Sanatorium "RZYMIANKA" Rabka

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
mamma
Posty: 3
Na forum od: 13 kwie 2009 21:19

Sanatorium "RZYMIANKA" Rabka

Post autor: mamma »

Czy ktoś tam był i ma może jakieś informacje dotyczące tej placówki?
elżbieta
Posty: 2
Na forum od: 15 cze 2009 09:08

Re: Sanatorium "RZYMIANKA" Rabka

Post autor: elżbieta »

a turnusu.RZYMIANKA może nie jest obiektem 5 gwiazdkowym, lecz kto raz tu był to stara się tu wrócić; doskonałe wyżywienioe zaangażowana złoga, medyczna,obsługi/lekarz któryw środku nocy przyjeżdża do dzieci z którymi nie mogą sobie poradzić własne mamy!
Na marginesie chciałabym przypomnieć, że w turnusie ani razu nie powtórzył się jadłospis
obiadowy, wprowadane są nowośco których w domu nie zawsze się robi -szpinak,brokuły,szparagi i inne./ moje dziecko przez cały turnus miało miksowanezupki/
Polecam obiekt szcZególnoe mamom z małymi dziećmi - teren ogrodzony, zadbany plac
zabaw dla dzieci, blisko las,tereny spacerowe.W przeciwienstwie do pani podpisujemy się
pod tym co napisałyśmy;
Ania z rodziną z Sobolewa,Małgosia pielęgniarka z warszawskiego szpitala,Basia z Pilawy

dziekujemy całej zaangażowanej załodze za udany pobyt.
kundzia1309
Posty: 3
Na forum od: 16 cze 2009 20:22

Re: Sanatorium "RZYMIANKA" Rabka

Post autor: kundzia1309 »

Czy ktoś był w tym "sanatorium " z astmą ? Jeśli nie ,to niech się nie wybiera . Pleśnie na ścianach (zamalowane), grzyb w łazience, na ramach okiennych, brak wentylacji , nie zmieniana pościel , kurz , itd..Dzieci z alergią pokarmową nie mają wyboru potraw( mielonka, smakowita, ser topiony z grzybami, chrupki czekoladowe , itp.) .Jedna sala pełniąca funkcję świetlicy , sali telewizyjnej , sali gimnastycznej i klasy lekcyjnej . Chore dzieci nie są izolowane ani na świetlicy ani w stołówce , w związku z czym reszta dzieci szybko się zaraża .Jedynym plusem jest położenie , na uboczu , z dala od ruchu miejskiego . Pielęgniarki bardzo miłe , ale nawet one nie rekompensują ataków kaszlu , zatkanych nosów i bólu gardła.A plac zabaw nie jest taki bezpieczny , na jaki wygląda .
elżbieta
Posty: 2
Na forum od: 15 cze 2009 09:08

Re: Sanatorium "RZYMIANKA" Rabka

Post autor: elżbieta »

Droga PANI ''kUNDZIA 1309""

Cenimy sobie zaciekłość z jaką atakuje pani wraz z ''mammą'' obiekt w którym spędziły panie komerycyjne wczasy
dla całej rodzimy mamma na jedno skierowanie 5 osób w tym roczne bliżniaki bezpłatnie, a pani na 1 skierowanie 3 osobowa rodzina.
Ja osobiście przyglądałam się pani rodzinie - spotykałyśmy się codzinnie na stołówce i nie widziałam żeby panie nie były
zadowolone z pobytu, a tu okazuje się ' że wszysto było be, a nawet drapała pani ściany by dodrapać się co było pod farbą
..... a fe tak się nie robi , tym bardziej że jedynie panie były tak nieobiektywne, a pozostałym osobom z turnusu wszystko smakowało,
i byli z pobytu zadowoleni. UAWAŻAMY, ŻE TAKIE POSTĘPOWANIE JEST NIEETYCZNE , I RADZIMY PRZYPOMNIEĆ SOBIE DOBRE STRONY POBYTU

raz jeszce; Ania z rodziną, Małosia z Warszawy, Basia z Pilawy

wszystskie po powrocie składamy wnioski o możliwość przyjazdu do RZYMIANKI w Rabce
kundzia1309
Posty: 3
Na forum od: 16 cze 2009 20:22

Re: Sanatorium "RZYMIANKA" Rabka

Post autor: kundzia1309 »

