Sanatorium Bałtyk-Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Jerzy
Posty: 1
Na forum od: 31 maja 2010 13:23

Sanatorium Bałtyk-Kołobrzeg

Post autor: Jerzy »

Szanowni Państwo!
Byłem w Bałtyku na turnusie rehabilitacyjnym z NFZ w dniach 4.04-2.05.2010` i bardzo sobie ten pobyt chwalę! Niezwykle miły personel recepcji,obsługi hotelowej,rehabilitacyjnej i stołówki sprawił że o wszystkich tutaj pracujących można mówić tylko w samych superlatywach. Mieszkałem na 4 piętrze w studio 4 osobowym z podziałem na 2 osobowe pokoje od północnej strony z widokiem na morze-jedyna wada to zimno w pokoju i na początku przeszkadzający szum morza, do którego szybko się przyzwyczaiłem. Ponieważ było mi ciągle zimno ,poprosiłem o dodatkowy grzejnik i o dziwo bez problemu otrzymałem go na cały okres trwania turnusu. Podobnie było też z czajnikiem,dodatkowymi kocami,poduszkami ,nie wspominam nawet o dodatkowych ręcznikach ... Panią pokojową Bożenę powinno się stawiać za wzór dbałości o czystość i wygodę kuracjuszy na 4 piętrze!!!
Jeśli chodzi o wyżywienie ,to było bardzo dobre i urozmaicone ,mnie osobiście brakowało tylko owoców i ciasta na deser,ale to nie każdy lubi i samemu można dokupić w pobliskich Biedronkach. Jeśli komuś było za mało zupy lub chleba,lub czegoś innego z wyjątkiem drugiego dania, to zawsze można było poprosić o dodatkowa porcję i zwykle ,zyskiwał na tym cały stolik przy którym ktoś siedział. Szybko przyzwyczaiłem się do godzin posiłków tj.7.15 , 12.15 , 17.15.
Jeśli chodzi o zabiegi to na moim 28-dniowym turnusie miałem 120 + wykupione dodatkowo dla siebie basen,borowinę i masaże- w sumie w pewnym okresie wypadało mi po10-12 zabiegów dziennie i trzeba było bardzo się starać by zdążyć na wszystkie w określonym terminie. Uwaga!!! Jeśli ktoś zachoruje karta zabiegów jest zabierana i zabiegi przepadają,niestety...
W holu jest możliwość skorzystania z komputera z dojściem internetowym , mało tego można codziennie sprawdzić dokładną prognozę pogody dla Kołobrzegu z dokładnością 3-godzinną i zaplanować sobie najbliższe dni pobytu w ośrodku i okolicy.
Prawie codziennie odbywają się jakieś prezentacje i reklamy różnych artykułów- osobiście uważam ,że głównie chodzi tu o naciągnięcie klienta na zakupienie czegoś po bardzo wygórowanej cenie i ponadto wyciągnięcie danych osobowych, które potem są sprzedawane innym firmom z niezłym zyskiem.
Oprócz polskich kuracjuszy spotkałem tutaj niezwykle miłych Rosjan i Niemców i w Krótkim czasie miałem mnóstwo znajomych ,a ponadto można było w krótkim czasie nauczyć się mówić po niemiecku .
Pan Andrzej z recepcji organizował dla kuracjuszy różne imprezy K-O i widać było ,że bardzo mu zależy na możliwie najwyższym poziomie organizowanych imprez i zadowoleniu kuracjuszy- był po prostu rewelacyjny!
Teraz trochę dziegciu... Budynek z zewnątrz na pierwszy rzut oka okazały ,piękny,ale po bliższym przyjrzeniu się widać pordzewiałe balustrady i odpadający tynk .... Dobrze ,że chociaż w pokojach jest ładnie i przytulnie. Uwaga jeśli jest tylko możliwość wyboru budynku to polecam Bałtyk I , a nie Bałtyk II,w którym pokoje są nisko,ciemne i zimne .
Ogólnie rzecz biorąc bardzo mi się podobało i jestem bardzo zadowolony z pobytu na moim turnusie. Dziękuję całemu personelowi Bałtyku za miłą opiekę i zaangażowanie. Gorąco polecam ten ośrodek wszystkim zainteresowanym!!!
michał
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 12 sty 2009 19:34
Staż sanatoryjny: 20

Re: Sanatorium Bałtyk-Kołobrzeg

Post autor: michał »

Witam Panie Jerzy
Ja mam skierowanie do Bałtyku też na turnus rehabilitacyjny z NFZ 28 dniowy od 30-06-2010 do 28-07-2010.Dobrze że Pan wyraża się pozytywnie o tym sanatorium.Mam pytanie czy ten pokój studio jest w Bałtyku I czy II bo też bym go chciał,czy lekarz prowadzący jest uprzejmy i przepisuje masaż suchy (klasyczny)-czy tylko pełnopłatnie.Czy młodsze osoby też były na turnusie 20,30 letnie bo ja mam skierowanie w miesiacach wakacyjnych ze względu na naukę.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