Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Ciechocinek

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Ciechocinek

Post autor: Anka »

Ali o ile dobrze zrozumiałam to jesteś tam z NFZ a Jeśli chodzi o Jubilat w Wiśle to on nie ma podpisanej umowy z NFZ tylko pobyty prywatne.Byłam w jednym i drugim obiekcie fakt nie można porównać ale troszkę przejaskrawiasz
Grzegorz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 20 gru 2008 16:15

Re: Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Ciechocinek

Post autor: Grzegorz »

Margot, masz rację :) 40zł to w sklepie farba kosztuje. Moja żona za samo farbowanie płaciła ostatnio 140zł. Coś tu nie tak z tymi opiniami. Do sanatorium to już raczej kobiety ufarbowane i wyczesane jeżdżą, tym bardziej takie mające tak wysokie wymagania. Moja żona nigdy by nie zaryzykowała strzyżenia czy farbowania w nieznanym sobie zakładzie w dodatku będąc na wyjeździe. A że w sklepie na miejscu jest drożej... hmm... powiem tak, w każdym bufecie, kiosku, sklepiku na terenie czegoś tam jest drożej, niezależnie czy to w szpitalach czy w zakładach pracy. Czy Ali nigdy nie był na wyjeździe?
Nie żebym broniła sanatorium, nie byłem tam ale uśmiecham się czytając tę opinię bo chyba wymogi Alego są nie do spełnienia w polskich sanatoriach :) Pamiętam uśmiech i zadowolenie zarówno z pobytu jak i towarzystwa wśród grupy ludzi jaka powstała podczas mojego pobytu. Każdy z nich wspominał pobyt jak super udany. Natomiast była taka jedna osoba, której ciągle było źle, niestety po tygodniu to już inni kuracjusze uciekali od tej osoby by nie słuchać tych narzekań. Biedulka samotnie spędziła większość turnusu szukając ofiary, której mogłaby zatruć czas narzekaniem na wszystko ;)
Pozdrawiam Baśkę ;)
hazzard
Posty: 1
Na forum od: 12 lut 2013 15:11

Re: Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Ciechocinek

Post autor: hazzard »

Witam, mój mąż wybiera się do tego przybytku 7 marca. Po przeczytaniu tych opinii zaczęłam się poważnie bać tego wyjazdu;( Rozumiem, że warunki mogą być średnie, że trzeba zabrać swoje ręczniki (co i tak na ogół się robi) i że wyżywienie zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia i wymaga dożywiania się na mieście - ale sądząc z opisów jest tam koszmarnie;/

Mąż dostał skierowanie do Oddziału Uzdrowiskowego Sanatoryjnego tego szpitala -czy jest jakaś różnica w standardzie w porównaniu z KSU? Czy można za dopłatą dostać lepszy pokój (w sensie nie obskurną, brudną klitkę w typie opisanego na tym forum pokoju 182)?
ali
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 05 lut 2013 22:27

Re: Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Ciechocinek

Post autor: ali »

Odpowiem tak: fryzjer do sprawdzenia obok apteki ''Słoneczna''. W czasie remontów budowlanych walą młotami pneumatycznymi, a w mojej łazience nie napisałem jeszcze, że dookoła brodzika i umywalki jest czarny pasek zgnilizny, czy czegoś tam, czego nie potrafię nazwać. Pewnie i w sanatorium są ludzie, którzy przyjmą wszystko jak leci, ale ja płacę całe życie składki, jestem ubezpieczony i jeszcze część dopłaciłem, to nie mogę wymagać? Mam się też godzić z tym co jest,jeśli u innych jest lepiej? Dlaczego poprzez skargi nie możemy wymuszać na nich lepszej pracy i lepszych zabiegów. Powiem wam tyle: z każdą godziną, z każdą chwilą widać, że się poprawiają, że ich to pogoniło. I o to chodzi!.....I jeszcze jedno - wszystko zależy od nastawienia. Ja pisałem, aby inni wiedzieli, aby mogli na to zwrócić uwagę. Czy chcą to widzieć i na to reagować, to już każdego sprawa z osobna. Ja mimo tych trudności znajdowałem pozytywy zarówno wewnątrz jak na zewnątrz sanatorium. Tak jak wszędzie tak i tu można miło spędzić czas wśród ludzi. Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrowia. Napiszcie później. Ode mnie będzie jeszcze jedna informacja, ale to później, bo idę na Śledzika.
Awatar użytkownika
Jasmina
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 27 gru 2012 23:06
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Ciechocinek

Post autor: Jasmina »

;) Po tych opisach to strach tam jechać .:shock: Jeżeli tak tam źle to NFZ za co płaci?,chyba są tam jakieś kontrole?SANEPIDY?
Jak tam dostanę skierowanie,to jakie szczepionki trzeba przyjąć :?: ? Pozdrawiam wszystkich odważnych kuracjuszy,na tym obozie przetrwania. :roll:
ali
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 05 lut 2013 22:27

Re: Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Ciechocinek

Post autor: ali »

Jestem po ''śledziku" w sanatorium wojskowym [.............]
Ostatnio zmieniony 13 lut 2013 07:34 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Oceniamy pobyt w sanatorium, bez osobistych wycieczek personalnych i narodowościowych.
kecaj6508
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 31 gru 2012 20:40
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Ciechocinek

Post autor: kecaj6508 »

...ło matko, a ja 22-02-2013 jadę do Aleksandrowa Kujawskiego...Zabieram Torę Pardes Lauder i jadę...(tylko że ja nie przepadam za mielonymi)
Oj Ali, cóżeś ty chłopie narobił, wyzbyłeś mnie z resztek nadziei...
ali
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 05 lut 2013 22:27

Re: Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Ciechocinek

Post autor: ali »

Wczoraj opisałem dokładnie przyczyny takiego a nie innego stanu w KSU w Ciechocinku. Niestety administrator usunął ten zapis, bo było tam o nowym właścicielu innej narodowości, a o tym ponoć nie można pisać. Może i administrator też jest innej narodowości? Jednak nie unikniemy prawdy, że inni nas wykupują.Przeniesiemy się na inne fora. Ludzie domyślcie się kto rządzi w Ciechocinku. Zapraszam na inne fora.
ali
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 05 lut 2013 22:27

Re: Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Ciechocinek

Post autor: ali »

W regulaminie wyczytałem, że ceni się tu wolność słowa. Czy napisanie, że sanatorium kupił Żyd to naruszenie wolności słowa? Czy jeżeli kupiłby np. Norweg, czy Niemiec, to można by było napisać? Czego się boicie? Czy opisanie właściciela sanatorium jest jakimś naruszeniem. A np. dyrektora sanatorium, czy pielęgniarkę, to już można?
kecaj6508
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 31 gru 2012 20:40
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Ciechocinek

Post autor: kecaj6508 »

...no ja miałem to "szczęście" i przeczytałem całość Twojego wczorajszego postu...Jeżeli będziesz dalej pisał na innym forum to daj jakiś namiar...
Zablokowany