Wysowa Zdrój "Glinik"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
manio
Posty: 2
Na forum od: 02 sty 2011 11:08

Wysowa Zdrój "Glinik"

Post autor: manio »

bardzo proszę o informację o ośrodku Glinik w Wysowej, dostałem skierowanie na santorium na początku marca, a jest to mój pierwszy wyjazd i nie wiem czego moge się spodziewac na miejscu :D
Grzelak Stanisław
Posty: 1
Na forum od: 09 lut 2011 14:23

Re: Wysowa Zdrój "Glinik"

Post autor: Grzelak Stanisław »

Witam!
Znam to sanatorium!
Nie bedę sie ukrywał pod jakimś nieznajomym kuracjuszem, który to rzekomo bywał tam i może udzielać informacji o tym sanatorium. Jestem od ponad 15 lat pracownikiem spółki, w której strukturach jest DS-w "Glinik" i musze stwierdzić, że dużo pracy tam wykonano aby warunki pobytu kuracjuszy były na dobrym poziomie. W ostatnich latach modernizowaliśmy pokoje, bazę zabiegową z basenem rehabilitacyjnym. Nie będę wymieniał wszystkiego co udało się nam zrobić bo jest jeszcze parę zadań do wykonania ( elewacja, balkony, itd.). Muszę stwierdzić z własnych obserwacji, że panuje tam miła i rodzinna atmosfera, która tworzy się po pierwszym wieczorku tanecznym. Często jadam posiłki jak jestem w Glinik-u i przyznaję jest to kuchnia bardzo "smaczna" jak domowa. Wszystkie zabiegi są w tym budynku, kadra znająca sie na "rzeczy" i bardzo miła. Jest to dobre miejsce do podreperowania zdrowia.Należy zabrać ze sobą strój sportowy do licznych podróży i wycieczek po pięknym terenie Beskidu Niskiego. Życzę udanego pobytu i nie zapomnianych chwil w tym pięknym regionie.
Pozdwawiam SG
figa
Posty: 1
Na forum od: 19 lut 2011 08:43

Re: Wysowa Zdrój "Glinik"

Post autor: figa »

Może Ktoś z Pańsywa był w tym sanatorium i podzieli sie opinią na jego temat.
Bardzo prosze:)
iga04046
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 11 lut 2011 09:44

Re: Wysowa Zdrój "Glinik"

Post autor: iga04046 »

Witam, byłam tam w ub.r. Faktycznie,kuchnię mają chyba najlepszą. Miałam studio, więc da się wytrzymać. Basen jest na miejscu. Zabiegi w miarę.Ale te wieczorki taneczne to przesada. Na jadalni po kolacji otwierają bufet. Duszno, parno, okien nie można otworzyć, nawet jak się już się uda wieczorek zorganizować. Trafiłam na Wielki Post , więc razem było 3, a w dodatku sprzęt się grajkom popsuł. Nic specjalnego. Przewodniczka też Glinika pomijała. Wróciłam bez zachwytu, pozdrawiam,
Tekla
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 08 maja 2011 19:07

Re: Wysowa Zdrój "Glinik"

Post autor: Tekla »

Witam, przeczytałam Wasze opinie i mam pytanie do Igi 04046 - czy możesz przybliżyć temat pokoi? Na stronie Sanatorium przeczytałam, że pokoje studio to dwie jedynki ze wspólnym przedpokojem i łazienką, czy dobrze wydedukowałam? :?: Ponieważ mam pecha do współlokatorek :roll: a jedynek jak czytam nie ma :shock:. Jeżeli jeszcze wiesz czy można sobie zaklepać pokój to będę wiedziała prawie wszystko. Acha, jeszcze jedno - dojazd tylko prywatnymi liniami - czy wszystkie przyjeżdżają ( mniej więcej) o tej samej porze? :lol: :oops: pozdrawiam wszystkich :D
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Wysowa Zdrój "Glinik"

Post autor: mariolaa »

Witam. Byłam w Wysowej już dwa razy, w tym 4 lata temu w Gliniku i 2 lata temu w Biawenie - tak akurat NFZ mnie kierował. Z obydwu pobytów byłam zadowolona. W Gliniku wówczas nie było jeszcze basenu a teraz już oddany. Z zabiegów byłam zadowolona, przyjmowała mnie bardzo mila i przystępna Pani doktor - nazwiska nie pamiętam. W recepcji też miłe dziewczyny. Mieszkałam w pokoju 2+1 STUDIO przedpokój i łazienka wspólna. Ja miałam akurat wtedy jedynkę. :)
Po Wysowej i okolicach przy obydwu pobytach przewodnikiem była Pani Maria - typowy piechur górski, także spacery z nią były ciekawe - proszę przekazać pozdrowienia od byłej kuracjuszki. Nawet jak byłam w Biawenie to spacery i wycieczki były wspólne z kuracjuszami z Glinika.
Podam stronę przewoźnika i tam znajdziesz rozkład jazdy i ewentualny kontakt. Nie wiem skąd będziesz jechała z jakiego kierunku. np jadąc od Nowego Sącza nie trzeba dojeżdżać do samych Gorlic tylko wysiąść na krzyżowce - kierowca powie gdzie i wsiąść do Busa jadącego z Gorlic do Wysowej.
http://www.voyager-transport.pl/linie.regularne-2.htm
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
Tekla
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 08 maja 2011 19:07

