Sopot "PERŁA"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
7dziadek
Posty: 4
Na forum od: 12 lut 2013 09:57

Sopot "PERŁA"

Post autor: 7dziadek »

Witam A L L :)

Mam WIELKĄ prośbe napiszcie dokładnie coś o tym sanatorium - jakie pokoje , jedzenie , jaka Oddziałowa :lol:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: violet58 »

Witaj
Moje spostrzeżenia może nie będą najświeższe, byłem w Perle w czerwcu 2011 roku, czyli jakby nie było prawie dwa lata temu.
Sanatorium położone na pograniczu Gdańska i Sopotu, dokładniej Gdańsk Jelitkowo - Sopot Karlikowo vis-a-vis Sanatorium Helios i siedziba Ergo-Hestii. To charakterystyczne punkty orientacyjne gdybyś jechał samochodem. Pociągiem najlepiej wysiąść na stacji SKM Sopot Wyścigi ok kilometr spacerkiem. Na przeciwko sanatorium przystanek komunikacji miejskiej linii 143 ale zastrzegam stan na lipiec 2011 - do sprawdzenia.
Byłem dość wcześnie rano, przed siódmą, a i w holu koczował "dziki" tłum kuracjuszy. Siostra oddziałowa dzieliła pokojami była dość opryskliwa i apodyktyczna. Zero dyskusji czy możliwości uzyskania jedynki, no chyba że miało się stosowne zaświadczenie od lekarza lub mniej lub bardziej widoczne kalectwo. Zostałem zakwaterowany w podwójnej dwójce / studio / na czwartym piętrze i nie żałuje ;)
Budynek sanatorium w założeniach przeznaczony był chyba na hotel robotniczy lub akademik, w pobliżu identyczny budynek nadal funkcjonuje jako Dom Studencki.
Pokoje, przynajmniej ten w którym mieszkaliśmy, odświeżony - nie słyszałem większych uwag dotyczących warunków bytowych, tylko ta..... winda.
Winda makabra, pamiętająca chyba jeszcze czasy towarzysza Wiesława, powolna, zacinająca się, raczej dla kuracjuszy żądnych mocniejszych przeżyć. Niestety sporo osób zmuszonych było z niej korzystać.
Mankamentem jest brak basenu, chyba nikt nie miał ordynowanych tego typu zabiegów. Najbliższy basen w hotelu Novotel Marina, no i teraz chyba w Mera-Spa wypasiony hotel wówczas w budowie. High life możesz poszukać w wyszukiwarce Mera- otwarty basen na dachu z widokiem na Zatokę Gdańską - szkoda, że pora mało sprzyjająca.
Na parterze i piwnicach baza zabiegowa / sala gimnastyczna, laser, wirówki, lasery, wanny, materace magnetyczne magnetroniki, itp. narzędzia tortur/
Stołówka na pierwszym piętrze, jedzenie smaczne i jak dla mnie wystarczające, ale wówczas starałem się zrzucić kilka kilogramów. Przy wejściu na stołówkę tablica ogłoszeń, na niej wycieczki organizowane przez zaprzyjaźnione Biuro Turystyczne. Oferta dość bogata, o jakości nie wspomnę, bo nie korzystałem z usług - preferuje turystykę indywidualną.
Pomieszczenie jadalni w połowie zajmuje kawiarnia Perełka, było w niej dość drogo, ale ponoć idzie ku lepszemu. Wtedy wejście na wieczorek 10 złotych wraz z kolegami znaleźliśmy lepsze zagospodarowanie budżetu w wysokości 30 złotych :D
Może być problem z zaopatrzeniem ;) , w pobliskim budynku mały sklepik spożywczy, piwo, prasa, słodycze - poważniejsze zakupy bliżej centrum Sopotu.
Główną ulicę kurortu czyli Bohaterów Monte Cassino lepiej omijać - DROGO - ale w końcu to Sopot. Na Al. Niepodległości w pobliżu stacji SKM Wyścigi - Biedronka, po drodze targowisko miejskie -naprzeciwko hipodromu. W Sopocie rozsądne ceny proponował Lewiatan, w podobnej odległości tylko w przeciwną stronę Galeria Przymorze w Gdańsku z Leclercem.
Na parterze i do wysokości pierwszego piętra dostępny internet bezprzewodowy, kod dostępu do uzyskania w recepcji / 1234567890 czy jakoś tak.../ :)
No i najważniejsze - morze, maksymalnie 100-150 metrów do morza / wejście na plażę nr 40 / wspaniała plaża, idealna do spacerów. W lewo 2,5 km do molo w Sopocie - przed sezonem wjazd chyba gratis, w prawo 2 kilometry do molo w Gdańsku Brzeźnie.
Polecam spacer plażą do Gdyni, po drodze molo i klif w Orłowie lub w przeciwną stronę do Nowego Portu w Gdańsku, wspaniałe ścieżki rowerowe ale to chyba jeszcze nie sezon :(
Nie piszesz w jakim terminie jedziesz, moje bardzo miłe wspomnienia determinuje wspaniała pogoda i towarzystwo z jakim dane mi było spędzić 21 dni turnusu.
W załączeniu kilka miniaturek fotografii
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek - masz inne pytania śmiało pytaj, choć sporo mogło się zmienić,
7dziadek
Posty: 4
Na forum od: 12 lut 2013 09:57

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: 7dziadek »

SUPER dzieki !

mam od 12 marca jade z żoną samochodem [emeryci WOW ] :lol:
Pytania

1. ściany - czy slychać sąsiadów zdołu/zgóry lewo/prawo bo mamy b.lekki sen :(
2. czy pokoje 2-os sa o różnym standardzie [nie studio]
3. czy posiłki sa na 1 czy 2 zmainy
4. ilu osobowe stoliki na jadalni 4 czy 6
5. ile jest wind 1-2-3 ?
6. od którego piętra zaczynają sie pokoje ?
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: violet58 »

