Orlik Ustroń

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
TypowaEwa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 06 lis 2018 09:46
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Orlik Ustroń

Post autor: TypowaEwa »

Tydzień temu wróciłam z Orlika. Bardzo się obawiałam a naprawdę było super. Warunki mieszkaniowe nie najgorsze ale pokoje głównie 3-osobowe, dwójki rezerwowane są dla małżeństw. Jedynek jak na lekarstwo, kto pierwszy ten lepszy.
Baza zabiegowa super! Basen, hydromasaże, borowiny, wirówki, lampy, prądy, co kto chce. Fizjoterapeuci rewelacyjni! Bardzo sympatyczni ludzie.
Jedzenie smaczne. Na poziomie -1 stoły do bilarda, ping-ponga oraz piłkarzyki. Raz w tygodniu dancing zapoznawczy.
Jeśli macie jakieś pytania - chętnie odpowiem.
Awatar użytkownika
ewaryz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 10 mar 2019 11:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Orlik Ustroń

Post autor: ewaryz »

Witam,wróciłam już z Orlika,był to pobyt ZUS-owski.Pokoje dla kuracjuszy ZUS są dwuosobowe,na 3-cim piętrze znajduje się jeden pokój typu studio,więc kto pierwszy ten lepszy.Pokoje nad kawiarnią z dużymi balkonami są mocno nasłonecznione i niektóre naprawdę bardzo malutkie.Ja miałam pokój z widokiem na miasto i w porze letniej to chyba jest najlepsze rozwiązanie ,balkon był ale mniejszy.Są jeszcze pokoje z widokiem na las, bez balkonów.Zabiegi wszystko to co pisała poprzedniczka,z tą różnicą,że nie co kto chce,ale co przepisze lekarz.Dla Zus-u zawsze 3 gimnastyki,jedna w basenie solankowym.Ja pod tym względem miałam pecha,gdyż trafiłam do pana doktora D no i były to najtańsze prądy,kilka razy jakuzzi .Pan doktor mocno niesympatyczny (jak byłam komercyjnie to i zabiegi były inne i pan doktor też).Za to rehabilitanci byli pomocni,życzliwi i kompetentni wszyscy,a gimnastyka z panią Adą to już mistrzostwo świata :lol: Wyżywienie,jak dla mnie było smaczne,ale albo śniadanie albo kolacja bardo skromne,tak że trzeba się było dożywiać,a do sklepu daleko,a lodówek brak nawet na korytarzach.Dietę nawet lekkostrawną można dostać tylko wg wskazań lekarskich.Największym atutem tego obiektu są rehabilitanci jak i to że znajduje się w Ustroniu,natomiast samo położenie Orlika już niekoniecznie.Jak ktoś ma jakieś pytania to odpowiem.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Joni123 »

Ewa odbierz pocztę :serce:
Awatar użytkownika
ewaryz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 10 mar 2019 11:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Orlik Ustroń

Post autor: ewaryz »

Joni przyślij mi nr telefonu na priv,albo wieczorem e-maila do Ciebie wyślę
Ilona66
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 02 sie 2019 21:57
Oddział NFZ: Śląski

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Ilona66 »

Byłam 5 lat temu.Ladne odnowione pojoje byly nowa baza zabiegowa konczyli budowe krokomory i grotu solnej.Posilki smaczne z petsonelem mozna sie dogadac.Co najwazniejsze cała baza zabiegowa z badenem na miejscu.Polecam.Byłam tez w Danielu I Rozy tez nie mam zastrzezen
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Joni123 »

Cześć, może ktoś jeszcze wrócił z pobytu letniego? coś nowego napisze?
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Joni123 »

Nooo to może napiszę może coś po 14 dniach pobytu. Przyjazd i zakwaterowanie od 8 rano. Dwie panie na recepcji raczej szybko i sprawnie wypisywanie kart meldunkowych i przypisywanie do pokoju przy czym panie z recepcji pytały jaki pokój się chce, na którym piętrze. Bardziej zorientowani chcieli albo widok na Czantorię albo na miasto. Potem wizyta u lekarza i tu zależnie do którego pana się trafiło😏niemniej koniec języka za przewodnika😀 wszystko idzie załatwić, przynajmniej w moim przypadku choć masaży nie dostałam bo podobno w moim przypadku jest to nie wskazane😣. Pokoje z tego co wiem ZUS ma pokoje 2 osobowe. Pokoje są różne ale dość fajne. Minus za wykładzinę na całym obiekcie i pokojach, przy mojej astmie masakra, ale opanowana.. Jedzenie: śniadania i kolacje raczej na zimno i raczej skromne mężczyznom w siłę wieku może brakować, natomiast obiady jestem pod wrażeniem, z zawodu kucharka mogę stwierdzić iż kucharka zatrudniona w Orliku ma smak!!. Zupy gorące i doprawione podawane w wazach drugie dania serwowane ale naprawdę dobre..o rehabilitacji i miejscach do zwiedzania napiszę w c.d.n😀
forumowicz

Re: Orlik Ustroń

Post autor: forumowicz »

Początek dobry , czekamy na cd :)
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Orlik Ustroń

Post autor: BarbaraB64 »

Joni szkoda że nie doszło do skutku zaplanowane spotkanie przy kawie ale z Bu-bą wypiłyśmy kawę i pogawędziłyśmy sobie , cieszę się że mogłam poznać tak sympatyczną osobę :serce:
Bu-ba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 222
Na forum od: 14 lis 2012 19:27

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Bu-ba »

Basiu, mnie też było bardzo miło Cię poznać. :serce:
Mam nadzieję że gdzieś , kiedyś jeszcze się spotkamy.
Życzę dużo zdrówka
ODPOWIEDZ