Biały Orzeł Iwonicz Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Biały Orzeł Iwonicz Zdrój

Post autor: Dagna »

Ogólnie mało zdjęć z obiektu w internecie znalazłam raczej takie właśnie widoczkowe od frontu. Biorę ciepły sweter wygodne buty i sobie poradzę. A i płaszcz od deszczu, plecaczek i dobry humor. W budynku tylko ile trzeba, reszta czasu na powietrze - tam jest klimat morski :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Biały Orzeł Iwonicz Zdrój

Post autor: Dzia_dek »

Dagna, takie podejście do wyjazdu jak Twoje, to już 1/3, a może nawet połowa "sukcesu" murowana. 8-)
Klimat w Iwoniczu Zdroju jak też w pobliskim Rymanowie jest bardzo zdradliwy w porze jesienno-
- zimowej i nie wolno go lekceważyć bo może się to zakończyć choróbskiem. Morski, to może zbyt
szumnie nazwany, ale na pewno posiada wiele cech klimatu morskiego, szczególnie w okolicy Rymanowa.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Biały Orzeł Iwonicz Zdrój

Post autor: Dagna »

Jadę :D nie mogę się doczekać, jeszcze tak miłej pani z obsługi nie spotkałam, już sama rozmowa z nią mnie zachęciła. Kurtka z podpinką na zdradliwy klimat, szaliczek, czapka, rękawiczki i krótkie spodenki na wszelki wypadek. :D Kiedyś w Ustroniu byłam w październiku i musiałam koszulki z krótkim rękawem kupić bo pogoda zaszalała na 26+. Wrażenia z pobytu opowiem po powrocie bo nie biorę laptopa.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Biały Orzeł Iwonicz Zdrój

Post autor: lawenda »

Dagna wysyłam Ci zdjęcia pokoju i łazienki. Pokój na trzecim piętrze na poddaszu na przeciw windy, o ile dobrze pamiętam nr.313. Okno od stony lasu widoczne na zdjęciu które wstawił Dzia_dek.😉 Pokój był bardzo cieplutki. Było to co prawda 4 lata temu, w międzyczasie mogło się coś zmienić.
20161027_161308.jpg
20161027_161432.jpg
20161027_161550.jpg
20161027_161618.jpg
20161027_161657.jpg
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Biały Orzeł Iwonicz Zdrój

Post autor: lawenda »

Dagna głowa do góry....widoki rekompensują niedogodności. Taki miałam widok z okna jak przyjechałam..😃
20161028_083121.jpg
A tak wyglądał Iwonicz jak wyjeżdżałam.😃
20161113_075501.jpg
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Biały Orzeł Iwonicz Zdrój

Post autor: Dagna »

Bardzo bardzo dziękuję w imieniu własnym i tych nieśmiałych co zaglądają a sami nie piszą :serce: :serce: :serce: :serce:
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Biały Orzeł Iwonicz Zdrój

Post autor: lawenda »

Dagna życzę Ci udanego pobytu i dobrej rehabilitacji. Iwonicz ma w sobie "to coś". Mam nadzieję, że Ciebie również zauroczy.🙂
Pozdrawiam.🤗
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Biały Orzeł Iwonicz Zdrój

Post autor: Dagna »

Witam - od pobytu Lawendy nic się w pokojach nie zmieniło. Moje okno było od strony lasu i jeszcze mniejsze więc bardzo ciemno.
Pokoje duże - 2 i kilka 1, wyglądało jakby usunęli 1 łózko, w pokoju czajnik, taca, szklanka (bez uszka) i łyżeczka, radio i tv, tv można tylko na weekendy sobie opłacać. Dla NFZ czajniki na korytarzu. Szafy tylko na wieszaki, szafeczka przy łóżku w niektórych pokojach tez nad łóżkiem. Ręcznik duży i mały raz wymieniane, pościel nie była zmieniana podobno braki w obsłudze, jak ktoś się uparł to dostał do samodzielnej zmiany. Jedzenie niezbyt smaczne, małe porcje, nawet chleba czasem mało, często zimne, kilka razy zupa nie była dogotowana, jak ktoś z głodu pochłonął te ziemniaki al dente to chorowali potem. Kilka razy zupa mleczna, czasem kawa zbożowa raz kakao, 2x ciasto w niedzielę raz jabłko. Ja z tych nie podjadających ale do czasu zamknięcia lokali dokupowałam ciepłe posiłki. Cukrzycowcy nie mieli dodatkowych posiłków to samo co lekkostrawni jedli pod koniec chyba jogurt dostali i gruszkę.
Schody do wejścia, jak ktoś nie wiedział to dźwigał walizkę, przy okienku dopiero info, że jest boczne wejście bez schodów. Do stołówki tez kręte schody i często bez zapalonego światła, jest winda ale maksymalnie 2 osoby żeby się nie ocierać. Stoliki 2-3 osobowe małe twarzą w twarz siedzenie nijak do wymogów :).
Zabiegi na miejscu oprócz basenu, jakiejś specjalnej gimnastyki typu joga i wykładow psychologa. Zapomnijcie o zabiegach na czas. Zwłaszcza u p. Magdy - wirówki, solux i lampa Bio. Kto pierwszy ten lepszy. Ale i u innych 3 dnia odpuściłam po co psuć sobie nerwy i szłam jak reszta na żywioł.
Jedyny plus, ze czysto. Mimo ze stary budynek i nie wszędzie nowe meble, ale czysto i pościel nie zniszczona i łazienka. Ogólnie obiektu na rehabilitację nie polecam, chyba że ktoś na tanie wczasy jak duża część mojego turnusu jedzie.
Iwonicz i okolice piękne, jak pogoda i zdrowie dopisywały to chodziłam, chodziłam i chodziłam.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24527
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Biały Orzeł Iwonicz Zdrój

Post autor: ewasz »

Dagna, super że opisałaś ośrodek, stanęłaś na wysokości zadania i za to Ci dziękuję :D

Gdyby tak wszyscy zechcieli choć w paru zdaniach opisać swój pobyt i warunki panujące w obiekcie to FORUM byłoby jeszcze większą a przede wszystkim bieżącą informacją o ośrodkach. Po to właściwie zostało założone :D

Pozdrawiam :D :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Biały Orzeł Iwonicz Zdrój

Post autor: dani888 »

Dagno i ja Ci dziękuję za opis pobytu w tym ośrodku . Dobrze , że wróciłaś cała i zdrowa ;) .
Byłaś w pokoju dwuosobowym czy w jedynce ? Ogólnie , choć troszkę jesteś zadowolona ?
Pozdrawiam cieplutko :kwiat: :serce: .
ODPOWIEDZ