Inna pora roku :? , my nasze wieczorne spotkania, niekoniecznie przy świecach ;) , odbywaliśmy przy otwartych oknach i drzwiach balkonowych- nie obyło się bez delikatnego zwrócenia uwagi przez pielęgniarki. Ponoć zakłócaliśmy spokój, ale to chyba właśnie wina naszego otwarcia na świat :D . Jednym z efektów był raczej "mocny sen" i niewiele mogę powiedzieć o akustyce. Jednego jestem pewien w 100% - od góry cisza, bo czwarte, to ostatnie piętro :lol: :lol: :lol:
Na turnusie było kilka małżeństw zakwaterowanych w pokojach dwuosobowych, niestety niewiele mogę powiedzieć o standardzie tych pokoi. Jeżeli już odwiedziny, to raczej w pokojach singlistek ;) Jednego jestem pewien - przy stoliku nie słyszałem skarg dotyczących zakwaterowania.
W 2011 posiłki były wydawane w jednej turze, ośrodek nie jest aż tak duży aby istniała taka potrzeba. Z tego co pamiętam, to wówczas większość stolików było 6cio osobowych, choć część sali była oddzielona. Być może wiązało to się z tym, że wtedy współistniał w budynki ośrodek OSW Baltic oferujący pobyty indywidualne. Jak jest teraz mam pojęcia.
Winda jest jedna jedyna i modlić się należy żeby została wymieniona, choć może będzie to już niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju, okazja zobaczenia tak wiekowego urządzenia :D :D :D
Wydaje mi się że już od pierwszego piętra są pokoje mieszkalne, z oknami na wschodnią stronę, po przeciwnej dyżurka pielęgniarek i gabinety lekarskie.
Czajniki na piętrze, telewizor - kaucja za pilota 20 złotych zwracana na koniec turnusu. Parter to gabinety fizjoterapeutów i rehabilitantów.
Personel miły, choć z małymi wyjątkami to ostatnie dotyczy tzw białego personelu. Panie recepcjonistki niezbyt ortodoksyjnie przestrzegające godziny 22.00 i panie sprzątające - ze świecą szukać :D :D :D
Widok od zaplecza - kiedyś można było tam parkować - na pierwszym planie stołówka, w głębi budynek mieszkalny.
[ obrazek zewnętrzny ]
A w sieci znalazłem jeszcze coś takiego :lol: :lol:
[ obrazek zewnętrzny ]
Udanego pobytu i skutecznej kuracji...
PS Najlepsza ryba przy promenadzie nadmorskiej "Bar Przystań", obok można kupić świeżą rybę od rybaków
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: Dagna »

Może ktoś coś nowego dopisać - poprawiło się zakwaterowanie? Jak tam zabiegi?
forumowicz

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: forumowicz »

wpisz w wyszukiwarke ,prawy górny róg ,pisałem może jako ostatni ze stycznia ubiegłego roku co i jak
forumowicz

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: forumowicz »

Dane jak mówię mają już ponad rok ,wiele się nie zmieniło jak koledzy pisali tak było nadal, szaro i ponuro wg mnie najgorsze sanatorium w jakim byłem .Zabiegi na plus młoda kadra część bardzo miła jeden mi podpadł ale trudno, zabiegi podstawowe wykonują ok ,choć pamiętam, że skarżyli się też na zbyt gorącą borowinę (niby ktoś się poparzył),na baseny mały spacer z 5m ale warto brać ten zabieg, borowina prądy i inne na miejscu .Czajniki na korytarzu wiecznie zajęte (u nas kolega miał w pokoju więc byliśmy vipami ).Jedzenie bardzo słabe (wszędzie te same tłumaczenie niska stawka) ale dawałem radę.To był Styczeń a oni uwaga w całym obiekcie wywalili okna i je wymieniali,ludzie chorowali było zimno ,kompletnie olali pacjentów,no ale może minęło tyle czasu ,że jest już jak w bajce :)
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: Dagna »

Bardzo dziękuję, najbardziej mnie gimnastyka na basenie interesowała. Czyli coś jednak jest tylko trzeba podejść ale latem nie będzie problemu aby tylko przydzielili. Mamę mi tam kierują, kobieta w lekkim szoku bo klimaty górskie miała wpisane, nie lubi morza, a tu o nie dość, że blisko plaży to jeszcze na sierpień :D Nie ma sprawiedliwości. :evil: Pozdrawiam
forumowicz

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: forumowicz »

DWa raz tak miałem lekarz kierował nad morze zawsze dostawałem w góry czasem nie idzie po myśli niestety jedynie prywatnie wtedy tak,basen jest super solankowy z gimnastyką ale taką że każdy daje rade ,solanka nie jest zbyt mocna około 2% gdzie dobre 4% jest mocniejsza np w Ustroniu w górach właśnie ,te 4 % utrzymuje człowieka już na powierzchni bez pływania fajne uczucie .Mama twoja da rade chodzili ze mną tam wiekowi mocno ludzie i zimą i było ok.Pierwszy raz drogę pokazuje osoba która prowadzi na basen ,kolejne razy już idzie się samemu na daną godzinę lub czeka na osoby co mają też na tą samą godzinę i idzie razem kwestia gustu,polecam i niech się nie wacha w wyborze basenu bo warto
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sopot "PERŁA"

Post autor: Dagna »

Hm mama własny wywiad uruchomiła i bardzo złe opinie usłyszała na czele z tą, że sanepid powinien się zainteresować i że zamknąć powinni. Pojadę do niej na któryś weekend to sama zobaczę i napiszę.
ODPOWIEDZ