Krynica Zdrój Continental

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
gamlog
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 570
Na forum od: 18 gru 2014 10:46
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: gamlog »

Byłam w tym sanatorium w styczniu tego roku troche na własne życzenie - wyjazd ze zwrotów jedzenie było smaczne i ilość wystarczająca telewizor płatny 65 zł czajnik 15 zł
joasia_ko
Posty: 4
Na forum od: 03 cze 2019 17:05
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: joasia_ko »

Ja też jadę ze zwrotów i po przeczytaniu samych negatywnych opinii na innym forum wpadłam trochę w panikę czy dobrze zrobiłam biorąc ten zwrot. Czy zadowolona byłaś z zabiegów?
gamlog
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 570
Na forum od: 18 gru 2014 10:46
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: gamlog »

Też byłam pełna obaw czy dobrze zrobiłam biorąc ten zwrot teraz twierdze że to był dobry wybór zabiegi miałam trafione pomgły koleżanki w pokoju też ok rozumiałyśmy się bez słów 😊 a i takiej pięknej zimy dawno nie widziałam
Jurek-J
Posty: 4
Na forum od: 22 maja 2019 14:21
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: Jurek-J »

Już na wstępie, czytając opinie można stwierdzić, że sanatorium ma kiepski PR, na który w pełni sobie zasłużyły osoby zarządzające jednostką leczniczą. Moje uwagi są tylko wynikiem porównania z ofertą wielu sanatoriów w których byłem lub byli moi znajomi, a więc są obiektywne. Największym atutem obiektu jest jego położenie w centrum Krynicy, przy czym odgłosy miasta nie są uciążliwe. Właściwie jest to wielki, 7. piętrowy kombinat przerobu kuracjusza, w którym ściśle, co do najmniejszego punkcika trzymają się zarządzeń prezesa NFZ dotyczących leczenia uzdrowiskowego. Na nic więc skargi i żale na dorzucenie trzeciego łóżka do ciasnego pokoju 2. osobowego bez zmiany liczby szafek nocnych czy powierzchni szafy głównej. Generalnie kuracjusz ma tam przyjechać i zgodnie z zarządzeniem po 21. dniach się wynieść (żadnych spotkań, powitań dyrekcji jak w innych sanatoriach – tego przecież nie ma w zarządzeniu). Żeby nie zanudzać – pozytywy: położenie (to już wymieniałem), czystość – uczciwie pracujący personel sprzątający, jedzenie – może nie za dużo, ale za tą stawkę dzienną nie można narzekać (jedyna uwaga – często podawane są warzywa konserwowe do śniadania, do czego trudno się przyzwyczaić, pomijając ich udowodnioną kancerogenność), zabiegi – fachowy, uprzejmy personel (trochę w porównaniu z innymi sanatoriami za krótkie, ale patrz ww. zarządzenie prezesa). Recepcja pomocna. Opinię personelu wyższego ratuje jedynie nietuzinkowy p. dr Tada. Negatywy – brak możliwości nawet odpłatnego wypożyczenia leżaków czy krzeseł ogrodowych (po 2 turnusach by się zwróciły), brak Wi-Fi powyżej 1. piętra (można byłoby zamontować tanio tzw. huby na każdym piętrze i pobierać opłaty, ale po - co jest zarządzenie). Dodatkowa wymiana pościeli – 20 zł – kalkulacja z sufitu, ale hitem jest jedna rolka papieru na osobę na 21 dni. Jest to wynik równania z 2. niewiadomymi, gdzie x to siusiu, a y to…. Niezapomnianych wrażeń dostarczają też żle zaprogramowane windy. Tym samym unikać wyższych pięter i pokojów przy windach. Niejasne są też zasady wykorzystania parunastu miejsc parkingowych – tajemnicze listy zapisów. Brak możliwości wyprowiantowania i wzięcia suchego prowiantu za nieobecność np. z powodu wycieczki (inne sanatoria dają radę – sprawdziłem) Nierozwiązaną przez 21 dni tajemnicą jest też ostatnia zmiana nazwy Continental na - bł. Kózkównę (m.in. patronka molestowanych seksualnie). Raczej podejrzewam powszechne obecnie wazeliniarstwo niż potrzebę duchowego wsparcia leczenia i kierowania obiektem. Podsumowując, wszystko zgodnie z zarządzeniami prezesa NFZ i rozporządzeniami ministerialnymi, ale raczej nie chciałbym tam już wrócić z powodu czego dyrekcja raczej się nie zmartwi.
forumowicz

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: forumowicz »

Jurek dzięki za ocenę ośrodka :)
kuracjusz amator
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 07 maja 2013 14:07

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: kuracjusz amator »

bibi zawsze na posterunku pracy :D
kuracjusz amator
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 07 maja 2013 14:07

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: kuracjusz amator »

Neon na dachu budynku, "Continental" usunięto. Domyślam się dlaczego. Musi, że faktycznie inaczej się teraz nazywa.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: Samosia »

Witam...zajrzałam na ich stronkę w necie i na stronie głównej jest zmieniona nazwa na MSWiA Sanatorium Uzdrowiskowego w Krynicy-Zdroju im. bł. Karoliny Kózkówny 🤔
Cypisek
Posty: 1
Na forum od: 04 paź 2019 10:54
Oddział NFZ: Śląski

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: Cypisek »

byłem w okresie od 11-09-2019 do 02-10-2019, to co czytałem na forum nijak się ma do opisów , które są zamieszczone . Jedzenie jest dobre- ale b. mało, zabiegi OK- miły personel szczególnie fizjoterapeuta z pokoju 050 P. Adam, z pokojów dwójek zrobione są trójki- bardzo ciasno, mieszkałem w pokoju 620 w trzy osoby. Pozaciekany sufit, podobno był tam remont, czego w pokoju nie widać. Możliwośc wielu wycieczek po dość przystępnej cenie. W zabiegi wliczana jest kuracja pitna, nie w pijalni tylko woda dostarczana do pokojów. ogólna ocena: + dostateczny/ - dobry.
Dobrym pomysłem jest zadanie pytania NFZ w trybie informacji publicznej o metraż dla jednej osoby przebywającej na leczeniu uzdrowiskowym.
Jaga123
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 04 lut 2020 16:47

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: Jaga123 »

Trafna opinia, byłam wszystko się zgadza :!:
ODPOWIEDZ