Orlik Ustroń

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Joni123 »

Może ktoś napisze jakąś nową opinię? Był tam ktoś ostatnio?
Awatar użytkownika
Milena76
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 30 sie 2018 19:45

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Milena76 »

Witam.Byłam nie dawno w Orliku bardzo fajne sanatorium ładne widoki,zabiegi standardowe jak w każdym sanatorium basen jest oraz jakuzi z solanką , grota solna,krioterapia,hydroterapia,masaże,fizykoterapia,oraz ćwiczenia ogólne i indywidualne.Kadra rehabilitantów bardzo fajna.Pokoje przedewszystkim 2 osobowe nie które bardzo malutkie w pokojach telewizor,brak lodówki,duże biurko,telefon.Łóżka bardzo niskie i nie wygodne.W okresie zimowym pokoje na końcach korytarza zimne.Ośrodek ma kawiarnię czynną do 20 ale nie codziennie,jest też sala gier( bilard,piłkarzyki,ping pong)bezpłatnie.Parking bardzo drogi ok.200zł za turnus.W każdą środę w Orliku organizowane są wieczorki taneczne,codziennie wieczorki taneczne są w Wildze i Równicy.Jedzenie jak dla mnie nie najlepsze,owoc był tylko raz.W recepcji można wypożyczyć książki.Brak pralni nawet w pokojach nie było miski aby zrobić pranie. Personel bardzo mili ludzie,oprócz jednej pani pielęgniarki bardzo nie miła i nie uzyczliwa bardzo już wiekowa kobieta u niej czas się zatrzymał w PRL-u ona górą.Mam na dzieję że moja informacja o Orliku po części naświetla waszą ciekawość o tym ośrodku,jest tam kilka minusów organizacyjnych ,przekonacie się sami,ogólnie fajnie było przedewszystkim poznałam super ludzi którym dziękuję za fajnie spędzony czas.Jeżeli chcecie wiedzieć coś więcej to piszcie.
Awatar użytkownika
ewaryz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 10 mar 2019 11:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Orlik Ustroń

Post autor: ewaryz »

Dzięki Milena za opinię,gdyż niedługo się tam wybieram.Napisz,czy byłaś z ZUS-u i czy jest możliwość wyboru pokoju,czy przydzielają wg kolejności przyjazdu po kolei.
Awatar użytkownika
Milena76
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 30 sie 2018 19:45

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Milena76 »

Byłam z ZUS-u było nas 50 osób,a z NFZ 100 osób.Ja byłam w terminie 02.01.2019 pokoje przydzielali według przyjazdu.Moja współlokatora dzwoniła kilka dni wcześniej i pytała o pokój z balkonem i ładnym widokiem na Czantorię i taki dostałyśmy,mały ale fajny.Osoby z NFZ przyjechały 05.01.2019
Awatar użytkownika
Milena76
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 30 sie 2018 19:45

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Milena76 »

Najlepiej przyjechać tak na 8 lub 9 rano,po przyjeździe zaraz miałam wizytę u lekarza i lekarz miał dużą ofertę zabiegów ,a wiadomo że mają limity i dla osób którzy byli później niektórych zabiegów brakło np.masaż,lub fango. Zapomniałam jeszcze napisać że w Orliku nie da się dokupić niektórych zabiegów.
Awatar użytkownika
Milena76
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 30 sie 2018 19:45

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Milena76 »

Bardzo dużo opinie o Orliku jest nie na forum tylko wpisać w wujka Guggle ,,Hotel Orlik,, są zdjęcia pokoi i też opinie ;)
Awatar użytkownika
ewaryz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 10 mar 2019 11:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Orlik Ustroń

Post autor: ewaryz »

Jeszcze raz dzięki Milena za info,a z tego co sie orientuje to z ZUS-u nigdzie nie można dokupić zabiegów.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Joni123 »

Ewa będziesz przede mną, proszę napisz jak to wygląda po pół roku, czy coś się zmieniło, na co zwrócić uwagę 😀🤔
Awatar użytkownika
ewaryz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 10 mar 2019 11:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Orlik Ustroń

Post autor: ewaryz »

:kwiat: OK,masz to Joni jak w banku
Awatar użytkownika
Milena76
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 30 sie 2018 19:45

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Milena76 »

ewaryz pisze: 29 maja 2019 18:40 Jeszcze raz dzięki Milena za info,a z tego co sie orientuje to z ZUS-u nigdzie nie można dokupić zabiegów.
Jak byłam poprzednio w innym sanatorium i innej miejscowości też z ZUS to była możliwość wykupienia zabiegów. Na ostatnim turnusie w Orliku to niektóre osoby wykupiły sobie wcześniej
dodatkowe zabiegi w Równicy,z tego co się oriętuję to jest długa kolejka na nie które zabiegi,ale jak ktoś jedzie w póżniejszym terminie to jest szansa.
ODPOWIEDZ