Mega Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1788
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Mega Kołobrzeg

Post autor: Andrzej1958 »

Jestem tu od 20 kwietnia. Czas na pierwsze wrażenia.
Jest to kameralny obiekt przy ul. Kościuszki.
Przyjechałem po godzinie 8 rano. Było już kilka osób. Recepcja meldowała od godz. 9. Tradycyjnie pielęgniarka i lekarz. Wcześnie, mało ludzi, to i kolejek nie ma. Dostałem 6 rodzajów zabiegów po 9 sztuk: kąpiel borowinowa, galwanoborowina, pole magnetyczne, krio miejscowe, jonoforeza i zapomniałem (karta zabiegowa daleko od komputera). Nie dostałem inhalacji, bo jest zakaz w pandemii (?), i dobrze. Inhalacje codziennie nad brzegiem morza. Zabiegi na miejscu oprócz gimnastyki w basenie i kąpieli solankowej. Na nie dowożą autobusem do "dużej" Arki.
Przyjazdy rozłożone na dwa dni. Ja przyjechałem w drugim dniu przyjazdów i mamy II turę posiłków: 9.00, 14.00, 17.45. Ale w związku z tym zabiegi zaczynam jeszcze przed śniadaniem.
Pokoje 2 osobowe dla małżeństw, pozostałe 3-4 osobowe. Ja mam trójkę, trochę ciasno, szczególnie w szafie wnękowej. Walizki pod łóżkiem. Na wyposażeniu oprócz wygodnych łóżek, mały stolik, 3 foteliki, biurko z lustrem i małą chłodziarką wewnątrz. Dodatkowe krzesło przy biurku. Opcja czajnik 40 zł, telewizor 100 zł. Wi-fi darmowe, ale tylko dostępne w holu przy recepcji
Parking 350 zł. Po sąsiedzku w innych ośrodkach, kolega rozpytywał, drożej. Nawet dostał odpowiedź, że u nas to tanio.
Stołówka. Stoliki 4 osobowe. Zaskoczyło mnie usadzanie przy stolikach. Oprócz mieszanych małżeńskich stolików, dla singli są "monotematyczne" - albo same panie, albo sami panowie. :lol: Moja prośba, by mnie posadzono z paniami, bo zawsze któraś się odchudza i coś mi skapnie na talerz, pozostała bez zrozumienia.
Posiłki smaczne, urozmaicone, wystarczające i nawet przy męskiej obsadzie nie dojadam. Codziennie kompot do obiadu, czasem jabłko, i spory półmisek surówki. Także na porcje śniadaniowe i kolacyjne nie narzekam.
W budynku nie ma kawiarenki, więc parkietoterapii trzeba szukać poza.
Tyle na tą chwilę. Jak coś się zmieni - napiszę.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1788
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: Andrzej1958 »

A jeszcze. Wszędzie daleko. Do mola ok 30-40 minutowy spacer. Jedynie blisko do morza, ok. 150 m.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: andrzej1955 »

Aklimatyzacja rozpoczęta i jak na razie bez minusów a to już ... plus, Dzięki Imienniku za garść najnowszych informacji, Sympatycznego Pobytu i nie zapomnianych Wrażeń , a te Najciekawsze dopiero przed Tobą ;) ,Pozdrawiam :)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4073
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: Bibi2 »

Andrzeju , początek bardzo dobry , a fotki to super preludium ,
czekam na dalszy ciąg :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: Felice »

Andrzeju dzięki za poświęcony czas na podzielenie świeżym informacjami o obiekcie 😘
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24576
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: ewasz »

No to widzę Andrzej, że pobyt będzie udany i tego Ci życzę.
Dzięki za opis.
Jeszcze wiele atrakcji przed Tobą 😊
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: Zosia »

Dobrze, że Ci dobrze ale powtórzę za Andrzejem 55 "... te najciekawsze dopiero przed Tobą " :lol: :lol: i to już , już ;) :D
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: wiktor64 »

Dzieki za opinie poczatkowq Andrzeju :D
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: dani888 »

Jak na początek Andrzeju , nie jest tak źle moim zdaniem :) .
Ale może jeszcze wszystko pójdzie w lepszym kierunku i tego Ci życzę .
Pozdrawiam i super pobytu życzę , wróć zadowolony .
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1788
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: Andrzej1958 »

Zosia pisze: 24 kwie 2022 18:01 Dobrze, że Ci dobrze ale powtórzę za Andrzejem 55 "... te najciekawsze dopiero przed Tobą " :lol: :lol: i to już , już ;) :D

Się nie mogę już doczekać. :lol:
ODPOWIEDZ