Szpital Reumatologiczny w Ustroniu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
barba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 271
Na forum od: 13 gru 2011 17:27
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 16

Szpital Reumatologiczny w Ustroniu

Post autor: barba »

Witam.27.01 wyjeżdżam do szpitala reumatologicznego u Ustroniu.Czy ktoś z was tam był?,jeśli tak ,to bardzo proszę o opinię i mam pytanie-czy można z ośrodka wychodzić na zewnątrz? Bo słyszałam ze jest z tym problem.Pozdrawiam.Barba
lila
Posty: 3
Na forum od: 10 gru 2013 18:39

Re: Szpital Reumatologiczny w Ustroniu

Post autor: lila »

Moja koleżanka była i wychodziła kiedy chciała(do sklepu,na spacer,na balety) ale o 22.00 musiała być w pokoju(ale to z pewnością wszędzie tak o 22.00 należy byc już na terenie szpitala-pokoju)
pozdrawiam
emi53
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 12 sie 2013 19:32
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szpital Reumatologiczny w Ustroniu

Post autor: emi53 »

Witam!Ja odnośnie szpitala,można wychodzić,owszem, nie było problemu,ale jest to szpital i prawidłowo powinno się przebywać na jego terenie,tak mi powiedziano gdy tam byłam na przełomie sierpnia i września,baza zabiegowa ok,personel też,do wyżywienia dopłacałam 190 zł(drugie danie)teraz nie wiem czy tak jeszcze jest?Ale teraz bym nie dopłacała,jest to dobrowolne,ci co nie dopłacali mieli zupę z tak zwaną wkładką(my nie)a zawsze po śniadaniu był wywieszony jadłospis,więc jak był fajny obiad to się wykupowało (10zł)drugie danie,Ogolnie wróciłam zadowolona,jak byś chciała cos więcej wiedzieć to pisz na priv,pozdrawiam :D
O przepraszam,teraz doczytałam ja byłam w Śląskim Centrum Rehabilitacji tzw.sSzpital z serem,jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd :D
barba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 271
Na forum od: 13 gru 2011 17:27
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 16

Re: Szpital Reumatologiczny w Ustroniu

Post autor: barba »

Witam:) dziękuje że ktoś się odezwał:)ja też byłam w Śląskim Centrum z sercem w maju i było super,choć zabiegi nie bardzo.Tym razem jadę do Szpitala Reumatologicznego,ale mam nadzieję,że nie będzie zle. Oby można było wychodzić,bo nie wyobrażam sobie siedzenia przez 3 tyg,w osrodku.:)Pozdrawiam.
barba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 271
Na forum od: 13 gru 2011 17:27
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 16

Re: Szpital Reumatologiczny w Ustroniu

Post autor: barba »

Witam ponownie:) taki duży szpital ,a jakoś mało osób tam bywa? Czy już nie ma nikogo kto tam był? proszę jeszcze o parę wiadomości ;) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Atja
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 267
Na forum od: 28 sty 2014 18:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Szpital Reumatologiczny w Ustroniu

Post autor: Atja »

Barba, sądzę, że już wróciłaś z tego Szpitala Reumatologicznego w Ustroniu...
Jeśli możesz napisz, jak tam jest. 14 maja jedzie tam Moja Mama, w dodatku pierwszy raz w życiu czeka Ją taki wyjazd, więc jest nieco spanikowana.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje... :-)

Pozdrawiam
Atja
Baletnica
Posty: 3
Na forum od: 17 kwie 2014 09:28
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Szpital Reumatologiczny w Ustroniu

Post autor: Baletnica »

Witam.
Byłam w sanatorium Równica w Ustroniu we wrześniu 2013r na 14-dniowym turnusie rehabilitacyjnym. Super ośrodek. Wspaniała baza zabiegowa, otoczenie, miły personel medyczny również personel pomocniczy. Wycieczki fakultatywne. Po zabiegach jest możliwość zorganizowania sobie czasu. Leczenie i wypoczynek. Od 4-21.06.2014 mam przyznane leczenie poszpitalne. Jestem bardzo zadowolona, że przyznano mi Równicę w Ustroniu, chociaż moja podróż to ponad 700 km. Nie ma ograniczeń wychodzenia poza ośrodek ale powrót do godziny 22.
Pozdrawiam.
Krystyna :P
Awatar użytkownika
Atja
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 267
Na forum od: 28 sty 2014 18:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Szpital Reumatologiczny w Ustroniu

Post autor: Atja »

Witam, Krystyno dziękuję za informacje. Niestety piszemy o różnych jednostkach. Moja Mama jest już w Szpitalu Reumatologicznym w Ustroniu i jak nazwa wskazuje jest to szpital i poza bramę wychodzić nie można.
Z pobytu jest b. zadowolona, warunki lokalowe są ok., baza zabiegowa b. dobra, spory ogrodzony teren z fontannami, po którym można spacerować... jedyny mankament to zbyt skromne i monotonne posiłki...

Pozdrawiam
Atja
mega
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 02 sie 2016 17:43

Re: Szpital Reumatologiczny w Ustroniu

Post autor: mega »

Był ktoś w ostatnim czasie w Szpitalu Reumatologicznym w Ustroniu ?
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szpital Reumatologiczny w Ustroniu

Post autor: ewasz »

Byłam w październiku 2020 roku. Były mocne obostrzenia bo była pandemia.
Byłam na Oddziale Reumatologicznym i nie było możliwości by można było korzystać z zabiegów, które były dostępne tylko dla Oddziału Rehabilitacyjnego. Myślę, że tak już zostało. Pobyty kiedyś były 14-dniowe, teraz różnie nawet tylko 7-9 dni, uzależnione od wskazań...
Jedzenie było dobre.
Wyjść poza obiekt nigdy nie było co nie oznacza, że nie wychodzą ukradkiem na tyłach parku...
ODPOWIEDZ