Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ???

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
GALINKA
Posty: 1
Na forum od: 05 sie 2014 19:38

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: GALINKA »

Byłam w ośrodku w Pniewach i jest w porządku. Szkoda tylko że tyle osób nadużywa alkoholu i nikt tego nie widzi. A raczej nikogo to nie obchodzi, żenada straszna bo tak naprawdę świadczy to o tym, że kuracjuszy mają "gdzieś". Całe szczęście że była "garstka" osób, które potrafiły inaczej spędzać wolny czas.

Pozdrawiam wszystkich nienadużywających ........................
Galinka :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: ewiko »

GALINKO, wsadziłaś kij w mrowisko. Dawno chciałam opisać ten problem ale uznałam że będzie to walka z wiatrakami..... W czasie ostatniego pobytu w sanatorium również spotkałam się z takim zachowaniem . Tak to jest ŻENADA i marnotrawstwo naszych pieniędzy. Panowie przychodzili "pod wpływem "na ćwiczenia w basenie. Zostali oczywiście wyproszeni. Jeden młody kuracjusz na zabiegi nie przychodził w ogóle, na koniec turnusu zbierał jedynie podpisy. Ich opinie na temat zabiegów były negatywne bo "co im da moczenie d...y w wodzie" albo wymachiwanie rękami. Niestety ZUS powinien mieć większą kontrolę nad swoimi kuracjuszami. Już pierwszego dnia widać kto przyjechał się leczyć a kto w celach rozrywkowych.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: Suzen »

ewiko pisze:W czasie ostatniego pobytu w sanatorium również spotkałam się z takim zachowaniem . Tak to jest ŻENADA i marnotrawstwo naszych pieniędzy. Panowie przychodzili "pod wpływem "na ćwiczenia w basenie. Zostali oczywiście wyproszeni. Jeden młody kuracjusz na zabiegi nie przychodził w ogóle, na koniec turnusu zbierał jedynie podpisy. Ich opinie na temat zabiegów były negatywne bo "co im da moczenie d...y w wodzie" albo wymachiwanie rękami. Niestety ZUS powinien mieć większą kontrolę nad swoimi kuracjuszami. Już pierwszego dnia widać kto przyjechał się leczyć a kto w celach rozrywkowych.
Mam podobne doświadczenia.Picie na umór,szczególnie pobyty z ZUS.Przychodzenie na zabiegi po wypiciu nadmiernej ilości alkoholu.Odorek niemiłosierny. :? Dziwię się,że rehabilitanci chcieli wykonywać zabiegi,współczuję.Ja odmówiłabym .Całe szczęście,że nie hałasowali :roll:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: ewiko »

Tak Suzen, szczególnie kuracjusze ZUS. Przecież nikt nikomu nie zabrania, wszyscy jesteśmy dorośli ale róbmy to z głową. A poza tym skoro wspomniana instytucja wysłała delikwenta na rehabilitację to znaczy miała do tego podstawy. Więc niech jeden z drugim się ogarną, bo przez takich osobników inni kuracjusze ZUS-u również są postrzegani jako naciągacze.
slawekracz
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 30 sie 2012 12:50

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: slawekracz »

Nie wiem gdzie Panie bywały ale ja przebywając raz w sanatorium z ZUS jakoś nie spotkałem się z takim rozpasaniem o jakim czytam z przerażeniem.... oczywiście w grupie ludzi zdarza się kilka osób które wystają poza ramy obyczajów ale to margines a nie reguła tak więc spotkałem i w czasie mojego pobytu z takimi jednostkami. Jadąc pierwszy raz po przeczytaniu wielu postów miałem strach w oczach jak ja przeżyję taki obóz przetrwania. W rzeczywistości było aż nudno i w sumie normalnie. Nie można robić z jednostki reguły bo jeden............ Mam nadzieję że się wyjazdem do Osieczka w niedługim czasie również nie rozczaruje.................
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: ewiko »

Oj najmocniej przepraszam, a czy którakolwiek z pań napisała że to REGUŁA .??? Gdyby tak było nie starałabym się o rehabilitacje z ZUS-u.
Awatar użytkownika
Jarek24081977
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 18 lip 2013 13:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: Jarek24081977 »

A jak tam jest z paleniem papierosów? czy jest jakaś palarnia na zewnątrz gdzie można wyjść i zapalić na spokojnie bo w ośrodku pewnie niema palarni.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: Suzen »

Jarek24081977 pisze:A jak tam jest z paleniem papierosów? czy jest jakaś palarnia na zewnątrz gdzie można wyjść i zapalić na spokojnie bo w ośrodku pewnie niema palarni.
Nigdy nie widziałam palarni w sanatorium.Palenie jest zabronione.Ludzie palą zazwyczaj na zewnątrz.Przed budynkiem, siedząc na ławeczce. :)
slawekracz
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 30 sie 2012 12:50

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: slawekracz »

Gdzieś wyczytałem we wcześniejszych postach że są wyjazdy na basen do Grojca...... czy zapisuje się indywidualnie , czy lekarz kieruje?????? i oczywiście czy można indywidualnie pływać czy są to ćwiczenia ?????
Awatar użytkownika
AdamW
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 12 lip 2014 12:21
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: AdamW »

slawekracz pisze:Gdzieś wyczytałem we wcześniejszych postach że są wyjazdy na basen do Grojca...... czy zapisuje się indywidualnie , czy lekarz kieruje?????? i oczywiście czy można indywidualnie pływać czy są to ćwiczenia ?????

Są wyjazdy na basen do Grójca dwa razy w tygodniu. W sumie 6 takich wyjazdów w czasie turnusu. Basen zleca lekarz, a jak już Ci zleci i tam zajedziesz to będziesz mógł albo ćwiczyć, albo pływać przez 45 minut albo to i to.
ODPOWIEDZ