Dobre sanatorium - cechy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.

Najważniejsze cechy dobrego sanatorium

Szeroka baza zabiegowa na miejscu
417
12%
Nowoczesny sprzęt
341
10%
Dobrzy rehabilitanci
401
11%
Dostęp do lekarza
232
6%
Standard zakwaterowania
392
11%
Dobre wyżywienie
329
9%
Dostęp do TV
88
2%
Dostęp do internetu
213
6%
Walory okolicy
331
9%
Dobra komunikacja
128
4%
Bliskość sklepów
77
2%
Bliskość bankomatu
52
1%
Bliskość apteki
32
1%
Zorganizowane wycieczki
151
4%
Kawiarnia/restauracja na miejscu
196
5%
Parking dla kuracjuszy
198
6%
 
Liczba głosów: 3578

Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: darek »

Pozwolę Sobie na wklejenie Tam Mojego Cytatu z poprzedniej wypowiedzi jak i Margot odpowiedzi ;

Jeszcze zacytuję jeden fragment :ale zadam pytanie po co jedziemy do sanatorium ..Ja odpocząć i zrelaksować się w Normalnych Warunkach myślę , że zabrakło tu na pierwszym miejscu : jadę licząc na dobrą rehabilitację , a bez tego jednego zdania to ta odpowiedź bardziej odpowiednia byłaby na forum << WCZASY>>

MARGOT
Ja zgadzam się nie w 100 nie w 200 ale w 1000%.
Sanatoria staly się w dzisiejszych CZASACH -Tańszymi wczasami tak Wczasami.
Ja nie odkrywam ameryki.
Rozpoczołem wyjazdy w koncówce lat osiemdziesiatych , poprzez przemiany lat 90-tych , nowe tysiąclecie pierwsza dekada i druga .
Mam skale porównawcza prawie 30 lat !!

Dzisiejsza forma sanatorium NIESTETY UPADŁA
Jedziemy odpocząć ,zrelaksować się i ..niejednokrotnie zabawić się czy poznać Nowego PARTNERA

Dlaczego tak sądze?
Opieka medyczna - Panie pielęgniarki -sa TYLKO Pomocnicami Lekarzy -TYLKO wypisuja -rzekłbym ..sekretarki !!
Dzis wiele z Pielęgniarek nie potrafi nawet pobrac krwi czy wykonać ekg.( doświadczyłem tego w tym roku kiedy lekarz czekał ponad 30 minut na wykonanie ekg -Pani nawet nie umiala odpowiednio podpiąć !!)
Nie podają injekcji insuliny ,ale za to lubia sprawdzać czy jest się o 22 w pokoju
Lekarze -kolejny etat w miejscowościach sanatoryjnych obskakują po kilka ośrodków i jest ok
Tak wypisza zlecenia na zabiegi ...niejednokrotnie bardzo Mylne bez sugesti
Niedawno Lekarz przepisał Mi zabiegi z pradami stałymi -wiedząc ,że mam Dyfyblilator, kolejny kazał podać insulinę osobie z niedocukrzeniem ( mial spadek poziomu cukru )
a i zdarzaja sie wypadki ze do sanatoriow podjeżdżają Karetki bo nie ma lekarza dyżurnego
Baza zabiegowa Widzimy w pierwszym tygodniu ,że obłożenie jest na MAXa ale juz po tym pierwszym tygodniu możemy sobie załatwić dodatkowe zabiegi za GRATYFIKACJIE u osób wykonujących zabiegi ..sam tak robię oprocz tych 54 mam i nawet kolejne 20-30 stąd ten Relaks
Baza zabiegowa , noclegowa tutaj nie będę się wypowiadał bo zgadzam się z Twoimi wypowiedziami w 100% tak nie SZANUJEMY , niejednokrotnie nawet Pozwalamy na Niszczenie
Wyżywienie NIKT NIKOMU NIE DOGODZI ,każde z nas ma inny smak i preferencje.