Re: Wysowa Zdrój "Glinik"

Post autor: Tekla »

Hej! Dziękuję za informacje ale proszę o jeszcze, stronę przewoźnika czytałam i dlatego wniosek, że z różnych miejscowości autobusy wyjeżdżają o różnych porach np. z Łodzi o 6 ileś a z Krakowa w południe, dlatego moje pytanie czy przyjeżdżają o tej samej porze. Ja będę jechała z Warszawy to chyba najlepiej PKP do Krakowa i tam autobus przewoźnika? W informacjach Uzdrowiska napisane jest że pokoje studio to 1+1 - wiesz coś o tym? no i czy można sobie zaklepać jakieś miejsce np. wschód albo z balkonem? Cieszy mnie, że jest basen, a borowina w plastrach czy w błotku? czy można dokupić zabiegi np. basen lub masaże. 8-) Super że są również wycieczki - tak zrozumiałam - a co z tańcami bo ktoś wcześniej pisał, że kiepskie. Bardzo proszę- jeżeli możesz to napisz więcej, jak pokoje, czy np. czajniki są w pokojach ale płatne( tak jak w Polanicy), jakie diety - jeżeli są itp.
ja byłam w kilku Uzdrowiskach więc mogę o nich napisać: Równica, Ciechocinek ale ZUS, Polanica "Wielka Pieniawa". Pozdrawiam :D :oops:
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Wysowa Zdrój "Glinik"

Post autor: mariolaa »

W Gliniku byłam w 2006 roku to może już warunki lokalowe się zmieniły ( był przecież po tym czasie remont ośrodka)i zasady przyjęć może tez -najlepiej zadzwoń na recepcję czego możesz spodziewać się na miejscu. Wtedy korzystałyśmy z czajnika na korytarzu. Kuchnia w ośrodku była super. Jeżeli ta sama kucharka dalej to będziesz zadowolona. Posiłki się prawie nie powtarzały. Jest to miejscowość mała i raczej spokojna ale jeśli jedziesz teraz w sezonie to turystów będzie więcej - ja byłam w Wysowej w listopadzie i byłam zadowolona. Spotkałam tak sympatyczne osoby, że czas upłynął w milej atmosferze. Pytasz o tańce - faktycznie w Gliniku są na stołówce ale są również wieczorki organizowane w Biawenie na górze i regionalnej karczmie i lokalach na dole a w sezonie na pewno będzie więcej gdzie zatańczyć i spróbować regionalnych pysznych potraw i napojów. Na pewno coś wybierzesz. Co do borowiny to była kąpiel borowinowa i paski.Zabiegi można dokupić. Na stronie sanatorium są wymienione zabiegi. W parku jest czynna pijalnia. W górę od Glinika jest dróżka spacerowa gdzie w powietrzu jest jod. Nawet nie będąc nad morzem można z niego skorzystać. Podam Ci jeszcze adres innego przewoźnika. Wtedy pamiętam miał połączenie z Wysowej do Krakowa i z Wysowej do Łodzi - rozwoził tylko samych kuracjuszy z Wysowej. Jacek Śliwa Biuro Usług Turystycznych Ropica Górna tel. (18) 352 41 34 , kom 603 666 944. Zadzwoń może dojazd jest podobny i uda Ci się z Krakowa dojechać - poda godziny wtedy. Pozdrawiam, życzę miłego towarzystwa i dobrych zabiegów.
Tekla
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 08 maja 2011 19:07

Re: Wysowa Zdrój "Glinik"

Post autor: Tekla »

Hej ! Dziękuję mariolaa :D trochę przybliżyłaś mi temat, tak naprawdę to pragnę ciszy i spokoju ale przede wszystkim dobrego towarzystwa, takiego żeby powędrować razem, pośmiać się z niczego, bez rewii mody - mam to przez cały rok :evil: - żeby można było odpocząć, tańczyć? lubię bardzo no i trochę żartów i wygłupów ale z wyczuciem - nawet tych szalonych :lol: - jedzenie tak! ale jak będzie złe to może trochę schudnę :lol: :lol: :lol: , nie lubię jak ktoś dyktuje mi co powinnam lub mam zrobić - chodzi o współlokatorki i opowieści o "bardzo zdolnych dzieciach i wnukach" ani o "ciężkim życiu" czyli tych nieszczęśliwych, chcę być na luzie, zwiedzać i opalać się ( słońce najlepsze na poprawę humoru :) czyli oczekuję spokoju fajnego towarzystwa i ODPOCZYNKU :!: :!: :!: :D :D :D
Z kontaktu który mi podałaś skorzystam i dziękuję, :D co do telefonu do ośrodka to również mam zamiar skorzystać . Dziękuję i pozdrawiam :D :D :D :D :D :x 8-) ;)
grazkas
Posty: 2
Na forum od: 27 kwie 2013 20:33

Re: Wysowa Zdrój "Glinik"

Post autor: grazkas »

Witam!
Jadę do sanatrioum w Wysowej Zdroju w terminie 20.05. 2013-17.06.2013 z Łowicza ( woj. łódzkie). Jeśli ktoś jedzie z okolic lub będzie miał "po drodze", chętnie się zabiorę. Mój numer telefonu []
Grażynka
Ostatnio zmieniony 21 maja 2019 17:10 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto nr tel.
ODPOWIEDZ