Dobre sanatorium - cechy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.

Najważniejsze cechy dobrego sanatorium

Szeroka baza zabiegowa na miejscu
415
12%
Nowoczesny sprzęt
339
10%
Dobrzy rehabilitanci
399
11%
Dostęp do lekarza
231
6%
Standard zakwaterowania
390
11%
Dobre wyżywienie
328
9%
Dostęp do TV
88
2%
Dostęp do internetu
211
6%
Walory okolicy
329
9%
Dobra komunikacja
127
4%
Bliskość sklepów
76
2%
Bliskość bankomatu
52
1%
Bliskość apteki
32
1%
Zorganizowane wycieczki
150
4%
Kawiarnia/restauracja na miejscu
195
5%
Parking dla kuracjuszy
198
6%
 
Liczba głosów: 3560

forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

Felice pisze: 31 gru 2018 17:58 Martinko nie jesteś jedyną osobą płacącą składki zdrowotne i nie jesteś również jedyną chorą na tym forum.Ale jesteś jedyną z ciągłym fochem i pretensjonalnym sposobem bycia.Żądaniowa postawa rzadko popłaca. Pozdrawiam.
a myślałem ze jestem jakiś dziwny i tylko mi sie to wydaje ;)
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6354
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Martinka »

Tu jest ich :?: nas więcej :!: :!:
Baj. :roll:
Awatar użytkownika
krzysiek162333
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 20 gru 2018 10:45
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: krzysiek162333 »

Tak mało znaczące podpunkty jak "Bliskość Bankomatu" czy "Bliskość apteki" jest, a nie daliście np. Potencjału, czy wogóle możliwości przyjęć, imprez itp. :)
forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

bliskość bankomatu jest bardzo znaczącym podpunktem. A jak zachorujesz bliskość apteki też, sama się przekonałam. Myślę że wskazany przez ciebie potencjał czyli przyjęcia i imprezy to chyba wyczerpują p.p.
Walory okolicy,
Zorganizowane wycieczki
Kawiarnia/restauracja na miejscu

czy o jakiś inny potencjał chodziło :?: :shock:
Awatar użytkownika
krzysiek162333
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 20 gru 2018 10:45
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: krzysiek162333 »

Szpiilka pisze: 04 sty 2019 04:08 bliskość bankomatu jest bardzo znaczącym podpunktem. A jak zachorujesz bliskość apteki też, sama się przekonałam. Myślę że wskazany przez ciebie potencjał czyli przyjęcia i imprezy to chyba wyczerpują p.p.
Walory okolicy,
Zorganizowane wycieczki
Kawiarnia/restauracja na miejscu

czy o jakiś inny potencjał chodziło :?: :shock:
No jakieś "dancingi" , imprezy z wodzirejem, czy te popularne w sanatoriach "fajfy" :)
Spokojnie innego potencjału nie miałem na myśli :p
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: ulanie »

Dla mnie osobiście najważniejsza jest baza zabiegów, potem hotelowa i w pobliżu apteka sklepy i bankomat. Nie korzystam z wycieczek ani dancingow, wykupuję karnet na basen. W sanatorium mam polepszyć zdrowie, odpocząć i nabyć sił, aby po powrocie w miarę dobrze funkcjonować. Na wycieczki, czy dancingi nie mam ani sił ani zdrowia.
Awatar użytkownika
krzysiek162333
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 20 gru 2018 10:45
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: krzysiek162333 »

ulanie pisze: 07 sty 2019 18:25 Dla mnie osobiście najważniejsza jest baza zabiegów, potem hotelowa i w pobliżu apteka sklepy i bankomat. Nie korzystam z wycieczek ani dancingow, wykupuję karnet na basen. W sanatorium mam polepszyć zdrowie, odpocząć i nabyć sił, aby po powrocie w miarę dobrze funkcjonować. Na wycieczki, czy dancingi nie mam ani sił ani zdrowia.
Owszem baza zabiegów i hotelowa jest istotna. Apteka i Bankomat w pobliżu to z kolei nie jest tak istotna sprawa (zawsze można zaopatrzyć się finansowo wcześniej, choć wiadomo istnieje ryzyko kradzieży :/ ) . Natomiast wg mnie taka sfera rozrywkowa również jest istotna.
W końcu nie jedziemy do zwykłego szpitala, czy do pracy, ja w każdym bądź razie przy okazji takiego wyjazdu chciałbym również psychicznie odpocząć ;)
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: ulanie »

krzysiek162333 pisze: 08 sty 2019 21:37
ulanie pisze: 07 sty 2019 18:25 Dla mnie osobiście najważniejsza jest baza zabiegów, potem hotelowa i w pobliżu apteka sklepy i bankomat. Nie korzystam z wycieczek ani dancingow, wykupuję karnet na basen. W sanatorium mam polepszyć zdrowie, odpocząć i nabyć sił, aby po powrocie w miarę dobrze funkcjonować. Na wycieczki, czy dancingi nie mam ani sił ani zdrowia.
Owszem baza zabiegów i hotelowa jest istotna. Apteka i Bankomat w pobliżu to z kolei nie jest tak istotna sprawa (zawsze można zaopatrzyć się finansowo wcześniej, choć wiadomo istnieje ryzyko kradzieży :/ ) . Natomiast wg mnie taka sfera rozrywkowa również jest istotna.
W końcu nie jedziemy do zwykłego szpitala, czy do pracy, ja w każdym bądź razie przy okazji takiego wyjazdu chciałbym również psychicznie odpocząć ;)
Rozumiem cię Krzysiek, dlatego napisałam, że "dla mnie osobiście", bo ma to związek z wykonywaną przeze mnie pracą, właśnie z myślą o odpoczynku psychicznym ;)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: GIENIA »

krzysiek162333 pisze: 08 sty 2019 21:37
W końcu nie jedziemy do zwykłego szpitala, czy do pracy, ja w każdym bądź razie przy okazji takiego wyjazdu chciałbym również psychicznie odpocząć ;)
To tak jak ja :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: GIENIA »

krzysiek162333 pisze: 03 sty 2019 22:02 Tak mało znaczące podpunkty jak "Bliskość Bankomatu" czy "Bliskość apteki" jest, a nie daliście np. Potencjału, czy wogóle możliwości przyjęć, imprez itp. :)
Przeciez jest punkt ....Kawiarnia/restauracja na miejscu :)

Ja dodałabym jeszcze inny punkt ....
Lekarz otwarty na nasze sugestie ....

Co z tego , ze będzie szeroka baza zabiegowa , nowoczesny sprzet i wykwalifikowani rehabilitanci , jeżeli lekarz zaleci nam zabiegi , które my wiemy , że nam np mogą zaszkodzić :roll:
Ja miałam taka sytuację :?


Dla mnie dobre sanatorium to takie , które ma szeroką , nowoczesna bazę zabiegową , lekarzy współpracujących z kuracjuszami , a dopiero na dalszych pozycjach standard zakwaterowania , wyżywienie , kawiarenka i inne w/w
ODPOWIEDZ