Sopot "PERŁA"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: forumowicz »

A czyli już jest i korzysta czy nie ?
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: Dagna »

A skąd jeszcze nawet papierów nie dostała, z przeglądarki wiemy, że 31.07-21.08. No ale wiadomo jak to jest u mam - już się na zapas martwi.
forumowicz

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: forumowicz »

Nie uspokój ją może po remoncie jest ładnie a jak basen pisałem to nie oni a inny obiekt prowadzi i jest tam bardzo ładnie, zabiegi są na parterze w jednym miejscu ,podstawa współmieszkańcy a tych uwaga dobierają tak jak będzie stała w kolejce do rejestracji pierwszego dnia. Niestety ja dowiedziałem się o tym po fakcie :(.Niech stanie blisko "przyjaznych osób"bo na bank będzie z nimi :) oczywiście plus minus 5 osób bo może się załapać jako ostania gdzieś do pokoju lub pierwsza do kolejnego wiadomo :)
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: Dagna »

Dobrze - dziękuję za ważną informację, na razie wyjazd temat tabu bo naprawdę się zdenerwowała.
forumowicz

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: forumowicz »

Na koniec ci powiem,że było tak,że się kłócili w kolejce a potem musieli mieszkać razem dopiero było śmiechu ja miałem buraków i tylko to zepsuło mi pobyt z jedzeniem było słabo ale zupą nadrabiałem o ile była jak ktoś nie zjadł bo raczej nie dokładali ,będzie super musi być ,powodzenia koniecznie po powrocie zdaj relacje przyda się innym :)
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: Dagna »

Byłam - zobaczyłam :D. Piękny hol - pierwsze wrażenie "Francja-elegancja", drugie spojrzenie już plamy na fotelach widzi. :lol: Przyjęcie kuracjuszy odbywało się tak jak opisywaliście - dziki tłum numerki wydawane i czekanie około 3 godzin. To z relacji kuracjuszy wiem. O zabiegach też jako gość nie napiszę - malutki basen solankowy jest między hotelem Mera-spa a sanatorium MSW Helios. Pokoje zależy co się komu trafi, ten który widziałam 3 osobowy trochę ciasno ale bez tragedii, w łazience kabina prysznicowa podniszczona ale cała i bez pleśni. Meble tez zależy jaki pokój - może się trafić szafa bez drzwi, pościel cała. Ręczniki dają 2- mały i duży, bieluśkie, aż szkoda na zabiegi ;) Szklankę i łyżeczkę można wziąć ze stołówki. Posiłki zjadliwe. Śniadania i kolacje ilości wystarczające. Problem przy obiadach bo są dwie tury i dla drugiej nie zawsze wystarcza - sprawa załatwiana np zupa z dolewką wody. Ostatnie stoliki dostają sos już bez mięsa itp.
Na zdjęciu od violet58 nie widać balkonów z drugiej strony - tam są pojedyncze a nie takie łączone, te balkoniki mają metr na metr, mech na nich już rośnie i małe drzewka :shock:
W pobliżu tylko jeden sklepik Meduza. Przystanek autobusu 143 w obie strony pod samym budynkiem, można podjechać do Gdańska Oliwa albo bliżej centrum Sopotu, do morza bliziutko. Przez ulicę i podwórko MSW Helios . Dużo trawników, drzewek. Są tarasy ze stolikami i parasolami, ławeczki, można na powietrzu posiedzieć. Mimo że przy ulicy całkiem tam przyjemnie. Jest siłownia na zewnątrz - wygląda na nową. O i winda jest nowa :D
Kawiarnia w tygodniu gratis, od piątku do niedzieli wieczorki płatne, miejscowi 5 goście 10 - ale chyba ta lepsza niż w Heliosie bo stamtąd przychodzili i tłum robili ;) bo parkiecik mały.
Pozdrawiam
Karl
Posty: 1
Na forum od: 21 sie 2016 10:56
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: Karl »

Witam wszystkich, którzy wybierają się do tego sanatorium a dokładnie do ośrodka sanatoryjne wypoczynkowy, bo tak brzmi oficjalna nazwa tego ,,sanatorium".
Właśnie wczoraj wróciłam. Niestety nie polecam i jeśli otrzyma ktoś skierowanie do perły w
Sopocie to sęrdecznie współczuje.
Ale po kolei:
Dzień pierwszy, dzień rejestracji - bałagan organizacyjny.
W większości pokoje nie przygotowane na przyjazd kuracjuszy, nie posprzątane. Bardzo nerwowa atmosfera zarówno wsród kuracjuszy jak rownież i personelu sprzątającego, którego cześć nie rozumie po polsku.
Udało mi się dostać pokój jednoosobowy, oczywiście za dopłata w kwocie 850 płn, który przypominał epokę Gierka! Brudne ściany, zepsuty telewizor, szafa wnękowa z wyrwanym zamkiem. Balkon porośnięty mchem. Okazuje się, ze w przedpokoju jest oświetlenie ale nie ma można go włączyć bo nie ma włącznika. O łazience szkoda pisać.
Personel rehabilitantów i fizjoterapeutów młody i sympatyczny.
Personel recepcyjny niekompetentny i mało sympatyczny.
Technik serwisu sympatyczny i uczynny ale mimo dobrych chęci nie wiele mógł zrobić, brak podstawowych narzędzi i środków.
Po ok 2 dniach była kontrola z Sanepidu, podobno wszystko ok-dziwne!
Wyżywienie zarówno pod względem smakowym jak i asortymentowych pozostawiające wiele do zyczenia.
Jest to mój pierwszy pobyt w sanatorium i z kolejnych skutecznie zostałam wyleczona!
Moi wspolkuracjusze, którzy wczesniej byli w innych sanatoriach twierdzili, ze są pierwszy raz w takich warunkach.
Uważam, ze sanatoria powinny zostać zlikwidowane, ze jest to marnowanie naszych wspólnych pieniędzy. W zamian tego typu instytucje powinny powstać lokalne ośrodki rehabilitacyjne, w których można by było skorzystać z zalecanych przez lekarzy zabiegów. Korzystanie z lokalnych ośrodków pozwoliłoby zaoszczędzić własne pieniądze jak i państwowe.

Pozdrawiam forumowiczów
Anna
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: Dagna »

Witam, moja mama ponownie dostała skierowanie do tego sanatorium - czy coś się poprawiło? Będę wdzięczna za aktualną opinię
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1384
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: Pancernz »

Aż się wierzyć nie chce ,że znowu to samo dostała ,pewnie też bym pojechał bo co zrobić ale wolał bym nie to ostatnie sanatorium w jakim chciałbym być. Nie chce dublować opisów bo jest on taki w większości jak opisaliście . Dobrze,że jeden z lokatorów miał swój czajnik to nie musieliśmy trzymać warty na korytarzu by się napić bo czajnik robił na okrągło i czasem znikał u kogoś w pokoju wtedy już było całkiem.Byłem w styczniu i systematycznie wymieniane były kabiny prysznicowe i jakieś tam remonty,chciałbym coś dobrego napisać o tym sanatorium ale nie potrafię bo okolica czy samo morze nie jest zasługą ośrodka .Lecz skoro mama już tam Twoja była wie czego się spodziewać.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: Dagna »

Dziękuję - jednak nie zrezygnowała, pojedzie,bo jeszcze 2 znajomych w tym samym czasie będzie więc nie zginą - grzałkę tym razem jej zapakuję. Aby pogoda dopisała to do pokoju tylko między zabiegami i spać.
ODPOWIEDZ