i teraz Meritum Kuracjusze
z ręką na Sercu jaki % jedzie na Rehabilitację , Nikły
Wielki % może i na tym portalu jedzie na 21 wczasy z zabiegami za kwotę 2000 zł ,ktore placi NFZ ( ale z NASZYCH Odprowadzonych przez NAS skladek ) plus około 500zł wplat wlasnych i oplat transport ,klimatyczne 200zł
Suma -sumarum sami wplacamy około 1 000 zł plus Nasze "zachciewajki !! Fajne słowo ostatnio usłyszane"
mamy wczasy za 3 000zł wpłat
I oczywiście wydaje nam się ,że .......
Jestesmy biednym spoleczeństwem nie znajdujemy się jeszcze w realiach jaki panuja na zachodzie ,ale tam na System pracowano dłużej niz u Nas
Tak prawdopodobnie Forma Rechabilitacji czy też ograniczeniem -a i obniżeniem przejśc na tzw Renty jest Rechabilitacja ZUS tak po pobytach laaekarz przewaznie uzdrawiają i dostępnośc do Renty maleje.
a sanatoria winny być forma rechabilitacji po zabiegach czy też zabiegach ,aby Umiejętnie móc się zregenerować .
Oczywiście nie można zapomnieć i Osobach ,które choruja na choroby NIEULECZALNE czy tez Przewlekłe , Nowotwory.
ale nie można Wszystkich schorzeń traktowac tak samo sa przypadki Cięższe ,ale i sa przypadki ,ktore można rechabilitowac stacjonarnie ,ale wtedy nie ma tych dodatkowych zabiegów ..od 19,00
I już na koniec zadajmy sobie PYTANIE dla kogo sa Sanatoria ??
Wg Mnie są dla ludzi ,którzy maja juz statkowana Sytuację ...Życiową
Osoba młoda pracująca NIE Pojedzie ,aby zlikwidowac pierwsze Objawy czy symptomy Choroby absencja powoduje redukcje !!!
Dlatego uważam ,że dobrze się stało ,że poniekąd Nastapil podział ZUS tzw prewencja ,NFZ ,KRUS -Sanatoria , tym spozobem osoby "bardziej potrzebujące -czyli schorowane wg Lekarza maja wieksze i szybsze szanse na rechabilitacje .
Awatar użytkownika
niezapominajka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 paź 2013 14:29

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: niezapominajka »

Dla mnie jest jeszcze ważne: należyta dezynfekcja wszystkich urządzeń i wanien . Nie wszędzie jest to tak dokładnie przestrzegane.
maryska
Posty: 2
Na forum od: 03 lis 2013 16:43
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: maryska »

Witam.

Ja oczekuję dobrej rehabilitacji ,miłego personelu i prawdziwego odpoczynku .

Oczywiście lubię tez zwiedzać ,Interesują mnie ciekawe miejsca.Może jestem samolubna ale zawsze lubię sama być w pokoju.I dlatego też cenię sobie w sanatoriach pokoje 1 osobowe.Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: malgorzatas »

Maryska ;) to jestesmy juz w dwie
ja tez tego samego oczekuję
najważniejsze to zabiegi,pokoj jednoosobowy
jeszcze pogoda,no i zabrać ze sobą dobry humor :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

Na marginesie za parking w kołobrzeskim ALBAX (dawna Kielczanka) za turnus ( 9.11-30.11 2013) podsumowali 210 PLN...wiec szału nie ma.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: anusia153 »

marika pisze:Nie powiem nic oryginalnego ,baza zabiegowa ,odpowiedni personel dodam tylko fajne wycieczki w celu poznania okolicy w której się znajdujemy.Pozdrawiam ;)

