Jantar - Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Gość

Jantar - Kołobrzeg

Post autor: Gość »

Zawsze staram się "wrzucać" opinie nawet jeżeli wyjazdy nie dotyczą pobytów z NFZ i ZUS (a na takich zwykle bazuję) zatem kilka słów o Jantarze, w którym miałam przyjemność przebywać przez kilka dni.
Wybrałam Jantar z kilku powodów, po pierwsze bardzo blisko do morza, po drugie uwielbiam poniemiecką architekturę nadmorską, po trzecie zależało mi na basenie, po czwarte nie cierpię molochów ten hotel jest wyjątkowo kameralny.
Piękne wnętrza, niby nowocześnie ale czuć klimat sprzed 100 lat szczególnie w holu i na recepcji. Sprawne i profesjonalne przyjęcie, cały sztab pracowników od obsługi recepcji , poprzez obsługę śniadaniową, restauracyjną , basen , panie sprzątające na medal.
Hotel należy do holdingu Zdrojowa Hotels a ten z kolei ma w swojej ofercie obiekty w Kołobrzegu, Świnoujściu i Szklarskiej Porębie. Przede mną stał Pan który za dwutygodniowy pakiet senior z zabiegami (2) śniadaniem obiadokolacją zapłacił ca 1500 pln. Są też inne promocje trzeba patrzeć na ich stronie
Pokój jedyneczka na pierwszym piętrze, wygodne łóżko, piękne potrójne okno , szafa szafka, zestaw do kawy i herbatki z saszetkami. Piękne lampy, wysoki sufit, łazienka w nieco starszym typie ale powiem , że tak czystej łazienki nie widziałam dawno. Sprzątanie jak ktoś chce codziennie (ja nie męczyłam Pań bo i po co....). Ręczniki dostępne, mydełko , papier dobrej jakości również. Suszarka i to całkiem mocna też. Telewizor mały, mnóstwo kanałów ale jak zwykle działał może z 15 minut :lol:
Zaciszne korytarze, winda - w pokoju szlafrok i cały poziom -1 to strefa wellness (z fajnymi zabiegami na twarz, ciałko...) i strefa basenowa - basen spory , dno ze stali nierdzewnej, mnóstwo masażerów itp, dwie sauny mokra (która postawiła moje chore zatoki do pionu) i sucha, duże jacuzzi. Pan ratownik pierwsza klasa, umawianie się na godzinki zatem bywało, że byłam w towarzystwie paru osób lub sama :) Bardzo czysto, kameralnie, kwiaty widok na zewnątrz. Cudowne uczucie siedzieć w jacuzzi i obserwować zadymkę śnieżną na zewnątrz. Ręcznik pobiera się u pana ratownika.
Hotel oferował śniadanie - nie do przejedzenia, 3 dania gorące zmieniające się codziennie...parówki, warzywa, jajecznica, francuskie tosty, naleśniki, pancake, zestaw wędlin, serów, past serowych i jajecznych, pasztetów itp mnóstwo dodatków, jogurty , owoce, ciasto, zestaw herbat , dobrej jakości kawa. Czysto , kulturalnie i za to cenię takie klimatyczne miejsca.
Hotel pobiera tzw kaucję i jeżeli ktoś chce zjeść obiad (56 zł) lub obiadokolację (66 zl), drineczka w pięknej kawiarni w pełni oszklonej i z kwiatami, ciasteczko , kawę i inne pyszności to ściągali z tej kwoty. Ja z uwagi na spotkania jadłam na mieście zatem nie powiem nic o jakości tej oferty.
Zabiegi są ale wybaczcie oprócz masaży nie mam pojęcia jakie bo nie korzystałam.
Hotel bardzo cichy, chociaż na prawo w stronę mewy 4 i Gryfa niestety spory plac budowy - na szczęście hałas był jeden dzień i poszli na długi weekend.
Spędziłam super czas, również na basenie i saunie rano i po południu lub wieczorem - super sprawa w brzydki dzień.
Wszyscy znają moją "miłość" do Kołobrzegu , część osób wie, że pojechałam odczarować to miejsce. Nie udało się niestety, cenię sobie dzielnicę uzdrowiskową i starą zabudowę, różnorodność lokali (numer 1 to zdecydowanie My Fish koło Piranii fantastyczna kuchnia - warto czekać na stolik) i kawiarni (tutaj hmm...byłam w Kurort Cafe z uwagi na wystrój polecam ale drineczki słabe potwornie, ciasta na roślinnej śmietanie ale spotkanko i koncert prima sort, nie miałam okazji zaliczyć Papugarni byłam w Venezia Cafe, kawa znakomita , desery lodowe słabe). Restauracja włoska Don Correlone, świetny wystrój, jedzenie poprawne, piwo słabe. Towarzystwo przednie :) Mało pobytu nad morzem bo niestety ale spacer z tabunem ludzi w szpalerze to dla mnie żaden spacer nad morzem a trafiłam jeszcze na zlot morsów. Liczyłam w styczniu na mniejszą ilość ludzi niestety z uwagi na długi weekend na promenadzie tłoczno , nad morzem tłoczno, w lokalach tłum, samochodów i spalin po kokardę. :?
Zobaczyłam, pobyłam i cóż....może kiedyś na jakieś spotkanko wpadnę, może na parę dni do hotelu odpocząć poza sezonem i poza weekendem no i jak mnie na NFZ w styczniu 2023 obdarzy :) To co ma Ustka a nie ma Kołobrzeg to specyficzny mikroklimat, mnogość lasów iglastych sprawia, że oddychasz wyjątkowym powietrzem, tutaj owszem jest park, owszem spory, owszem zaludniony ale dla mnie to za mało.
Jeżeli usiądę kiedyś na tyłku , nie pracując, nie mając codziennie młynu z ludźmi, nie będę żyła na dwa domy to może takie zatłoczone miejsce będzie dla mnie idealne - na chwilę obecną dla tak aktywnej osoby odpoczynek zdecydowanie nie tutaj niestety. Miasto mam codziennie dla siebie....plaży nie.
I idąc tym tropem szukamy idealnej dla mnie, męża i pieska czyli blisko pustej plaży, urokliwej i pozbawionej tabunów kuracjuszy i przyjeżdzających z dziećmi na weekend.
Sam Jantar polecam z czystym sumieniem i tak jak napisałam jeszcze wrócę....kiedyś.
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Jantar - Kołobrzeg

