Orlik Ustroń

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Grzegorz DG
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 30 sty 2018 11:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Grzegorz DG »

Byłem w tym roku w Orliku baza zabiegowa na miesjcu jest basen,grota solna rehabilitanci mili pomocni posiłki względne mankamenty kierownictwo sanatorium różnie odbierane przez kuracjuszy.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Joni123 »

....cd
No więc, rehabilitacja bo po to się tam w końcu jedzie...z mojego punktu widzenia:
- rehabilitanci bardzo profesjonalni, zawsze uśmiechnięci i pomocni, choć jak sobie przypomnę, że przy niektórych kuracjuszach im ręce opadały, to ja byłabym na pewno wkurzona a oni uśmiech i dalej jazda. Ćwiczenia ogólnorozwojowe jak i indywidualne oraz baza jak to nazwałam mokra i prądowo-laserowa :) podejście wszystkich rehabilitantów, z którymi miałam kontakt na duży plus i podwyżkę pensji :serce: :kwiat:
Brakowało mi siłowni, która jest na zdjęciach ale jej niestety nie zobaczyłam :shock:
Na miejscu basen do ćwiczeń, basenik solankowy, grota solna, sauna i do niewiedzących kriokomora!!
Nie będę wymieniała wszystkich zabiegów, bo różni kuracjusze i różne zabiegi, to akurat wypisane jest na stronie www Orlika.
Pokoje sprzątane, zawsze był papier, wymiana ręczników 3 razy na turnus, pościel 1 raz. Dla niezadowolonych informacja panie sprzątające były tylko 2 na cały obiekt, więc szacun, że to ogarnęły.
Ustroń, małe miasteczko urokliwie położone. Niestety trzeba wiedzieć,że Orlik jest położony bardzo wysoko i podejście do niego jest na pewno uciążliwe dla tych, którzy mają problemy ruchowe lub są starsi. Do centrum ( LIDL, Carefour, apteka, knajpki i naleśnikarnia) 3 km w jedną stronę. Taxi około 20zł więc jakby jechało się w 4osoby to tylko po 5zł składka :) :) Noooo.... ale jest i skrót :serce: :D co nie oznacza, że w drodze powrotnej nie idzie się pod górę!
Jeżeli chodzi o sklepy to najbliższy jest w Równicy, jest tam malutki sklepik i np. wodę lub banany można zakupić jak również bluzkę ;)
Niestety sklepiku w Orliku brak, nawet nie sprzedają choćby wody w recepcji i tu minus oraz prośba do myślę czytających zarządzających obiektem:
MOŻE POMYŚLEĆ O SPRZEDAŻY CHOĆBY WODY CZY NAPOJÓW W RECEPCJI
Dla lubiących spacery, okolica marzenie. Jest dużo szlaków, za płotem Leśny Park Niespodzianek, Równica szczyt górski z knajpkami czy Czantoria, 12 km do Wisły i tu uwaga! niestety przebudowa drogi prowadzącej do Wisły znacznie wydłuża jazdę - około 30-40 min w jedną stronę.
Po Ustroniu jeździ hmmm tak zwany pociąg :D jest to bardzo wolno jeżdżący zabudowany chyba traktor z przeszkloną przyczepką, można nim dojechać do Wisły i na Równicę. Bilety można kupić przy moście nad rzeką, widoczna budka bo też zielona jak te pociągi :serce:
Dla lubiących tańczyć z Orlika najbliżej do Zapiecka - skrótem około 7 min, grają również w Równicy, w Kosie i w Utropku tylko w weekendy :D.
Ogólnie wyjazd uznaję za udany przyjechałam zadowolona i już czekam na następny :serce: :D
Pozdrowienia dla dziewczyn ( Zapieckowych :lol: :lol: :lol: ) mam nadzieję, że jeszcze się zobaczymy...
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Nutka »

Dziękujemy Joni za ocenę :kwiat:
Cieszę się razem z Tobą z udanego pobytu :D
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Orlik Ustroń

Post autor: BozenaMat »

Dzięki Joni za opis :)
Fajnie, że wyjazd się udał i coś rehabilitacja pomogła :) Oby tak zawsze było :)
Ewik59
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 21 sie 2017 21:50
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Ewik59 »

