Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: BozenaMat »

Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Większość już to wie, jest już temat tego Sanatorium, ale dla nowych osób podam parę szczegółów.
Nowy Dom Zdrojowy w Krynicy jest usytuowany prawie że w centrum Deptaka. Wszędzie blisko - do Pijalni Wód, do Łazienek Mineralnych, na Parkową Górę, do Parku Zdrojowego. Może dlatego jest tu sporo gości prywatnie, szczególnie że są ferie. Mimo tego nie miałam problemów z zarezerwowaniem jedynki, wystarczyło zadzwonić do Kierowniczki i pokoik czekał na mnie.
Nowy Dom Zdrojowy nie jest już taki nowy, ale sukcesywnie przechodzi remont i pokoje od 4 piętra po 2 są już wyremontowane. Z tego co widziałam, to zostało pierwsze piętro do remontu. Teraz coś remontują przy stołówce, słychać jakieś wiercenia, ale w niczym to nie przeszkadza.
Co do pokoi, to usunięto wykładzinę, łazienki są z nowymi kabinami prysznicowymi. W sumie mieszka się wygodnie. Jest jedna duża szafa, spora komoda z półkami, na niej TV i telefon, stolik (na nim talerzyk ze szklanką i sztućcami), fotel, wieszak na kurtki i szafka na buty, no i oczywiście łóżko z szafką nocną. Na łóżku nowy materac. Jedynie do czego mogę się przyczepić, to poduszka. Dla mnie za wielka, nie można wymienić na mniejszą. Pierwszą noc źle mi się spało, teraz jakoś nawykam. Poprzednio wzięłam swoją poduchę, taką profilowaną, teraz zapomniałam… no ale jakoś przeżyję. Co jeszcze odnośnie warunków mieszkaniowych? W łazience drobiazgi, ale przydatne - miska do przepierki i narożna półka na kosmetyki. Na wejściu 2 rolki papieru toaletowego. Sprzątaczka co drugi dzień dokładała papier (w razie konieczności).
Dostaje się jeden duży ręcznik, ponoć wymiana raz na turnus, jak chce się częściej to odpłatnie. Czajnik, lodówka i deska do prasowania są na korytarzu, żelazko można pożyczyć.
Co mnie zdziwiło. W pokoju jest spora ilość podwójnych gniazdek - przy łóżku, przy stoliku i przy TV. Niepotrzebnie brałam przedłużacz. Spokojnie taka ilość gniazdek starcza. Poza tym jest sporo lamp. Sufitowa (3 żarówki), kinkiet, i na stoliku. Aha.... i czujnik dymu :lol:
Pokój jest sprzątany co drugi dzień, ale w razie czego można poprosić panią i bez szemrania odkurzy czy zmyje podłogę. Tak samo z zabraniem śmieci. Co drugi dzień zabiera worek z kosza, ale przechodząc korytarzem zapuka i zapyta czy nie opróżnić kosz. Z pierwszych obserwacji wydaje mi się, że sprzątaczki są OK. Można polemizować z jakością sprzątania, ale nie dziwi, jak ma się 4 piętra do obskoczenia, to jest jak jest. Ważne, że jak na sanatoryjne warunki, to jest czysto. Nie wymagajmy lśniącego parkietu jak w domu... to nie ten standard :)

Na dziś tyle, jutro (a może pojutrze) dalsza część.
I parę fotek z pokoju i łazienki.
IMG_20220125_102008.jpg
IMG_20220125_102017.jpg
IMG_20220125_102053.jpg
IMG_20220125_102149.jpg
IMG_20220125_110754.jpg
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: BozenaMat »

