Orlik Ustroń

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
asig
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 18 sie 2016 14:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Orlik Ustroń

Post autor: asig »

bista pisze:
asig pisze: Jestem w Danielu mimo ze na skierowaniu był Orlik, ale to podobno ta sama firma tylko dwa obiekty. Więc tak:
1. Daniel obiekt "średni Gierek" remont na drugim piętrze trwa (kurz, gruz i windą jeżdżą taczki z zaprawą),
2. Baza zabiegowa: laser, prądy, wirówka, gimnastyka ogólnousprawniająca i indywidualna w klatce, krio miejscowe, dla niektórych basen w Orliku z dowozem busem,
3. Pan dr wszystko wie najlepiej, nie ma dyskusji jeśli chodzi o zabiegi, lepsza jest Pani dr,
4. Jestem w pokoju studio czyli 2x2 osoby z jedną łazienką (na szczęście po remoncie), z tv analogowym płatnym w jednym z pokoi, w tv dwa programy czasem pojawia się polsat,
5. psychorelaksacja odbyła się w kawiarni, na niewygodnych fotelach a pani psycholog z laptopa puściła muzykę i to koniec,
6. Dla osób niepełnosprawnych (tzn. z chodzikiem albo wózkiem) - nieprzystosowany, na rampie zjazdowej zakaz wjazdu bo jeżdżą taczki z gruzem a wózek raczej nie mieści się w windzie,
7. jedno na plus dobre jedzenie ale ja nie jestem wymagająca pod tym względem więc mogę być nieobiektywna,
8. do centrum ok 1 km, do Wisły 200 m,
9. okolica ładna,
Pytajcie jeśli coś jeszcze mogłabym napisać... ogólnie porażka. Będę pisać zażalenie do ZUS.
Pozdrawiam.
Ja jadę od 12 sierpnia z NFZ (ze zwrotów) i po Twojej informacji jestem trochę przerażona warunkami. Gdy dzwoniłam, pani w recepcji powiedziała, że są okłady borowinowe i masaże, a Ty piszesz, że tylko kilka i to takich, które mnie nie interesują! Ratuj, może są jeszcze inne? I czy wszystkie pokoje są 2+2?
Są okłady borowinowe i są masaże ale nie wiem kto może je dostać, aha i jeszcze "ciekawostka" hydromasaż to zwykłe jacuzzi w Orliku.... :) W Orliku kwaterują ludzi którzy jadą prywatnie, koleżanka oceniła standard Daniela na -3 a Orlika na 0....Pokoje są dwuosobowe w Danielu ale dla kogo (?) trudno wyczuć, najczęściej 3 lub 4-ki szczęście jeśli mają balkon, niestety mój widok z balkonu to kupa gruzu i śmietnik...
Awatar użytkownika
asig
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 18 sie 2016 14:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Orlik Ustroń

Post autor: asig »

Maryann pisze:asig... Możesz napisać kiedy otrzymałaś informację że będziesz w innym obiekcie niż ten wskazany na skierowaniu?
Na początku lipca zadzwoniłam do Orlika i tam pani mi powiedziała że 31 lipca nie ma turnusu w Orliku, że będę zakwaterowana w Danieli bo na dole skierowania jest napisana nazwa firmy i adres Sanatoryjna 32A - to Daniel.
bista
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 13 maja 2011 21:13
Staż sanatoryjny: 5

Re: Orlik Ustroń

Post autor: bista »

asig pisze:
Maryann pisze:asig... Możesz napisać kiedy otrzymałaś informację że będziesz w innym obiekcie niż ten wskazany na skierowaniu?
Na początku lipca zadzwoniłam do Orlika i tam pani mi powiedziała że 31 lipca nie ma turnusu w Orliku, że będę zakwaterowana w Danieli bo na dole skierowania jest napisana nazwa firmy i adres Sanatoryjna 32A - to Daniel.
A od której godziny można już się rejestrować? Ja jadę na reumatologię z NFZ, może wiesz, jak nas sytuują?
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Maryann »

asig pisze:
Maryann pisze:asig... Możesz napisać kiedy otrzymałaś informację że będziesz w innym obiekcie niż ten wskazany na skierowaniu?
Na początku lipca zadzwoniłam do Orlika i tam pani mi powiedziała że 31 lipca nie ma turnusu w Orliku, że będę zakwaterowana w Danieli bo na dole skierowania jest napisana nazwa firmy i adres Sanatoryjna 32A - to Daniel.
To ja mam tak samo napisane... znaczy sie jestem skazana na Daniela...
Awatar użytkownika
asig
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 18 sie 2016 14:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Orlik Ustroń

Post autor: asig »

bista pisze:
asig pisze: Na początku lipca zadzwoniłam do Orlika i tam pani mi powiedziała że 31 lipca nie ma turnusu w Orliku, że będę zakwaterowana w Danieli bo na dole skierowania jest napisana nazwa firmy i adres Sanatoryjna 32A - to Daniel.
A od której godziny można już się rejestrować? Ja jadę na reumatologię z NFZ, może wiesz, jak nas sytuują?
Osobodzień pobytu w sanatorium rozpoczyna się od godz. 14.00 obiadem pierwszego dnia skierowania, a kończy śniadaniem ostatniego dnia skierowania (wymeldowanie do godz. 12:00).
Awatar użytkownika
asig
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 18 sie 2016 14:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Orlik Ustroń

Post autor: asig »

asig pisze:
bista pisze: A od której godziny można już się rejestrować? Ja jadę na reumatologię z NFZ, może wiesz, jak nas sytuują?
Osobodzień pobytu w sanatorium rozpoczyna się od godz. 14.00 obiadem pierwszego dnia skierowania, a kończy śniadaniem ostatniego dnia skierowania (wymeldowanie do godz. 12:00).
Wejdż na stronę Orlika tam jest napisane dla NFZ i ZUS bo w Danielu jest wszystko tak samo, zresztą sprawdż na skierowaniu też jest napisane... A remont trwa (mieszkam na II piętrze więc mam remont na co dzień i winda robi za towarową a gruz na holu jest na porządku dziennym).
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Maryann »

I się właśnie dodzwoniłam. W Danielu będę jednak.
elizabet151
Posty: 4
Na forum od: 27 lip 2017 14:07
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Orlik Ustroń

Post autor: elizabet151 »

Witaj asig :)
Super że coś wiadomo chociaż nie są to zbyt dobre wiadomości ale mam nadzieję że nie będzie aż tak żle :cry: byleby pogoda dopisała i koleżanka w pokoju resztę da się wytrzymać szkoda tylko że czekamy na sanatorium tyle czasu a potem jedziemy w coś takiego :cry: :cry:
Jakiś czas temu byłam też w ośrodku w którym trwał remont ja niestety trafiłam na pokój wczesny Gierek :cry: trzyosobowy ,brudny i w środku lata ale chociaż na początku chciałam uciekać :lol: :lol: byłam zadowolona z pobytu i takiej opcji się trzymam.
Jedzie ktoś może do Daniela w terminie 23.09.2017 ??????????
pozdrawiam serdecznie miłego pobytu życzę :kwiat: :kwiat:
bista
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 13 maja 2011 21:13
Staż sanatoryjny: 5

Re: Orlik Ustroń

Post autor: bista »

Maryann pisze:I się właśnie dodzwoniłam. W Danielu będę jednak.
No to do zobaczenia:-)
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Orlik Ustroń

Post autor: Maryann »

Jest tak jak napisała Asig. Część kuracjuszy pomimo skierowania do ośrodka Orlik ma zakwaterowanie w Danielu.
Bista napisałam Ci wiadomość na priv.
ODPOWIEDZ