kolejowy szpital uzdrowiskowy w nałęczowie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
aldi
Posty: 2
Na forum od: 20 lut 2011 17:18

kolejowy szpital uzdrowiskowy w nałęczowie

Post autor: aldi »

Witam !
W marcu jadę do Kolejowego Szpitala Uzdrowiskowego w Nałęczowie z NFZ , jest to mój pierwszy wyjazd do sanatorium może już ktoś był w tym sanatorium i opisał krótko jakie są tam warunki , czy jest tam internet ( nie wiem czy brać laptopa ) , jak można i gdzie spędzać wolny czas :) itp.
forumowicz

Re: kolejowy szpital uzdrowiskowy w nałęczowie

Post autor: forumowicz »

Dzień dobry ! Byłem w Kolejowym Szpitalu Uzdrowiskowym w Nałęczowie 6 lat temu na przełomie lutego i marca.Jeśli chodzi o warunki to mieszkałem w pokoju dwuosobowym z pełnym węzłem sanitarnym i kabiną prysznicową, myślę ,że innych standartów nie było , tzn pokoji bez toalety i wc. Zabiegi na mscu , tj w budynku szpitala. Stołówka na parterze bez uwag.Miła obsługa i wyżywienie dobre.Kawiarni wówczas nie było , super kawiarenka obok w sanatorium dla rolników.Basenu do pływania nie było. Jest u rolników.Kaplica katolicka na dole, w każdą niedzielę Msza Święta.Duży holl, telefon .Opieka medyczna dobra i pielegniarki uprzejme.Czajniki za darmo na ogólnych korytarzach na poszczególnych piętrach.Telewizorów raczej chyba nie było w pokojach tylko w świetlicy.Przebywali również kuracjusze z prewencji ZUSowskiej.Na temat Nałęczowa , jego historii, uroków to proszę poczytać w internecie bo zimą to niestety, co najpiękniejsze , park, stawy z ptactwem, itd, jest ukryte pod zimowym puchem.Wycieczek nie organizowano, można było indywidualnie PKSem pojechać do Kazimierza n/Wisłę.Byłem w każdą niedzielę.Kelnerki na stołówce były tak uprzejme ,że zgłaszałem swoją nieobecność na obiedzie i po powrocie z Kazimierza otrzymywałem gorącą zupę i drugie danie.Msc do spacerów w Nałęczowie i atrakcji do zwiedzania to w okresie późnowiosennym i letnim co nie miara.Nałęczów polecam dla osób z nadciśnieniem, miałem tam ciągle 120/75 jak za szkolnych lat.Czułem się wspaniale.Ze stacji PKP Nałęczów dojedziesz TAXi.Będąc w sanatoriach to takie zdobycze techniki jak telewizja to w ogóle nie biorę pod uwagę.Jak najdłużej korzystam ze świeżego powietrza, zabiegów.Uciekam od zbędnych i jałowych dyskusji na zasadzie "trzy łyki polytiky".Lubię poznawać ciekawe osobowości , dla wspólnych wycieczek, do kawiarni... , ale nie pustych i nudnych ludzi którzy bez kieliszka nie potrafią spędzić wieczoru w pokoju.Bardzo ważnych aspektem pobytu w sanatorium jest współlokator/ka.Życzę dobrego wypoczynku w Nałęczowie!
aldi
Posty: 2
Na forum od: 20 lut 2011 17:18

Re: kolejowy szpital uzdrowiskowy w nałęczowie

Post autor: aldi »

dziękuję za pomoc :)
Halinka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 02 maja 2011 00:18

Re: kolejowy szpital uzdrowiskowy w nałęczowie

Post autor: Halinka »