Post autor: berbla65 »

No i to cała Majka - opisała wszystko jak było😀 ,, Jantar" bardzo fajny i kameralny obiekt- pokój widziałam👍 nie jedną pyszną kawę z nią wypilam🤗 i najsmaczniejsze jedzonko jest w ,, My Fisch" pychota.Rano jeszcze byłam nad morzem - pustki - tak jak i w pociągu. Wczoraj pociąg rozpczynajac już trasę w Kołobrzegu był pełny a dziś..luz blus😉 pozdrawiam czytających :kwiat:
Gość

Re: Jantar - Kołobrzeg

Post autor: Gość »

Jedź szczęśliwie!🤗
Aby uniknąć nieporozumień (przykrych) - określenie "przednie towarzystwo" oznacza dla mnie ludzi rewelacyjnych, z którymi można super spędzić czas. Nie inaczej. Jeżeli w nazewnictwie istnieje inne (być może obraźliwe) określenie ja go nie znam. 😔
Nie mam też w zwyczaju mówić jednego, pisać drugiego. 🙄 To wiedzą osoby, które mnie znają.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jantar - Kołobrzeg

Post autor: Felice »

Biorąc pod uwagę znaczenie słowa przedni, raczej nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości. :D
Przednio synonimy to fajnie, miło, interesująco, ciekawie, rewelacyjnie, doskonale, wyśmienicie, znakomicie, wybornie, świetnie, wspaniale, pierwszorzędnie, kapitalnie, cudownie, fenomenalnie, fantastycznie, perfekcyjnie, bezkonkurencyjnie, nadzwyczajnie.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jantar - Kołobrzeg

Post autor: Andrzej1958 »

Majka wróciła zadowolona.
Byłaby bardziej, gdyby nie te tłumy.
Gwiazdki michelin rozdała.
Chwała Ci za to, że zechciałaś opisać swój krótki pobyt. :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jantar - Kołobrzeg

Post autor: ewasz »

Super Majka, że podzieliłaś się z nami pięknym opisem, jestem pod wrażeniem :serce:
Za niedługo pooglądam sobie ten przybytek :D
Gość

Re: Jantar - Kołobrzeg

Post autor: Gość »

Andrzeju... chwała Ci, że znalazłeś chwilę na lekturę 😁 Ave! 😉
Ewunia, jak ja się cieszę, żs Ty się cieszysz, pięknie będzie. Coś przeczuwam. 😉
Smutki zażegnane, nieporozumienia zapomniane, było pięknie. ❤️
Dzisiaj to mam dzień norki, nogą w pracy a głową w chmurach... strach się bać co by to było po trzech tygodniach 🤣
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Jantar - Kołobrzeg

Post autor: Bibi2 »

No, no , Panno Majeczko (niech myślą co chcą z tą panną ;) ), świetny opis - brawo :kwiat:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jantar - Kołobrzeg

Post autor: Nutka »

Dzięki za super opis Majka :)
A ja się cieszę,że wróciłaś zadowolona :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Jantar - Kołobrzeg

Post autor: Atina »

Dziękuję za opis🌺
Można skorzystać z ciekawego miejsca w Kołobrzegu.
ODPOWIEDZ