Dobre sanatorium - cechy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.

Najważniejsze cechy dobrego sanatorium

Szeroka baza zabiegowa na miejscu
417
12%
Nowoczesny sprzęt
341
10%
Dobrzy rehabilitanci
401
11%
Dostęp do lekarza
232
6%
Standard zakwaterowania
392
11%
Dobre wyżywienie
329
9%
Dostęp do TV
88
2%
Dostęp do internetu
213
6%
Walory okolicy
331
9%
Dobra komunikacja
128
4%
Bliskość sklepów
77
2%
Bliskość bankomatu
52
1%
Bliskość apteki
32
1%
Zorganizowane wycieczki
151
4%
Kawiarnia/restauracja na miejscu
196
5%
Parking dla kuracjuszy
198
6%
 
Liczba głosów: 3578

Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24581
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: ewasz »

malgorzatas pisze:Maryska ;) to jestesmy juz w dwie
ja tez tego samego oczekuję
najważniejsze to zabiegi,pokoj jednoosobowy
jeszcze pogoda,no i zabrać ze sobą dobry humor :lol: :lol: :lol:
To już jest nas trzy - oczekuję tego samego :kwiat:
cyberduck
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 12 maja 2014 09:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: cyberduck »

A ja napiszę, że z podanej listy jest ważne wszystko. O ile przed wyjazdem możemy o czymś nie pomyśleć
to wkrótce okazuje się, że z braku choćby internetu można nieźle się tutaj zagubić z czasem.
Wiele z tych uzdrowisk kłamie na swojej stronie chcąc "nabrać" kuracjuszy aby zarobić dodatkową
niezłą kasę. Do tego jeszcze część personelu poprostu nie nadaje się do tej pracy, albo do swojego
zajmowanego stanowiska. Przy kontaktach z pacjentami są bardzo niemili. Piszę o tych nienadających się.
Wystarczy wejść na stronę choćby sanatorium w Aleksandrowie Kujawskim i czytając co można i co jest
trzeba na prawdę wziąć to wszystko przez duże sito.
Przykład ? :
Proszę bardzo. Widzieliście zdjęcia łazienek w pokojach na stronie ? A to jest moje :
[ obrazek zewnętrzny ]

Ale to nie wszystko. Tekst na stronie typu :
"W pokojach telewizja, dostęp do internetu, radio, czajnik bezprzewodowy, lampka
nocna oraz system przyzywowy (alarmowy)" - cytat z strony
powala na kolana. O ile jest TV to trzeba za nią zapłacić 47 zł !!, internet jest, ale tylko w części
środkowej budynku co w rzeczywistości zaspokaja potrzeby tylko kilku pokoi. Lampka nocna to
rzeczywiście rarytas :mrgreen: A do tego kiedy próbowałem załatwić sprawę internetu to zostałem
potraktowany przez miejscowego "informatyka" jako zło konieczne i na koniec nazwany "palantem" .
Nie wiem jak jest w innych sanatoriach, ale tutaj jeszcze trzeba dużo zrobić aby można było odpocząć
w spokoju i stresów. Najzwyczajniej w świecie wrócić do zdrowia.
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23803
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: grazynamackowiak »

Dla mnie najważniejszymi cechami dobrego sanatorium jest rehabilitacja dobra baza zabiegowa zakwaterowaniwe dobra okolica towarzystwo imprezowe najważniejszą cechą jest nowoczesna rehabilitacja manualna z której korzystam często nigdzie nie spotkałam w 4 pobytach sanatoryjnych tylko przestarzala rehabilitacja ugul i tylko masarze klasyczne jest tyle nowych możliwości metody rehabilitacji nie stosowanych w sanatoriach kuracjucze wiedzą jak jest w sanatoriach .Dobre sanatorium powinno mieć baseny gimnastyczne uzdrowiskowe wody radonowe siarkowe inne .Rehabilitancji może są mili ale nie profesjonalni .Zalogowałam się na portalu forum bioderko mam takie problemy zdrowotne byłam na warsztatach organizowanych przez profesjonalnych rehabilitantów tam wlaśnie dowiedzialam się nowoczesnej rehabilitacji nie stosowanych w sanatoriach. .
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: henryk44 »

Mam prośbę do niektórych bywalców sanatoryjnych udzielających się w opiniach osanatoriach o uzupełnienie swoich profili,tzn.jaki oddział NFZ i ile razy w sanatorium.Śmiesznie to wygląda gdy wydajecie swoje opinie o różnych sanatoriach nie będąc w nich ani raz.
Hania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 19 kwie 2012 12:45
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Hania »

Witaj
Zgadzam się z Tobą Henryk44 pisząc o sanatoriach to trzeba w nich być i najważniejsze napisać prawdę. Wiem doskonale , że praktycznie każdy oczekuje czegoś innego. Najważniejsze, żeby nie pisać bzdur. A czytając niektóre wypowiedzi to bardzo się dziwię, że mają takie wymagania jadąc z NFZ - przecież można jechać prywatnie . Dla mnie najważniejsze są zabiegi .Myślę też , że niektórzy nie podają tych danych tzn. ile razy byli w sanatorium i z jakiego Funduszu są
Pozdrawiam
S_andy
Posty: 4
Na forum od: 13 lip 2014 09:16
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: S_andy »

Szeroka gama zabiegów na miejscu, mili rehabilitanci oraz dobre warunki zakwaterowania to minimum jakiego oczekujemy. Dobrze jeśli zarządzający pamiętają o tym, że pobyt w sanatorium nie powinien oznaczać wykluczenia cyfrowego. Uruchomienie sieci internetowej to koszt niewielki a duża radość kuracjuszy. Możliwość zapłacenia kartą oznacza wygodę i bezpieczeństwo a i bankomat mniej potrzebny :D
Pamiętajmy także że uśmiech rodzi uśmiech. Nie tylko ten ze strony personelu :)
S_andy
Posty: 4
Na forum od: 13 lip 2014 09:16
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: S_andy »

Hania pisze:Witaj
Zgadzam się z Tobą Henryk44 pisząc o sanatoriach to trzeba w nich być i najważniejsze napisać prawdę. Wiem doskonale , że praktycznie każdy oczekuje czegoś innego. Najważniejsze, żeby nie pisać bzdur. A czytając niektóre wypowiedzi to bardzo się dziwię, że mają takie wymagania jadąc z NFZ - przecież można jechać prywatnie . Dla mnie najważniejsze są zabiegi .Myślę też , że niektórzy nie podają tych danych tzn. ile razy byli w sanatorium i z jakiego Funduszu są
Pozdrawiam
Popieram. Z rozbawieniem przeczytałem kiedyś na tym forum wypowiedź pewnej "warszawianki". Totalna krytyka wszystkiego i wszystkich. Nic dodać, nic ująć - hrabianka na wczasach z NFZ :P
anna57
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 17 sie 2014 22:38

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: anna57 »

Kluczową sprawą jest dobór współlokatora. Mam wrażenie, że mimo insturkcji (podobno są takie) dokonuje się to losowo, tak jak pasuje to administracji. Nic nie zepsuje tak pobytu jak niedobrani współlokatorzy.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24581
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: ewasz »

Wcześniej optowałam za pokojem jednoosobowym ale teraz to już niekoniecznie.
Może być dwuosobowy :lol:
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Suzen »

Moim zdaniem ważna jest forma wykonywanych zabiegów.Nie jest dopuszczalne ,aby na zabiegach wymagających odkrycia elementów ciała, na leżankach przebywali kobieta i mężczyzna.Nie oddziela ich żadna kotara,brakuje intymności.A tak niestety zdarza się.
ODPOWIEDZ