Również byłam w kolejowym szpitalu uzdrowiskowym w Nałęczowie było to w marcu 2008r.Wspominam bardzo miło. Pokoje 2 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,czysto, przyjemnie.Obsługa miła, bez zastrzeżeń.Wyżywienie dobre, wystarczająco jak na moje potrzeby. W pokoju miałyśmy telewizor ( bezpłatnie)
była też sala telewizyjna gdzie można było zobaczyć rożne filmy organizowane przez ośrodek np. o Nałęczowie i okolicy oraz inne tematyczne.Czajnik i żelazko były na korytarzu ogólnodostępne.Z zabiegów też byłam zadowolona, odpowiadały mi wszystkie (szczególne gimnastyka rano budziła mnie do życia) Do dyspozycji kuracjuszy była biblioteka ( w czasie pobytu przeczytałam 8 niecienkich książek z pożytkiem dla mnie). Były organizowane wycieczki do Kazimierza, Puław,Lublina,Kozłówki.Personel był miły i uprzejmy. Sanatorium znajduje się w samym centrum przy parku. W parku w pałacu Małachowskich odbywały się koncerty po przystępnej cenie na które chodziliśmy. Na basen chodziliśmy do SPA w parku lub do san.rolników.Na tańce też było gdzie wyjść jeśli miało się ochotę.Nie mogę powiedzieć nic złego. Z chęcią jeszcze tam pojadę choć z Poznania jest dość daleko.Halinka
joleczek50
Posty: 1
Na forum od: 31 maja 2011 21:07

Re: kolejowy szpital uzdrowiskowy w nałęczowie

Post autor: joleczek50 »

byłam w szpitalu kolejowym na jesieni 2010 Rzeczywiście pokoje 2 osobowe tylko remont uniemożliwiał korzystanie z balkonu :lol: ,jedzenie całkiem fajne -zupa w kubeczku pt niewiadomoco zawsze taka sama -nie czytać jadłospisu!!!!!! i tak dadzą niezupełnie to samo!!! PAMIęTAJ jeżeli jedziesz w ramach nfz to jesteś 10 kategoria -nikt- oprócz rehabilitantów-nie będzie zwracał na ciebie uwagi -szybko dadzą ci do zrozumienia że jesteś intruzem.Nałeczów -park-kawiarenki ok.Ogólnie na prywatne pobyty też ludzie narzekali .nie polecam!!!!!!!
forumowicz

Re: kolejowy szpital uzdrowiskowy w nałęczowie

Post autor: forumowicz »

Nie wypisuj bzdur i nie oczerniaj ludzi anonimowo!!!
piotrus-pan
Posty: 2
Na forum od: 14 lip 2012 21:15

Re: kolejowy szpital uzdrowiskowy w nałęczowie

Post autor: piotrus-pan »

Bylem w sanatorjum kolejowym w Naleczowie na przelomie czerwca-lipca prywatnie tego 2012 roku bylo wspaniale mialem pokoik dwu osobowy dosc wygodny od strony lasu swieze lesne powietrze towarzystwo bylo srednie roznorodnosc wiekowa tak okolo 60 do 80 lat bylo troche mlodych ludzi ale zatkosc obsluga na recepcji dobra panie mile najleprza pani Irenka i pan ktory nie ras mial dyzur obsluga na jadalni wspaniala posilki roznorodne w moim tornusie dominował KALAFIOR jako dodatek pokoje wmiare mozliwosci tak jak sie nalezy telewizor 1.50 za dzien bylo kilka programow podstawowych a kilka dzialało na kilka dni potem zakodowano obsuga medyczna no mogla byc leprza mila sympatyczna tak jak uzedowa i maszynowa siosty pielegniarki wspaniałe usmiechały sie pełne ciepła opiekowaly sie super mozna bylo pogadac doradzic sie lekarze rematolog wewnetrzny kardiologa to ja nie widzialem na oczy Wspaniale siostry blizniaczki siostra Basia i siostra Malgosia pelne ciepła i dobroci lekarz mój wspaniały jak dobry przyjaciek na drugim pietrze Zabiegi wspaniale relaksujące chociarz ich planowanie bylo okropne doprowadzalo mnie do szalu jak zabiegi planowała Pani Basia to jakos szlo wytrzymac z poslizgiem ale czymalo sie to kupy do puki sie niedostał praktykant Krzysztof ten dopiero pomagał w ciagu jednego dnia mozna było dostac az trzy karty zabiegowe czlowiek latał po zabiegach i sobie nerwy szarpal bo planowal 4 osoby na jeden czas troche było z tym nerwow straszny bałagan Pani Basia jak planuje to jakos to było z pos byla na poslizgiem ale było bez newow Polecam isc z planowaniem do Pani Basi pod 344 ona doradzi i pomorze kaplica była na dole ksiadz odprawiał msze wieczorkow tanecznych nie było zabaw tez tylko u rolników na Wołyniu albo w pałacu Małachowskich drogie drynki zabawa swietna salka taneczna mała jak w kotlowni było w rolniku było super organizowali wyczeczki wszystko po 20 do 50 zl pokazy recitale wystempy w Palacu Malachowskich Brak dostempu do Internetu do komputeru by sprawdzic cos na kompie telefonu i lodowki w pokojach Tak ogółem gdyby nie wieczorki dancyngi wieczorami mozna by sie tam zanudzic radze kupic sobie telewizor okres pobyt swoj komputer i swoj internet mydełko szampon recznik kijki Nordik wolkink do chodzenia po parku wygodne obówie w sklepie wszystkio drogie wiecej kosztują nisz w w normalnym sklepie Polecam ciasto jabłecznik ciasta dokarmianie labedzi i zbierajcie jedzonko dla bespanskich pieskow bo sa mile sympatyczne Tak ogolem pobyt nalezal do udanych mozliwy na te czasy Worek pieniedzy polecam i kompa z netem zabrac ze sobą i na dancyngi chodzic wdychac duzo powietrza zabrac leki ze sobą te na cisnienie tez wspanialy pobyt dziekuje za te dni spedzone w Naleczowie były udane pogoda dopisywalapozdrawiam Piotr
piotrus-pan
Posty: 2
Na forum od: 14 lip 2012 21:15

