Dobre sanatorium - cechy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.

Najważniejsze cechy dobrego sanatorium

Szeroka baza zabiegowa na miejscu
415
12%
Nowoczesny sprzęt
339
10%
Dobrzy rehabilitanci
399
11%
Dostęp do lekarza
231
6%
Standard zakwaterowania
390
11%
Dobre wyżywienie
328
9%
Dostęp do TV
88
2%
Dostęp do internetu
211
6%
Walory okolicy
329
9%
Dobra komunikacja
127
4%
Bliskość sklepów
76
2%
Bliskość bankomatu
52
1%
Bliskość apteki
32
1%
Zorganizowane wycieczki
150
4%
Kawiarnia/restauracja na miejscu
195
5%
Parking dla kuracjuszy
198
6%
 
Liczba głosów: 3560

Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1227
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: zawiela »

GIENIA pisze: 29 gru 2018 19:31 Moze jeszcze dodam , że czasami moze i warto opuścić np jeden magnetronik , czy krio , a pojechać w miejsce , w które nigdy po powrocie do domu nie pojedziemy :roll: :roll: .. indywidualna decyzja każdego z nas :)
Kocham Cię Gieniu!Tak samo uważam!!! :serce: :serce:
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1227
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: zawiela »

Felice,dobrze mówisz! Czasami niektórym ważniejsze są posiłki niż zwiedzanie,baseny,termy[nie mówię,że zawsze,w zalezności,od okoliczności....nie czuję jak rymuję :lol: ].Nikt nie siedzi nikomu w kieszeni.Wydaje mi się,że czasami niektórzy z zazdrością patrzą na osoby,które opuszczają posiłki A NIE ZABIEGI,zazdroszczą,że mogą zaznać innych atrakcji.Ja osobiscie odkładam prze 2 lata,grosz do grosza,aby później jechać i coś zwiedzić,zobaczyć,posmakować innych potraw,dokupić porę zabiegów.
Awatar użytkownika
Ricardo
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 176
Na forum od: 31 gru 2015 19:39
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Ricardo »

GIENIA pisze: 29 gru 2018 19:31 Moze jeszcze dodam , że czasami moze i warto opuścić np jeden magnetronik , czy krio , a pojechać w miejsce , w które nigdy po powrocie do domu nie pojedziemy :roll: :roll: .. indywidualna decyzja każdego z nas :)
Mądrze powiedziane👍👍👍😁
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6353
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Martinka »

Zabiegi to przywilej a nie obowiązek :!: :!: :!:
Tak uważam :shock: :lol:
forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

a ja uważam całkiem odwrotnie.
Zabiegi to obowiązek.
Jadąc do sanatorium podpisuję sie pod listą określonych zabiegów które sie odbywają o określonej godzinie więc niejako zawieram umowę na wykonanie takich a nie innych czynności w danej godzinie. A umowa jak umowa obowiązuje dwie strony. Więc nie ma to nic a nic wspólnego z żadnymi przywilejami. Ani ja nie robię łaski personelowi że raczę sobie łaskawie przyjść i odbyć zabieg ani personel nie robi łaski mi łaskawie zezwalając na odbycie zabiegu.. Po złożeniu podpisu ja mam obowiązek i oni maja obowiązek.
forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

Moim zdaniem przywilejem jest możliwość wyjazdu do sanatorium , można z niego skorzystać lub nie .
Natomiast jeśli już złożymy wniosek z własnej i nieprzymuszonej woli , to już kłaniają się obowiązki :)
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Gelek »

Dobrze powiedziane bibi
forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

Dla przypomnienia to w większości przypadków wyjazd do sanatorium jest finansowany z moich pieniędzy. Płace wymagam a tu służba zdrowia kuleje zabieg płatny z funduszy gromadzonych z naszych pensji proszę dardzo za pół roku za rok jak zapłacisz jutro. Stawka za wyżywienie mniejsza jak w więzieniu zabiegi wg klucza jeden droższy wiodący reszta....teraz pytanie czy rezygnacja z zabiegu za 6 Zeta...czy jest o co kopie kruszyć. :kwiat: a zabiegi źle dobrane ....często..pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Ja od jutra kuracja na maksa ta z NFZ i ta z innego konta. Ważne by poprawić swoje zdrowie by jak najdłużej sprawnie funkcjonować.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: GIENIA »

Zawiela . Ricardo ...dziękuję :kwiat:



Czym innym jest nagminne opuszczanie zabiegów , a czym innym opuszczenie jednego bądź dwu , z przyczyn dla nas ważnych . Oczywista to oczywistość ;) , ze do sanatorium jedziemy dla zabiegów , ale czasami taka wycieczka w nieznane nam dotąd miejsce w towarzystwie swojej paczki sanatoryjnej , przyniesie nam o wiele większe korzyści zdrowotne niz przyniósłby ten zabieg , z którego zrezygnowaliśmy .
Im zdrowszy duch , tym zdrowsze ciało .... tak mówiła Pani Dyrektor jednego z ośrodków w którym miałam przyjemność być .

Reasumując .... dobre sanatorium to takie gdzie nie ma pobłażania dla imprezowiczów nie chodzących na zabiegi , ale jednoczesnie z odrobiną empatii i zrozumienia dla kuracjusza rezygnującego z jakiegos zabiegu :)
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6353
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Martinka »

Gieniu trzeba mieć,zdrowie na imprezowe szaleństwo :evil:
Do sanatorium jedzie się po zdrowie, ale jeżeli wiesz, ze i tak go nie nabędziesz , możesz przedłużyć istniejący stan. Jeżeli zabiegi nie służą, można je przepiasć przy dobrym nastawieniu personelu lekarskiego do chorego
Jeżeli nie ma takiej opcji, to wolę z takiego zabiegu nie korzystać i mieć to w nosie , w końcu pośrednio za to płacę. :roll: Nic na siłe. :!:
Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na bodźce zewnętrzne .
A Hanys jakbyś wiedzial , to ja się nie podpisiję pod żadną fiszką wystarczającą zabiegi, ważne dla personelu jest podpis fizjoterapeutów za wykonaną pracę, bo przecież oni pracują i trzeba im zapłacić . Oni są szczęśliwi, jak nie muszą,zabiegu wykonywać . Tak, że wilk syty i owca cała. :shock:
Zmieńcie nastawienie , a nie przyjmujecie wszystko na rympał , bo "pomaga" , bo lekarz wystawiając zabiegi tak myśli. :?: Pozdrawiam. Szczęścia i zdrowia w Nowym Roku. :kwiat:
ODPOWIEDZ