżeczki.
W pokoju była mała lodówka, ale nie wiem czy była we wszystkich. Pokoje 1,2,3 i studio.
Sprzątanie dwa razy w tygodniu, ręczniki wymiana raz na turnus. Pościeli nie wymieniano.
Przechodząc korytarzem na trzecim piętrze widziałem w pokojach łóżka szpitalne, takie podnoszone na kółkach.!!!!! :shock:
Ja i moi sąsiedzi mieliśmy normalne materacowe.
Jak ktoś ma borowinę to dostaje jeden ciemny ręcznik od pani która zabieg obsługuje.
Zabiegi są na 6 piętrze ( gimnastyka ) i na 1 piętrze reszta.
Rehabilitanci bardzo mili, można zabiegi odrabiać wcześniej, nawet oni to proponują.
Zabiegi oceniam na 4 ( w skali 1-5 )

Stołówka jest na 3 piętrze i z tego poziomu jest wyjście na parking na tyły obiektu i miejsce dla palących..
Stołówka przestronna, stoły 4 i 6 osobowe .
Posiłki na dwie zmiany: śniadanie 8.00, obiad 13.00 i kolacja 17.15 , druga 9.00, 14.00 i 18.10.
Jestem po kilku pobytach w sanatoriach i mogę stwierdzić że jedzenie dobre!
W obiekcie są dwie windy ( starsza wersja jeździ szybciej )

Trochę zamieszania było w dzień przyjazdy z wizytą u pielęgniarek (do dwóch pokoi) i lekarzem.
Jest trochę pytań związanych z covidem.
Pod gabinetami ustawiały się kolejki, a pan doktor o 14.00 powiedział że juz dziś kończy pracę i reszta jutro.
Przez to kartę zabiegową miałem dopiero następnego dnia po 16-tej i to jeszcze nie z zabiegami które lekarz zapisał,
a z błędami.....i znowu kolejka do planowania.
Uważam że jest tam trochę bałagan organizacyjny. Trzeciego dnia już wszystko leciało jak trzeba.
Zabiegi ( 54 z NFZ ) dostajemy te które są w ofercie i które chcemy, nikt nie żąda od nas dokumentacji medycznej. Dla niektórych jednym z zabiegów było picie wody „Słotwinki”.
Dostawało się 5 litrowy karton z kranikiem (2x na turnus) do pokoju i zabieg polegał na piciu szklanki wody pół godziny przed posiłkiem.
I tu wielu kręciło nosem. A ja uważam że to bardzo dobry zbieg.
Wszak od dawien dawna ludzie jeździli na kurację „do wód”. Przecież w domu nie mamy czasu na tak prosty regularny zabieg. Małżonka bardzo sobie chwaliła, zabieg poprawia trawienie i wypróżnianie :D

Czas covidowy wymusza na kuracjuszach pewne obowiązki.
Wszyscy nosimy maseczki , zdejmujemy tylko na stołówce i przy niektórych zabiegach.
Pani pielęgniarka rano przed śniadaniem mierzy wszystkim temperaturę.
Opuszczając obiekt sanatoryjny - wpisujemy cel, wyjście i powrót.
Oficjalnie nie ma żadnych wycieczek, choć na mieście reklam dużo.
Tańce i „parkietoterapia” na mieście - łatwo znaleźć, bo wyraźnie słychać gdzie.!!!

Ogólnie jesienny pobyt w sanatorium Beskid oceniam bardzo dobrze.
Walorów i piękna Krynicy Zdrój chyba nie muszę przedstawiać,
to jeden z piękniejszych kurortów w Polsce.

Podaję link do filmiku z pokoju 601 który zajmowałem.

https://www.youtube.com/watch?v=4iBIhEduPVA
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14138
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Krynica Zdrój sanatorium "Beskid"

Post autor: GIENIA »

Kuty , dziękuję za Twoja opinię :) zaskoczył mnie tekst :o ... " Opuszczając obiekt sanatoryjny - wpisujemy cel, wyjście i powrót. " .... no , ale skoro trzeba , to trzeba :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Krynica Zdrój sanatorium "Beskid"

Post autor: Felice »

Beskid również jako jedyny w Krynicy dał zakaz uczestniczenia w wycieczkach ( Mielec tez, ale to ta sama firma). Moja koleżanka była na tym samym turnusie. Faktycznie w ich pokoju były łóżka , ale one są bardzo wygodne i stokroć lepsze od niskich tapczanów. Odwiedzałam Beskid w tym czasie dość regularnie, bo stamtąd startowaliśmy na wszystkie nasze wypady ,a robiłyśmy je prawie codziennie. Auto koleżanki stało na parkingu przed wejściem, nie chciała tego na tyłach budynku.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24527
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Krynica Zdrój sanatorium "Beskid"

Post autor: ewasz »

Super opis i jeszcze do tego filmik - extra, dzięki :D
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4024
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Krynica Zdrój sanatorium "Beskid"

Post autor: Bibi2 »

Kuty super opis , a do tego relacja medialna - brawo :)

Tak się zastanawiałam z kim to małżeńskie łoże dzieliłeś ;) ale "zagadka rozwiązana :lol:
oczywiście pozwoliłam sobie na żarcik :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11572
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Krynica Zdrój sanatorium "Beskid"

Post autor: Atina »

Kuty 👌
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Krynica Zdrój sanatorium "Beskid"

Post autor: ewana »

Kuty dzięki ,fajny i przydatny dla wyjeżdżających opis.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Krynica Zdrój sanatorium "Beskid"

Post autor: dani888 »

Kuty i ja dziękuję za opis pobytu w Beskidzie . Na pewno przyda się innym kuracjuszom , pozdrawiam serdecznie :serce: :) .
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Krynica Zdrój sanatorium "Beskid"

Post autor: wiktor64 »

Kuty dzieki za opinie i za ten filmik pokoik fajny :) :)
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Krynica Zdrój sanatorium "Beskid"

Post autor: Yark »

Oby każdy z nas miał chęć opisu jak Ty
ODPOWIEDZ