Dla Pań było wszystko OK , ponieważ mieszkałyście w innym budynku i nie macie alergicznych dzieci . Młodszy syn od drugiej doby miał ataki astmy do końca pobytu , który to zakończył się ostrym zapaleniem oskrzeli .Starszy natomiast przez 3 tygodnie leczył gardło , choć przyjechaliśmy wszyscy zdrowi i to nie była reakcja na zmianę klimatu . Moje dzieci zamiast przytyć schudły , ponieważ nie mogły jeść wielu oferowanych potraw . A jakie to wczasy zajmować się chorymi dziećmi i nie spać w nocy , z powodu ataków kaszlu ?
kundzia1309
Posty: 3
Na forum od: 16 cze 2009 20:22

Re: Sanatorium "RZYMIANKA" Rabka

Post autor: kundzia1309 »

Aha ! Jeszcze jedno . Ja miałam dwa skierowania , a nie jedno i byłam opiekunem dla młodszego dziecka . Ścian nie trzeba było drapać , żeby zobaczyć plamy pleśni . Ktoś , kto ma czyste sumienie nie każe usuwać zdjęć pokazujących prawdę . A naszą opinię podzielało wiele osób z naszego budynku .
mamma
Posty: 3
Na forum od: 13 kwie 2009 21:19

Re: Sanatorium "RZYMIANKA" Rabka

Post autor: mamma »

Szanowna Pani Elżbieto!

nie będę prowadziłą z Panią jałowej dyskusji na tym forum. wszystko co napisałam i pokozałam było nieprawdą? i to dlatego Pani zadzwoniła do mnie oburzona i kazała (wręcz groziła) abym wykasowała zdjęcia z mojego postu? Prawdziwa cnota krytyk się nie boi....
ponadto Ani i Małgosi nic nie wiadomo o kolejnym do Państwa przyjeździe!
Żegnam, na zawsze...
mama
Posty: 1
Na forum od: 24 lip 2009 21:52

Re: Sanatorium "RZYMIANKA" Rabka

Post autor: mama »

Witam, niedawno wróciłam z córeczką do domu po pobycie w Rzymiance, obie jesteśmy bardzo zadowolone:) przemiły personel, pielęgniarki bardzo opiekują się dziećmi a opiekunki naprawdę dbają o dzieci i pilnują by żadna krzywda im się nie stała. Wyżywienie też super, pokój w którym mieszkałam z córką był bardzo przytulny i nie widziałam w nim żadnego grzyba czy pleśli, kurzu też nie było- bo moja córka kasłała by przecież bardzo. Polecam Rzymiankę naprawdę:) i mam nadzieję, że uda mi sie tam wrócić jeszcze:) pozdrowienia!
mimikow
Posty: 1
Na forum od: 02 lut 2010 12:24

Re: Sanatorium "RZYMIANKA" Rabka

Post autor: mimikow »

Pragniemy podzielić się z wszystkimi, którzy w najbliższym czasie wybieraja się do sanatorium "Rzymianka", naszymi przeżyciami z tego wspaniałego miejsca. Nasz turnus miał miejsce na przełomie X/XI 2009 r. i należał do najmilszych wspomnień minionego roku. Nasze dzieci pokochały to miejsce i pragną tam wrócić. Dokładamy wszelkich starań, by tym razem nasza starsza córka mogła być razem z rodzeństwem, ponieważ ostatnio otrzymała skierowanie do G.O.R.D. w Rabce. Każdą jednak wolną chwilę spędzała w "Rzymiance". Nie wyobrażamy sobie innego lepszego miejsca do rehabilitacji i wypoczynku. Marzymy, by udało nam się być tutaj latem. Jeszcze raz tą drogą pragniemy podziękować kierownictwu sanatorium "Rzymianka", państwu Lewandowskim i całej wspaniałej obsłudze.
Państwo Kowalczykowie z dziećmi
Kapi1-3
Posty: 2
Na forum od: 02 mar 2010 10:42

Re: Sanatorium "RZYMIANKA" Rabka

Post autor: Kapi1-3 »

Dostałam skierowanie do tego sanatorium i po przeczytaniu opinii w necie mam poważne obawy. Bardzo proszę o prawdziwe informacje na temat tego ośrodka. Mój adres to: [email].pl. Wielkie dzięki.
ODPOWIEDZ