A teraz przyjazd krok po kroku.
Najpierw recepcja i przydział pokoju. Jeżeli się zarezerwowało pokój, dostawało się taki, o jaki się prosiło. W dniu przyjazdu wszystkie pokoje były już rozdysponowane i nie było możliwości wyboru. Po prostu siostra oddziałowa rozdziela pokoje wcześniej i według tej listy na recepcji dostaje się klucz. Tu uiszcza się wszelkie opłaty (stawkę za pobyt, opłatę za TV, parking – jest bardzo mało miejsc, koszt bodajże 230 zł i opłatę klimatyczną). Można płacić gotówką, jak i kartą, Do pokoju można wejść o godzinie 14. Wcześniejsze wejście kosztuje 20 zł (z czego skorzystałam, by od 9 nie siedzieć na korytarzu).
Następnie kroki kierujemy do siostry oddziałowej, gdzie zostawiamy skierowanie i podpisujemy upoważnienia i zostawiamy listę przyjmowanych leków. Dostajemy kartę, gdzie codziennie mamy zapisywać pomiar temperatury i karteczkę do którego lekarza jesteśmy zapisani i na którą godzinę. Aha……. i 2 flizelinowe prześcieradła na zabiegi.
Lekarz przydziela nam zabiegi. Jest 3 lekarzy. Miałam szczęście, bo udało mi się dostać i masaż klasyczny i okłady borowinowe (nie plastry) i gimnastykę indywidualną. Co ciekawe. Będąc poprzednio w Sanatorium miałam 54 zabiegi. Teraz dostałam 40 zabiegów i……… 20 zabiegów (3 x dziennie) picie wody mineralnej. I z tego co pytałam, to każdy tak dostaje. Hymmmmmm….. cięcie kosztów? Jak ma mi woda pomóc na kręgosłup? No chyba to, że trzeba chodzić 3 razy dziennie do Starych Łazienek Mineralnych :D A ponoć ruch to zdrowie. Ale i tu Polak potrafi. Idzie się z litrową butelką i dostaje się wodę na cały dzień. Raz, a dobrze :D
Wieczorem pielęgniarka roznosiła kartę z rozpisanymi zabiegami. Udało mi się i mam wszystkie do obiadu, popołudnia wolne. Najwcześniej zaczynam 7,05. Ostatni zabieg o 11.00. Całkiem dobrze.
Zabiegi odbywają się w gabinetach na każdym piętrze. Oznaczenia są jasne, łatwo trafić. Nawet ja to ogarnęłam.
Plastry borowinowe są na miejscu, na okłady chodzi się do Starych Łazienek Mineralnych, ale jak dla mnie to żaden kłopot. Te 200 metrów przejdę, później książka i pół godzinki na leżance, by ochłonąć i myk po wodę mineralną, którą wydają w tym samym budynku. Woda mineralna w ramach kuracji jest w SŁM za darmo, Pijalnia Główna nie wydaje wody dla kuracjuszy NFZ.
Co jeszcze o zabiegach? Jest ich sporo, znaczy różnorodność. Bardzo młodzi rehabilitanci, wręcz dzieciaki. Ale starają się, widać że im zależy (jeszcze).
IMG_20220125_111248.jpg
Co zauważyłam. Nie ma kolejek przed gabinetami. Przychodzi się i po chwili jest się proszony do gabinetu. Nie ma przekładania godzin, wpychania się na nie swoją godzinę. Wszystko idzie sprawnie, bez kolejek.
Pielęgniarka jak na razie nie monitoruje pokojów. Wiadomo..... przecież jesteśmy grzeczni :lol: Po co więc sprawdzać ??
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: BozenaMat »

A teraz jadalnia. Jest spora, ale i kuracjuszy jest sporo. Posiłki wydawane są na 2 tury. Ja jem w pierwszej: śniadanie o 7,45……. obiad 12.30…….. kolacja 16,45. Druga tura je godzinę później po pierwszej. Diety są różnorodne, od zwykłej, lekkostrawnej, po cukrzycową i wątrobową. Na życzenia można zamówić inną (wcześniej trzeba zgłosić).
Jak na razie posiłki są smaczne i różnorodne, porcje wystarczają. No może czasem panowie mogą narzekać na małą ilość ziemniaków do drugiego dania ale…… dojadają zupą (podawana jest w wazach i można prosić o dokładkę). Na drugie danie ziemniaki, kasza bądź makaron i zawsze jakaś surówka. Śniadanie, drugie danie i kolacja są porcjowane i podawane do stolika.
Zupy mleczne są codziennie, do obiadu zawsze jakiś deser (galaretka, kisiel), bądź kompot. O dziwo…. zima a są pomidory, listek sałaty, ogórek, rzodkiewka, papryka. Widać dobrą dietetyczkę, albo dobrego gospodarza NDZ :)
Na stołówkę idzie się w maseczce, zdejmuje przy stoliku. Stoliki są 4 osobowe, ale odległość między nimi jest taka, że krzesło styka się z krzesłem więc praktycznie stykamy się plecami z sąsiadem.
Cóż jeszcze. Przed wejściem na stołówkę dezynfekcja rąk i pomiar temperatury. Kelnerki chodzą w maseczkach i rękawiczkach.

Przykładowe śniadanie, obiad i kolacja
IMG_20220127_075229.jpg
IMG_20220127_124749.jpg
IMG_20220125_165012.jpg
I idę spać....... dalszy opis innym razem. :)
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3790
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Gdzieś czytałem żeby nie dziękować...🤔
Ale pochwalić można.
I trzeba.
Co też właśnie czynię.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4024
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: Bibi2 »

Podpinam się pod posta Kazimierza , tak trzymaj Bożenko :kwiat:
Gość

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: Gość »

Bożenko pisz...ja Cię mogę czytać zawsze i wszędzie.
Umiesz łączyć podanie treściwych informacji w taki sposób, że czyta się Ciebie z wyjątkową przyjemnością, dodam, że dzięki zdjęciom mam wrażenie jakbym tam była. ☺️
Dziękuję.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1781
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: Andrzej1958 »

:kwiat: 👍
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24527
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: ewasz »

👌🌹😄
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: p-siak »

Dziękujemy Bozenko za wyczerpujący opis..
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: Samosia »

Super opis👍Bożenko cieszę się,że udało Ci się dostać jedyneczkę🙂Życzę by zabiegi pomogły👍Udanego całego pobytu🙂🙂🙂
ODPOWIEDZ