Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

Arka to przede wszystkim hotel ,**** gwiazdkowy.Jak na hotel przystało wysoki standard.
Sala kinowa ,teatr ,restauracja ,klub nocny,kawiarnia obrotowa taki mały szczegół a cieszy.
Dwa baseny ,odkryty na zewnątrz budynku i drugi w budynku.Dwa jacuzzi .
Sala fitness .To na tyle ,reszta do obejrzenia na stronie obiektu.
NFZ kuracjusze i zabiegi:
Pokoje wyposażone bardzo dobrze ,lodówka telewizor /bez opłat/schludne łazienki ,ciche /zasługa grubych ścian/
Obsługa po przyjeżdzie czyli recepcja :młodzi ludzie fajni uśmiechnięci kompetentni.
Nastepni młodzi chłopcy czekajacy na holu ,by odwieżc do pokoju z ciężką walizeczką ,chociaż są trzy windy w tym tylko jedna jadąca
na 11 piętro /tam jest własnie kawiarnia obrotowa/.
Lekarze i pierwszy kontakt :
Pan doktor MP
,swietny lekarz ,ciepły człowiek jak ma dobry dzień bardzo rozmowny.
Karta zabiegów i kontakt z rejestracja medyczną dziewuszki młode sympatyczne , nieco starsza blondynka też ale z dystansem.
Pewna czarna ładna ,troszkę wyniosła ale do utemperowania ,koniecznie. :!:
Baza zabiegowa :wszystkie gabinety ,sala do ćwiczeń rozmieszczone na parterze swietna lokalizacja ,nikt nie ma prawa się pogubić.
Basen i jacuzzi na pierwszym piętrze.
Zabiegi ich różnorodność jak wszędzie.
Swietni masażyści masażu klasycznego,Pan SW masaż doskonale robiony ,profesjonalista
w kazdym calu ,opinie o innych doskonałe.
Godziny zabiegów ,do popołudniowych ,oczywiście i jest pewne ale ,ale ;)
Reklamacje ,zgłaszanie usterek inne problemy: telefon do recepcji lub pielęgniarki i reakcja wręcz natychmiastowa.
Pokojowe i cały personel ,uprzejmy kłaniający się na korytarzach w mojej ocenie świetni ludzie.
Pan z kiosku na pierwszym pietrze nieco "przesłodzony" ,ale elegancki zadbany ,przystojny fajny :lol:
Koncerty bezpłatne na pierwszym piętrze: Sergiej i koncert skrzypcowy ,cudowny.
Koncert saksofonowy ,akordeonowy,i inne drobne występy.
Koncerty w kinie za 5 zł bilet lub nieodpłatnie/tych drugich więcej/ Sergiej z rodziną czyli córka Anastazja i żona świetne polecam.
Jedzonko : możliwość diety np do 1200 Cal ,zapisuje lekarz i tak dr P. :"...zapatrzyła się pani na celebrytów...."nie panie doktorze tak się odżywiam na co dzień ..."wtedy zapisze inaczej lekko się denerwuje ,także uważajcie kobietki co powiecie prosząc o tę dietę :lol:
Stołówka schludna panie z reguły miłe ,śniadanka jak śniadanka /uzupełniane mlekiem i płatkami owsianymi itp/
Zupy smakowo na 6 drugie dania bardzo dobre.
Czasami ktoś coś przesoli ,ale rzadko. ;) :lol:
Mało dobrych surówek,zero owoców ,zero ciast.
Obiekt piękny ,spełniający oczekiwania ,położony jak wiecie nad taflą polskiego cudownego morza ,oddalony
od centrum ok 4 km,od innych sanatoriów też nieco daleko.
Jeżeli ktoś nie chce zbytnio się przemieszczać polecam jak najbardziej,jeśli natomiast chce bywać na dancingach w różnych
innych sanatoriach mieć blisko do sklepów etc nie polecam.
Oj rozpisałam się ;) jeśli macie jakieś pytanka postaram się odpowiedzieć na miarę mojej wiedzy o tym hotelu .
Pozdrawiam ciepło :)
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013 15:37 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto imiona i nazwiska.
forumowicz

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

czekamy na 2 część! rozrywka! gdzie o której,za ile?byłaś w Ikarze,Sanie?
anula03
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 12 paź 2012 16:03

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: anula03 »

witaj kruszynko czy ty tez bylas teraz w arce kolobrzeg przed swietami ha ha bo swietnie opisalas arke ze szczegolami pozdrawiam
emi13214
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 344
Na forum od: 11 lis 2012 20:06
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: emi13214 »

