Dobre sanatorium - cechy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.

Najważniejsze cechy dobrego sanatorium

Szeroka baza zabiegowa na miejscu
415
12%
Nowoczesny sprzęt
339
10%
Dobrzy rehabilitanci
399
11%
Dostęp do lekarza
231
6%
Standard zakwaterowania
390
11%
Dobre wyżywienie
328
9%
Dostęp do TV
88
2%
Dostęp do internetu
211
6%
Walory okolicy
329
9%
Dobra komunikacja
127
4%
Bliskość sklepów
76
2%
Bliskość bankomatu
52
1%
Bliskość apteki
32
1%
Zorganizowane wycieczki
150
4%
Kawiarnia/restauracja na miejscu
195
5%
Parking dla kuracjuszy
198
6%
 
Liczba głosów: 3560

Awatar użytkownika
many
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 805
Na forum od: 10 cze 2013 19:00
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: many »

Admin ,pewnie chodziło o jak najbardziej bezpłatny parking? ;) ;) bezpłatny internet :?: ;) ;)
forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

Manik witaj :) ale Ty masz poczucie humoru parking bezpłatny no wiesz co? :o :lol:
Awatar użytkownika
many
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 805
Na forum od: 10 cze 2013 19:00
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: many »

Pewnie ze mam rację ,parking powinien byc bezpłatny,tym bardziej ze wiekszosc parkingów sanatoryjnych jest nie strzezona ,jakas tylko tam kamerka filuje i tyle,,A ceny kosmiczne ,150 zł za turnus ,hi :lol: :lol: :lol: Jeszcze troszke i toalety w pokojach beda płatne ,przed sedesem bedzie kiblomat z zegarem i pobieraczem kasiory,hi :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

I flaszeczki w lodówce ,szampanik ,kawior i ..........21x 3 szt :lol: :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: darek »

kruszynka pisze:I flaszeczki w lodówce ,szampanik ,kawior i ..........21x 3 szt :lol: :lol:
Kruszynko

ale te standardy sa dostepne i w Naszych Polskich sanatoriach !!
Plus nawet codzienna zmiana poscieli i 2 x dziennie ręczniki !!
Fakt dzien pobytu 1 osoby kwota od 500,00zł

Generalnie My jako społeczeństwo poprostu się NIE SZANUJEMY
Przyjmujemy To co Nam dają -administratorzy jako standard
Ja zadam pytanie dlaczego wjednej stawce -czytaj dopłacie mam zapewnione raz na tydzien wymianę poscieli , wymianę ręcznikow , przescieradła do zabiegow
Natomiast winnych jest to odplatne
Tak samo się ma to do prozaicznej sprawy jak oplata z aTV sa ośrodki full wypas łacznie z C+ , HBO za totalne friko , ale i sa z 5-6 polskimi programami po 50 zł od osobyx 3-4 osoby
Podczas wielu Moich pobytow niejednokrotnie zastanawiam się DLACZEGO Dlaczego jako Polak wPolskim nieraz Państwowym sanatorium mam byc traktowany jak Człowiek czytaj Gość 2 kategorii ?
a twierdzenie "menagerów " ,że Ja place Mniej JEST totalną BZDURA !!
Mamy ZIPY i widzimy ile kosztuje Nasz pobyt , ile płacimy jako dopłate .
Obcokrajowiec zorganizowany -PŁACI zapewniam mniej za osobo-dzien
Nikt a zwłaszcza Niemiec NIE ZAPLACI więcej niz Polak nawet za dodatkowy Jogurt na stołowce.
Rokrocznie będąc w Kołobrzegu spotykam "Polskich Niemcow " i Wiem ile placa za 1 dzien Pobytu nieraz nawet i mniejsze stawki-KUPUJA Hurtowo a i Rynek się kurczy jest ich coraz ...mniej Stajemy się DRODZY !!

Ile jest w Polsce dobrych spełniajacych europejskie standardy sanatoriów 10,20 -Tak jest sławna kołobrzeska ARKA ,ale nawet za 100 lat pozostalem nie będa miec podobnego Standardu.

a zamieszczona Fotka Manego z jednego z sanatoriów i Dywanik Pamietający Moje dzieciństwo to juz delikatnie Kpina a fotele chyba wczesny Gierek lub końcowka Gomułki.
zaraz dostanę posty ,że się czepiam Tak uważm ,że warunki sanatoryjne , pomieszczenia , etc powinny spełniac Warunki minimum Kotelu 2 ** a może i 3 *** niestety wiele obiektów nie ma nAWET 1 *
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Felice »

Darek w wielu kwestiach tej wypowiedzi masz rację.Jest też druga strona medalu,którą nie wszyscy znają.Powiedz czy jakiś Niemiec zabierze (czytaj ukradnie) po turnusie ręcznik do domu?W większości naszych sanatoriów po turnusie stwierdza się brak wielu rzeczy,w tym najczęściej ręczników,zniszczenia też mają realny wymiar finansowy,dodatkowe pranie firanek i innych rzeczy w pokojach po palaczach,którzy mają doopie zakazy,nie gaszenie światła-bo po co,to nie ja płacę.Byłam w sanatorium,posiadającym piękne szlafroki (za darmo),po używaniu ich do kąpieli borowinowych nie będę mówiła w jakim były stanie. Wszystko to niestety idzie w niewyobrażalne koszt o których raczej nie mamy pojęcia.
Większość sanatoriów o tzw lepszym standardzie to umiejętne wykorzystanie środków unijnych,lub prywatne inwestycje podpisujące umowy z NFZ.Przy wyższym standardzie mogą sobie pozwolić na klienta indywidualnego,który jednak zostawia dużą kasę.Jak są pieniądze to można nadal inwestować.I koło się zamyka.
Sanatoria stare,wymagające remontu ledwie dają radę,nie mówiąc o inwestowaniu.
forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

