Nałęczów - Szpital Kolejowy.

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Nałęczów - Szpital Kolejowy.

Post autor: lawenda »

Moja teściowa dostała przydział do tego ośrodka. Może ktoś był ostatnio i podzieli się wrażeniami z pobytu.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nałęczów - Szpital Kolejowy.

Post autor: lawenda »

Ponieważ mój apel pozostał bez odzewu, to postanowiłam napisać kilka słów o tym ośrodku po powrocie mojej teściowej.
Był to turnus tzw. świąteczny, czyli wigilię moja teściowa spędziła w ośrodku. Napiszę, że jeśli chodzi o jedzenie należy do osób wybrednych, czyli jak coś nie smakuje, to mówi o tym głośno. Tutaj jedzenie bardzo sobie chwaliła, mówiła że smacznie i w wystarczających ilościach. Jest cukrzykiem, dostawała 5 posiłków. Kolacja wigilijna składała się z 12 dań do tego bodajże 3 rodzaje ciasta, wszystko bardzo smaczne i pięknie podane. Posiłki jadła na drugą turę na której razem z nią był ksiądz (kuracjusz)..... było łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, czyli tak bardzo rodzinnie.... nikt ich nie wyganiał zaraz po skończonej kolacji. O północy w kapliczce sanatoryjnej pasterka.
Pokoje czyste, ładnie urządzone, dość nowe meble, a w nich wystarczająca ilość miejsca, aby pomieścić wszystkie rzeczy (szafa, komoda). O łazienkę niestety nie spytałam.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nałęczów - Szpital Kolejowy.

Post autor: lawenda »

Dopiszę jeszcze, że baza zabiegowa czyściutka, rehabilitanci mili, z zabiegów przepisanych również była zadowolona. Pani doktor kompetentna i miła.
Pobyt uważa za bardzo udany.
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Nałęczów - Szpital Kolejowy.

Post autor: jania »

Dziękuję lawenda za Twój komentarz,który tylko potwierdza mój wybór tego szpitala na kurację po covidową.Byłam w Szpitalu Kolejowym w 2009r.i czytam,że dalej trzyma ten sam poziom.Pozdrawiam
Danio Unio
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 30 wrz 2019 14:04

Re: Nałęczów - Szpital Kolejowy.

Post autor: Danio Unio »

Ponieważ wybieram się tam na turnus za 2 tygodnie, dziękuję za informacje. Jestem osobą która raczej nie siedzi w pokoju po zabiegach i lubię spędzać wolny czas aktywnie . Z tego tytułu miałbym kilka pytań i proszę też o potwierdzenie. Udało mi się ustalić w kolejowym nie ma basenu, natomiast w Rolniku basen jest obecnie tylko dla ich kuracjuszy bez możliwości wejścia osób z innych sanatoriów ? Jest Atrium z kompleksem basenowym, sauną i jacuzzi ale np 10 wejść to 160 zł jednorazowe wejście to 18 zł i nie jest to mało. Czy jest gdzieś jakieś kino, sala koncertowa itp ? Czy były jakieś wycieczki bądź to organizowane przez kogoś z zewnątrz bądź indywidualne do np. Kazimierza Dolnego, Lublina, Puław, itp ? Udało mi się ustalić że problemu z internetem nie ma w całym obiekcie i jest on za darmo, po-covidovi płacą tylko za telewizor, resztę pokrywa NFZ. Dają tylko jeden średni ręcznik i warto zabrać też swój ale z wymianą podobno nie ma problemów, nie wiem jak z pościelą czy przewidują choć jedną wymianę ? Ubranie dominuje raczej sportowe na zabiegach, szlafroki nie są wymagane. Cieszy mnie, że wyżywienie było dobre i wystarczające bo czytałem opinie sprzed kilku miesięcy i ludzie narzekali na małe porcje. Jak ludzie spędzali wolny czas ? Wiem , że zabiegi są do godz. 14 a w soboty do 13. Jeżeli teściowa nie uczestniczyła w życiu poza sanatoryjnym to może ma wiedzę jak robili to inni kuracjusze ? Może ktoś ma też wiedzę kto był w kolejowym lub w Nałęczowie co warto zobaczyć, gdzie pojechać? Będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nałęczów - Szpital Kolejowy.

Post autor: lawenda »

Danio Unio moja teściowa jest osobą niepełnosprawną ruchowo, więc nie wychodziła za wiele z budynku, ale zapytam o ew. atrakcje w okolicy i czy były jakieś wycieczki. Jeśli chodzi o jedzenie to każdy jest inny, jeden je mało inny potrzebuje więcej.... jej wystarczało, ja dla przykładu jem dużo więcej niż mój mąż.😁 Ale w sanatoriach dokupuję jedynie jakieś warzywa i owoce, bo tych zazwyczaj jest zbyt mało.
O ręczniki i pościel zapytam.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Nałęczów - Szpital Kolejowy.

Post autor: Bibi2 »

Lawendo , miło , że zechciałaś przybliżyć ośrodek :kwiat:
Trudne to jest ze względu na opieranie tylko i wyłącznie na ocenie innych osób.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nałęczów - Szpital Kolejowy.

Post autor: lawenda »

Danio Unio oficjalnie wymiany pościeli i ręczników nie ma (taka informację uzyskała od pani sprzątającej), ale jeśli ktoś grzecznie poprosił to wymieniono, zwłaszcza pościel, kiedy ktoś np. wylał na nią herbatę. ;) Ja osobiście zabieram zawsze swoje ręczniki, bo zdarzało się, że te sanatoryjne były jak ścierki do podłogi, tutaj są przyzwoitej jakości. Jeśli chodzi o jakiekolwiek wycieczki to nie interesowała się tym ze względu na swoją niepełnosprawność ruchową, ale powiedziała, że jest duży ładny park z pałacem Małachowskich, palmiarnia z pijalnią wody, muzeum Stefana Żeromskiego i Bolesława Prusa. Ze swojej strony mogę polecić zwiedzanie pięknego Lublina, Kazimierza Dolnego czy też ruin zamku w Janowcu. Osobiście zawsze odwiedzam Kazimierz będąc z wizytą u rodziny. Gorąco polecam.
Tamaryszek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 74
Na forum od: 26 wrz 2021 14:02
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Nałęczów - Szpital Kolejowy.

Post autor: Tamaryszek »

Jeszcze można dodać w pobliżu pałac i park Czartoryskich w Puławach.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nałęczów - Szpital Kolejowy.

Post autor: Felice »

Tamaryszek powiem szczerze, że Puławy powinny wstydzić się za to jak dziś wygląda park i pałac. 🥺
ODPOWIEDZ