...i dodam jeszcze, fajne wesołe towarzystwo :kwiat: :kwiat: :kwiat:
mariuszP
Posty: 4
Na forum od: 08 sty 2014 21:15
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: mariuszP »

spokojny klimat
wygodne lozka
dobrze towawrzycho
madrzy rehabilitanci
AleksandraWroclaw
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1645
Na forum od: 08 wrz 2011 21:34
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: AleksandraWroclaw »

darek pisze:Drogie Panie

Ja z wami się zgadzam nie w 100 ale i w 1000%.
Kiedys Pewien Gentelmen powiedzial ..
Biedny nie uszanuje bo miec tego nie bedzie mial
ileż PRAWDY w tych slowach .
Niestety jestesmy Spoleczeństwem ,ktore NIE SZANUJE SIĘ!!!!
Zostalismy nauczeni przez poprzedni system ,że co to nie Nasze to Niczyje i mozna to Zniszczyc ,Ukraść etc
Byłem świadkiem bodajże w kołobrzeskim Sanie gdzie grupa tych z..nrd zabrał szlafroki i tylko dzieki interwencji pan sprzatających ..zwracali tą część wyposażenia pokoi
-Super zabawa dla Polaków gdy o 10 rano autokar stal i oddawali.

Piszemy tutaj o standardach ok ale dziwnym dla mnie JEST ta pazerność niektorych zwłaszcza Tych biedniejszych "kruszyna " wspomniala JEST TYLE DOTACJI Europejskich -Dlaczego ich nie wykorzystać.

Wierzcie Mi Nas Polakow umieszczą w najgorszych pomieszczeniach nawet gorszych niz Swoich obywateli BO SZANUJĄ administratorzy Swoich rodakow u nas niestety nie jest tak i to Jest bolączką .
Dlaczego Unikamy polskich kurortów Bo dla nas sa najgorsze standartowo pomieszczenia
ok
są i SPA
Nie każdego stac na osobodzień za 500 ,600 czy nawet i 1 000 zł dziennie
Wielu chciało by wypocząc za kwotę max 100 zł bo niestety na więcej Nas nie stać

a co do "zmiany wlaściela pościeli czy sprzętu RTV o ktorym wspominasz "
U Mojej siostry ,która posiada "maly pensjonat" dopilnowalem i zawiadomilem POLICJE i zalożyłem sprawę za Kradzież 3 kompletow pościeli zniszczenie mienia i kradzież innych artykulow wyposazenia pokoju
Tak Trwalo to prawie rok ,ale odzyskałem ( siostra ) i pośrednio Nauczylem Naszych polskich WANDALI-zlodziei
Rodzina odradzala ,ale trwalem i prawdopodobnie Ci Ludzie drugi raz tego w tej miejscowości nie zrobią

ale zadam pytanie po co jedziemy do sanatorium ..Ja odpocząć i zrelaksować się w Normalnych Warunkach :D

Hahahah.....ale to nie tylko w sanatoriach kradną reczniki i szlafroki. Pewna smietanka towarzyska z PL i nie tylko, dopiero najadła sie wstydu, kiedy przed zejsciem z pokładu QM2 zaliczało się recepcję w ktorej regulowało sie koncowy r-k za wydatki poniesione na statku. I tu obciach ! bo osoby zaczeły reklamowac wysokosc r-ku. W tym czasie kierownicy pokładów na goraco laczyli sie z pracownikami recepcji i informowali o braku szlafrokow (200funtow) i recznikow(100funtow) w opuszczonych kabinach doliczajac do koncowych r-kow brak w/w rzeczy. Smiechu warte ! bo bagaze poszly innym lukiem a kłócące sie osoby zmuszone byly pokryc stratę armatora Cunerd. Nie powiem szlafroki i reczniki byly bardzo ekskluzywne z pieknymi krolewskimi emblematami. Aha, kazdy z pasazerow mogł wziac sobie na pamiatke łazienkowe klapki z królewskim emblematem o czym informowały foldery bedace w kabinach :D .
Necia 123
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 28 sty 2014 21:29
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Necia 123 »

Mam kilka pytań do kuracjuszy będący w sanatorium w Iwoniczu Zdrój odezwijcie się.Niedługo tam jadę :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: anusia153 »

Necia 123 pisze:Mam kilka pytań do kuracjuszy będący w sanatorium w Iwoniczu Zdrój odezwijcie się.Niedługo tam jadę :!: :!: :!:
Witaj Necia :kwiat: a tak konkretnie o które sanatorium w Iwoniczu Ci chodzi ???
ODPOWIEDZ