Alice :) dokładnie tak ,my Polacy jasne nie wszyscy ,ale tak właśnie sie zachowujemy ,dopisze jeszcze inną bajkę ,potrafimy zdjąć pościel i po prostu ją sobie "pozyczyć" a nawet małe telewizory .
Wiem to ,po prostu wiem :evil: :shock:
forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

Dareczku zacytuję ""
i Dywanik Pamietający Moje dzieciństwo to juz delikatnie Kpina a fotele chyba wczesny Gierek lub końcowka Gomułki...."

Takiego dywanika i takiego fotela nie przywłaszcza się za stary :lol: :lol:
Zastrzegam sie, nie dotyczy to wszystkich gości hotelowych czy sanatoryjnych ,ale tak się dzieje i to jest smutne :(
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: darek »

Drogie Panie

Ja z wami się zgadzam nie w 100 ale i w 1000%.
Kiedys Pewien Gentelmen powiedzial ..
Biedny nie uszanuje bo miec tego nie bedzie mial
ileż PRAWDY w tych slowach .
Niestety jestesmy Spoleczeństwem ,ktore NIE SZANUJE SIĘ!!!!
Zostalismy nauczeni przez poprzedni system ,że co to nie Nasze to Niczyje i mozna to Zniszczyc ,Ukraść etc
Byłem świadkiem bodajże w kołobrzeskim Sanie gdzie grupa tych z..nrd zabrał szlafroki i tylko dzieki interwencji pan sprzatających ..zwracali tą część wyposażenia pokoi
-Super zabawa dla Polaków gdy o 10 rano autokar stal i oddawali.

Piszemy tutaj o standardach ok ale dziwnym dla mnie JEST ta pazerność niektorych zwłaszcza Tych biedniejszych "kruszyna " wspomniala JEST TYLE DOTACJI Europejskich -Dlaczego ich nie wykorzystać.

Wierzcie Mi Nas Polakow umieszczą w najgorszych pomieszczeniach nawet gorszych niz Swoich obywateli BO SZANUJĄ administratorzy Swoich rodakow u nas niestety nie jest tak i to Jest bolączką .
Dlaczego Unikamy polskich kurortów Bo dla nas sa najgorsze standartowo pomieszczenia
ok
są i SPA
Nie każdego stac na osobodzień za 500 ,600 czy nawet i 1 000 zł dziennie
Wielu chciało by wypocząc za kwotę max 100 zł bo niestety na więcej Nas nie stać

a co do "zmiany wlaściela pościeli czy sprzętu RTV o ktorym wspominasz "
U Mojej siostry ,która posiada "maly pensjonat" dopilnowalem i zawiadomilem POLICJE i zalożyłem sprawę za Kradzież 3 kompletow pościeli zniszczenie mienia i kradzież innych artykulow wyposazenia pokoju
Tak Trwalo to prawie rok ,ale odzyskałem ( siostra ) i pośrednio Nauczylem Naszych polskich WANDALI-zlodziei
Rodzina odradzala ,ale trwalem i prawdopodobnie Ci Ludzie drugi raz tego w tej miejscowości nie zrobią

ale zadam pytanie po co jedziemy do sanatorium ..Ja odpocząć i zrelaksować się w Normalnych Warunkach :D
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: margot »

Darku pozwolę sobie na komentarz do powyższych wypowiedzi :

...Niestety jestesmy Spoleczeństwem ,ktore NIE SZANUJE SIĘ!!!! i część Społeczeństwa nie szanuje nic co jest nie Jego - mam na myśli sanatoria , ośrodki wypoczynkowe , pensjonaty , hotele ( miałam okazję to widzieć pracując kilkanaście lat w delegacji) itp.Nauczeni byliśmy , że wszystko nam się należy za darmo lub za minimalną opłatę.Otóż tak było w dawnym ustroju, wszystkie przywileje tzw. branżowe w to również wchodzą- za co teraz wszyscy płacimy i płacić będziemy długo , zresztą kiedyś całe Społeczeństwo również płaciło.Wszystko jest do czasu ....i ten czas nastąpił .
Koszty będą rosły, jeśli nie zmienimy sobie toku rozumowania skąd biorą się te koszty .... ano z takich wydawałoby się przyziemnych zachowań w w/w miejscach ....światło może się palić cały dzień - zapłacił za mnie zus, nfz lub ja sam będąc komercyjnie , woda - niech się leje ...też ktoś zapłacił , tv - nie oglądam , ale niech sobie gra czy jestem w pokoju czy mnie nie ma i wiele, wiele innych przykładów można podawać bez liku ...Przychodzi kolejny rok , chcemy jechać i ups ceny ...wzrosły , a dlaczego - podliczony został poprzedni rok czyli nasze ,, zachowania " :( a wymagania nam rosną .........
Jeszcze zacytuję jeden fragment :ale zadam pytanie po co jedziemy do sanatorium ..Ja odpocząć i zrelaksować się w Normalnych Warunkach myślę , że zabrakło tu na pierwszym miejscu : jadę licząc na dobrą rehabilitację , a bez tego jednego zdania to ta odpowiedź bardziej odpowiednia byłaby na forum << WCZASY>>
POZDRAWIAM
ODPOWIEDZ