ORW Gościm

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Spinka13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 13 paź 2021 13:13
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

ORW Gościm

Post autor: Spinka13 »

Dzień dobry , proszę o subiektywną opinie temat ORW Gościm. Czy ktoś tam był , czy to nowy ośrodek w ofercie ZUS
pozdrawiam Edyta
Spinka13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 13 paź 2021 13:13
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: ORW Gościm

Post autor: Spinka13 »

Nikt tam nie jeżdzi ?? O matko to może mnie tam za karę zesłali- turnus maj
Airam1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 107
Na forum od: 18 mar 2021 23:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: ORW Gościm

Post autor: Airam1 »

Spinka :kwiat: w połowie kwietnia do Gościma jedzie moja koleżanka.
Postaram się o garść aktualnych informacji dla Ciebie. Pozdrawiam
Spinka13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 13 paź 2021 13:13
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: ORW Gościm

Post autor: Spinka13 »

Super , będę czekała. Z tego co wiem na tą chwilę w ośrodku zakwaterowani są uchodźcy , pytanie jak to dalej się rozwinie .
Airam1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 107
Na forum od: 18 mar 2021 23:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: ORW Gościm

Post autor: Airam1 »

Tak to prawda, od pewnego czasu są goście z Ukrainy. Ośrodek dysponuje dużym gmachem i domkami gościnnymi i właśnie domki zajmują uchodźcy.
Turnusy odbywają się bez jakichkolwiek przeszkód :)
wojar
Posty: 1
Na forum od: 08 kwie 2022 14:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: ORW Gościm

Post autor: wojar »

Witam. Byłem tam na turnusie 3 lata temu, cisza, spokój w lesie nad jeziorem, jedzonko jak na sanatorium całkiem dobre chociaż niezbyt obfite do sklepu 2,5 km przez las, do biedronki 17 km w Drezdenku. Będę tam w poniedziałek bo zawożę moją panią na wypoczynek. Pokoje dwuosobowe i zależy w której części bo część była po remoncie, całkiem schludne sprzątane na bieżąco.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ORW Gościm

Post autor: zbigniew165 »

wojnar ale to nie jest sanatorium i nigdy nie było, tylko jak w nazwie Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy i dlatego lepsze jedzenie :lol:
Airam1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 107
Na forum od: 18 mar 2021 23:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: ORW Gościm

Post autor: Airam1 »

Spinka13 pisze: 30 gru 2021 10:13 Dzień dobry , proszę o subiektywną opinie temat ORW Gościm. Czy ktoś tam był , czy to nowy ośrodek w ofercie ZUS
pozdrawiam Edyta

Witaj Edyto :) po tygodniowym pobycie koleżanka przekazała mi najświeższe informacje o ośrodku w Gościmiu.
Tak jak wojnar pisał ośrodek jest na odludziu wśród lasów i pobliskiego jeziora, można wypożyczyć rower i nabyć kondycji, dla kogoś kto się chce wyciszyć to idealne miejsce. Sam ośrodek jest znośny 2 osobowe pokoje z łazienkami telewizor bezpłatny, brak lodówki , wi-fi tylko na stołówce Serwowane jedzonko jest dobre ale w małej ilości, na stołówce wydzielono kącik - kawiarnię z piwkiem ,kawką lub drinkiem . Brak jakiejkolwiek organizacji nie ma wycieczek, wieczorków tanecznych ;) i tutaj mają pole do popisu sami kuracjusze organizują muzykę przy ognisku.
Zabiegi; bardzo skromne
basen malutki - 30 min
gimnastyka grupowa - 15 min
krio miejscowe - zimnym powietrzem masaż miejscowe.
oraz podstawowe zabiegi prądowe.

Jest możliwość dokupienia całego masażu i borowiny - 15 zł za plaster.
I to by było wszystko, minął tydzień a Ona chce już do domu. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