Dziękuję za tak szczegółowy opis. Na pewno bardzo mi przybliżył temat. Reszta się okaże 29.01.2013!!!
ann-1952
Posty: 4
Na forum od: 01 sty 2013 11:25

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: ann-1952 »

Ja chyba nie jestem taka zachwycona pobytem tutaj,nie zawsze jest tak pięknie z tą uprzejnością personelu,chyba najbardziej opryskliwe są pielęgniarki z gabinetu lekarskiego.Na przywitanie bardzo dużo zakazów i nakazów, chociażby obowiązek przebywania w pokojach po godzinie 22 i oczekiwanie na wizytę pieręgniarki, jestem po połowie turnusu i nawet raz mnie nie odwiedziła.Pieczywo na śniadanie potrafi być jak sucharek z poprzedniego dnia.Chyba narazie tyle,bo spieszę się na zabieg.Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: darek »

Mila Pani

Na pierwszy ogień w służbie zdrowia od Zawsze były i są ..pielęgniarki ,One to Chcą być nieraz bardziej Papieskie niż sam Papież
Ale i to one właśnie obarczone sa teoretycznie największa odpowiedzialnościa za kuracjusza .
Musi do Nas dojśc ,że sanatorium to przedlużone leczenie nieraz poszpitalne czy inne a skoro i leczenie wymaga się Dyscypliny
Jezeli chcemy mieć LUZ możemy udać się do tego samego ośrodka ,ale pod szyldem ..Spa .
Tak płacimy w sanatoriach w granicach 400- 600 zl za Pobyt ,ale za pobyt 21 dniowy ,natomiast pobyt 14 dniowy w tym samym osrodku to wielokrotna w/w kwoty.
Co zas tyczy się kontroli i sprawdzania po 22 duzo poprostu zalezy od KULTURY tego personelu czy godnym jest ,aby Młoda dziewczyna kontrolowal Kuracjuszy ,którzy w niektorych przypadkach mogliby byc i ..jej ..Babciami czy Dziadkami
Interweniuja w naglych przypadkach.
Od lat nie pamietam odwiedzin około 22 ,moze i ..wzbudzam Zaufanie u Tych Pań

Pozdrawiam i mimo wszystko chętnie zamieniłbym pobyt w Kolobrzegu na ..Arke
forumowicz

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

Zgadzam sie z Darkiem .Nikt nie kontrolował mojego pokoju.Opieka medyczna na 7 p u Pana dr P ..super ,Panie pielegniarki tez super.Zakazy? takie jak we wszystkich tego typu obiektach.Niestety zawsze ktos bedzie palił papierosy w pokoju ,chociaz w Arce grozi to karą w wysokosci 400 zł i bardzo słusznie !.A w stołóweczce ,fakt pieczywko trafiło się z dnia poprzedniego,ale zawsze można było wymienić.Ja jestem z pobytu bardzo ale to bardzo zadowolona :lol: Chętnie powrócę ,chociażby po to by powspominać .............. :oops: cudny pobyt.
forumowicz

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

czasem bywaja tam fajni ludzie, i nawet w kometkę można zagrać
forumowicz

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

najfajniejsza zabawa podczas mojego pobytu była 2 dni przed końcem właśnie: karaoke w Arce!!super!
Awatar użytkownika
olaszym
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 10 lut 2013 11:25

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: olaszym »

Arka Medika Spa w Kolobrzegu -niezapomniane wczasy i santorium !!! Piekny basen- zarówno w środku jak i na tarasie a do tego dojście do morza za Arką-3 minuty spacerkiem !!Deptak do latarni Kolobrzeskiej, brzegiem morza, można pokonać rowerkiem z wypożyczalni , lub pieszo z kijkami.Ja chodzilam do latarni po piasku brzegiem morza.Odleglość nie tak duża jak autobusem -3 km do miasta. Zupelnie mi nie przeszkadzala odległość do miasta i innych ośrodków, bo wszędzie można było dojść pieszo, a to mobilizowało do spacerowania. Personel w niczym mi nie uchybił, zabiegi super, mozna wybrać lub zasugerować co pomaga.Faktycznie zgadzam sie że hotel jest 4 gwiadzkowy, recepcjonistki porozumiewają sie w kilku językach i miłe.A jeszcze kawiarenka internetowa - za darmo ! czajnik i telewizor też!!Atrakcją jest obrotowa kawiarnia na 11 pietrze Arki. POLECAM ! sama chce tam wrócić.
ODPOWIEDZ