Polanica Zdrój - Szarotka

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Polanica Zdrój - Szarotka

Post autor: forumowicz »

Pokoje w miarę ładne lecz małe,umeblowanie to dwie szafeczki nocne, chwiejący się stół i szafka pod lodówkę, której brak(lepiej żeby jej nie było), niektóre mają wyjście na balkon. Czego naprawdę brakuje to półek w szafie gdzie są tylko dwie.Co prawda zatrąca w tym budynku komuną ale to jest dla "starszaków" więc wzrok nie jest już tak wyostrzony. W łazience w rogach wchodzi czarna pleśń i kabiny są niezbyt doczyszczone ale na pierwszy rzut brudu nie widać. Brakuje może troszeczkę kosmetyki, brak półki na płyn do mycia w kabinie i półki na kosmetyki przy umywalce(ta co jest stojąca to się chwieje). Sprzątanie odbywa się dwa razy w tygodniu(starcie mopem podłogi), pajęczynę z rogów sam zdjąłem.
W pokojach są dwa gniazdka więc złodziejka jest przydatna nawet z przedłużaczem. Co prawda jest trzecie za szafką na lodówkę gdzie jest podłączony telewizor.
Czajnik jest płatny 1zł za dzień. Internet 30zł za turnus, telewizja bije na głowę - 95zł za kilkanaście podstawowych kanałów.
Najlepszy numer widziałem z przyjezdnymi komercyjnie gdzie pokoje i parking jest ten sam a do tego nie zawsze dostają posiłki za jakie zapłacili(dostali to co my), protesty, wymiana zdań a na co pani obsługująca na to "a co wam wytrzepię coś lepszego?". Chciałbym dodać że na następny dzień wszyscy się przeprosili.Oczywiście opisuję tylko to co widziałem na własne oczy....


Posiłki ze względu na covida na 2 zmiany od 7,00 śniadanie (co 30min.), obiady od 12,45 i kolacje od 17,00 po tygodniu już covida nie było. Stołówka nieduża przytulna, czysta na parterze, 11 stolików czteroosobowych(przy jednym dostawione krzesełko dla piątej osoby). Posiłki smaczne, porcje może troszeczkę okrojone w porównaniu np. Jutrzenką(Wieniec Zdrój) gdzie ostatnio byłem. Posiłki są dowożone z sąsiedniego budynku lecz jadłospis jest ten sam dla całego kompleksu sanatoriów(Wielka Pieniawa itp.)

Zabiegi miałem wykonywane wszystkie w Wielkiej Pieniawie więc można poczytać również inne posty z tego sanatorium. Nie wszystkie zabiegi dopasowane do posiłków, ja miałem takich kilka lecz niektórzy musieli wybierać, w planowaniu jedna pani miła druga odwrotność tej pierwszej.

PARKING - jest płatna 8zł na dobę i to jest chyba za wjazd na teren bo z miejsca postojowego możesz się nie ruszyć. Miałem taką sytuację i w porę zrezygnowałem, po prostu nie mogłem wyjechać będąc zablokowanym przez inne samochody a co najśmieszniejsze przez personel. Jak się dowiedziałem mogłem poprosić to pani pielęgniarka by odjechała i po przyjeździe też by mnie wpuściła.... PARANOJA !!!!! Jest to najdroższy parking w Polanicy nawet na miejscie za 28 dni jest taniej. Ja przeniosłem się obok do zakonnic gdzie każdy daje niby co łąska 100zł i mam dostęp do samochodu kiedy chcę. Niektórzy parkują troszeczkę dalej gratis bo można znaleźć jakiś kątek.

Zasięg GSM jest bardzo dobry w budynku jak i na zewnątrz, ja wziąłem ze sobą router i mam internet swój gdzie oglądam również telewizję w laptopie. Jest tyle promocji że zawsze można kupić kartę startową np. Vergin lub Play i po doładowaniu 5zł mieć 100Gb internetu a jak braknie dokupić następną.

Zamieszczam kilka fotek, proszę NIE KOMENTOWAĆ tylko wystawić własną opinię.......

Serdecznie pozdrawiam......
Ostatnio zmieniony 05 gru 2021 23:14 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto załączniki
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Polanica Zdrój - Szarotka

Post autor: andrzej1955 »

Witam, przykre jest to że jeszcze każą nam dopłacać za takie warunki- ale warto pisać aby ostrzec innych i wysyłać sygnały do gospodarza obiektu że coś jest nie tak- może to przyniesie jakiś skutek ,Dzięki za opinię, Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Polanica Zdrój - Szarotka

Post autor: ewasz »

Miło, że podzieliłeś się swoją opinią, dzięki :)
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Polanica Zdrój - Szarotka

Post autor: ewana »

Dziękuję z obszerną i wyczerpującą opinię.Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Polanica Zdrój - Szarotka

Post autor: Bogutka5 »

A ja się odważę coś napisać. Byłam w Szarotce w 2018 roku w lipcu. I mam trochę inne doświadczenie. Pokoj dwójka był największy z dotychczasowych sanatoryjnych. Mieliśmy szczęście. Z balkonem z widokiem na park co było fajne. Duża łazienka. Sanatorium małe co nam bardzo odpowiada. Wielka Pieniawa, w której wiekszość zabiegów była, jej pokoje (te, które odwiedziłam były małe, ciasne) i stołówka nie zrobiły wrażenia. Co kto lubi. Do Szarotki bardzo chętnie bym wróciła.
ODPOWIEDZ