Witam,Mam turnus od 4.01.2019 i mam pytanie, o której godzinie najlepiej być w Orliku, by dostać "sensowny "pokój? Pozdrawiam Ewa
Joni123 pisze: 23 paź 2019 07:30 ....cd
No więc, rehabilitacja bo po to się tam w końcu jedzie...z mojego punktu widzenia:
- rehabilitanci bardzo profesjonalni, zawsze uśmiechnięci i pomocni, choć jak sobie przypomnę, że przy niektórych kuracjuszach im ręce opadały, to ja byłabym na pewno wkurzona a oni uśmiech i dalej jazda. Ćwiczenia ogólnorozwojowe jak i indywidualne oraz baza jak to nazwałam mokra i prądowo-laserowa :) podejście wszystkich rehabilitantów, z którymi miałam kontakt na duży plus i podwyżkę pensji :serce: :kwiat:
Brakowało mi siłowni, która jest na zdjęciach ale jej niestety nie zobaczyłam :shock:
Na miejscu basen do ćwiczeń, basenik solankowy, grota solna, sauna i do niewiedzących kriokomora!!
Nie będę wymieniała wszystkich zabiegów, bo różni kuracjusze i różne zabiegi, to akurat wypisane jest na stronie www Orlika.
Pokoje sprzątane, zawsze był papier, wymiana ręczników 3 razy na turnus, pościel 1 raz. Dla niezadowolonych informacja panie sprzątające były tylko 2 na cały obiekt, więc szacun, że to ogarnęły.
Ustroń, małe miasteczko urokliwie położone. Niestety trzeba wiedzieć,że Orlik jest położony bardzo wysoko i podejście do niego jest na pewno uciążliwe dla tych, którzy mają problemy ruchowe lub są starsi. Do centrum ( LIDL, Carefour, apteka, knajpki i naleśnikarnia) 3 km w jedną stronę. Taxi około 20zł więc jakby jechało się w 4osoby to tylko po 5zł składka :) :) Noooo.... ale jest i skrót :serce: :D co nie oznacza, że w drodze powrotnej nie idzie się pod górę!
Jeżeli chodzi o sklepy to najbliższy jest w Równicy, jest tam malutki sklepik i np. wodę lub banany można zakupić jak również bluzkę ;)
Niestety sklepiku w Orliku brak, nawet nie sprzedają choćby wody w recepcji i tu minus oraz prośba do myślę czytających zarządzających obiektem:
MOŻE POMYŚLEĆ O SPRZEDAŻY CHOĆBY WODY CZY NAPOJÓW W RECEPCJI
Dla lubiących spacery, okolica marzenie. Jest dużo szlaków, za płotem Leśny Park Niespodzianek, Równica szczyt górski z knajpkami czy Czantoria, 12 km do Wisły i tu uwaga! niestety przebudowa drogi prowadzącej do Wisły znacznie wydłuża jazdę - około 30-40 min w jedną stronę.
Po Ustroniu jeździ hmmm tak zwany pociąg :D jest to bardzo wolno jeżdżący zabudowany chyba traktor z przeszkloną przyczepką, można nim dojechać do Wisły i na Równicę. Bilety można kupić przy moście nad rzeką, widoczna budka bo też zielona jak te pociągi :serce:
Dla lubiących tańczyć z Orlika najbliżej do Zapiecka - skrótem około 7 min, grają również w Równicy, w Kosie i w Utropku tylko w weekendy :D.
Ogólnie wyjazd uznaję za udany przyjechałam zadowolona i już czekam na następny :serce: :D
Pozdrowienia dla dziewczyn ( Zapieckowych :lol: :lol: :lol: ) mam nadzieję, że jeszcze się zobaczymy...
Awatar użytkownika
ewaryz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 10 mar 2019 11:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Orlik Ustroń

Post autor: ewaryz »

Najlepiej być na godz.8 do 10.Na 3cim piętrze jest jeden pokój dwuosobowy typu studio,więc kto pierwszy się o niego zapyta to go dostanie.
Awatar użytkownika
ewaryz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 10 mar 2019 11:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Orlik Ustroń

Post autor: ewaryz »

Ewik59,a Ty jedziesz z ZUS-u czy z NFZ ,ja byłam z ZUS bo dla NFZ to trochę inaczej wygląda.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Joni123 »

Ewik59, byłam z ZUS przyjmowali od 8 ale że 5 tak powiem kolejka jest już przed 7 ;) , a na 3 piętrze są dwa nazwaliśmy to apartamenty :lol: :lol: czyli dwa pomieszczenia dwupokojowe, 1 z widokiem na Czantorię, drugi z widokiem na miasto. Są to skrajne pokoje fajne ale przypuszczam że może tam być zimno.
forumowicz

Re: Orlik Ustroń

Post autor: forumowicz »

Joni, super opis - dziękuję :kwiat:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Orlik Ustroń

Post autor: andrzej1955 »

Witam,coraz więcej opinii i rozszerzenie wiedzy na temat Obiektu,Zabiegów i całej otoczki związanej z pobytem-Serdeczne Podziękowania za Poświęcony czas i chęć podzielenia się nimi z potencjalnymi Kuracjuszami,Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