Re: kolejowy szpital uzdrowiskowy w nałęczowie

Post autor: piotrus-pan »

joleczek50 pisze:byłam w szpitalu kolejowym na jesieni 2010 Rzeczywiście pokoje 2 osobowe tylko remont uniemożliwiał korzystanie z balkonu :lol: ,jedzenie całkiem fajne -zupa w kubeczku pt niewiadomoco zawsze taka sama -nie czytać jadłospisu!!!!!! i tak dadzą niezupełnie to samo!!! PAMIęTAJ jeżeli jedziesz w ramach nfz to jesteś 10 kategoria -nikt- oprócz rehabilitantów-nie będzie zwracał na ciebie uwagi -szybko dadzą ci do zrozumienia że jesteś intruzem.Nałeczów -park-kawiarenki ok.Ogólnie na prywatne pobyty też ludzie narzekali .nie polecam!!!!!!!
To co napisala przed mowczyni to prawda wescie tez sobie duzo forsy bo drogo jak nie wiem wszystko jaz nakazano w przepisach tak na otrabionego obsluga pielegniarki nadrabiała dobrym wizerunkiem usmiechem zla organizacjia zabiegów przez pana praktykanta nerwy mozna bylo stracic drozyzna brak dostempu do neta do komputeru do lodowki i telefonu w pokoju a i telewizja dziala kilka dni potem zakodowane ale kilka bylo podstawowych programow i wszystko po 20 zlotych i sezon kolafiorowy
Irek Jablonski
Posty: 1
Na forum od: 17 lut 2013 15:08

Re: kolejowy szpital uzdrowiskowy w nałęczowie

Post autor: Irek Jablonski »

Byłem w KSU w dniach 24 01 do 14 02 2013 i jestem bardzo zadowolony.Opieka pielęgniarska super a szczególnie siostra Danusia Nowak 3 piętro ,zabiegi na miejscu co rzadko się zdarza,wyżywienie urozmaicone i dla mnie wystarczające,warunki mieszkaniowe też dobre jak na sanatorium.Pora zimowa nie sprzyja przebywaniu na dworze ale jest się gdzie zabawić choć w innych nieodległych lokalach. Na pewno latem jest cudownie ale i zima ma swe uroki.Ja spędziłem turnus w fajnym towarzystwie i z tego jestem bardzo zadowolony-pozdrawiam znajomych z tego turnusu Irek J.
vdyonizy
Posty: 1
Na forum od: 16 mar 2014 09:02
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: kolejowy szpital uzdrowiskowy w nałęczowie

Post autor: vdyonizy »

Witam,
Mój mąż był w tym roku w kolejowym szpitalu uzdrowiskowym w Nałęczowie, liczył na dietę wegetariańską, którą oferują na swojej stronie internetowej, niestety nikt tam nie miał o takiej formie odżywiania pojęcia. Dla kuchni był to kłopot.
ODPOWIEDZ