Złoty Kłos Świnoujście

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5075
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Bogna3691 moim zdaniem wyjazd z Wrocławia o 9,50, to trochę późno. Jak przyjedziesz do Złotego Kłosa nie będziesz miała zbyt dużego wyboru pokoju, czy współlokatorki. Co do pobytu w twoim terminie , to na pewno będzie dobrze. Ja byłem w listopadzie 2018 r i było bardzo fajnie. Wrócę do Świnoujścia jesienią na turnus komercyjny. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: violet58 »

Bogna 3691 pisze: 19 lut 2019 21:17 ... Nie ma bezpośredniego polaczenia( a latem jest) więc trzeba na przesiadki. Ja chyba pojadę dzień wcześniej do Wrocławia...
No niestety Łódź pozbawiona jest bezpośredniego połączenia ze Świnoujściem, latem już też ( w ubiegłym roku zlikwidowano bezpośrednie połączenie autobusowe z tym kurortem) ale podróż przez Wrocław wydaje się cokolwiek karkołomnym pomysłem - chyba , że w grę wchodzi wizyta u córki ;) :D
Pojawiło się w rozkładzie nocne połączenie ze Szczecinem (Flixbus) wyjazd 0:45 z Łodzi, 7:30 na miejscu, a stamtąd to już rzut kamieniem :D
O 7:38 masz pociąg do Świnoujścia, a busy praktycznie co pół godziny (Jomsborg lub Emilbus).
Wybór oczywiście należy do Ciebie.
Bogna 3691
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 16 sty 2019 15:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: Bogna 3691 »

Dziękuję serdecznie za cenne uwagi, rzeczywiście rozważam różne opcje. Może podjadę dzień wcześniej, albo tym nocnym . Cały czas mam jeszcze nadzieję na to, że może Ktoś jedzie do Świnoujścia w tym samym terminie. Pozdrawiam wszystkich miłych Forumowiczów.
Bogna 3691
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 16 sty 2019 15:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: Bogna 3691 »

Kochani Forumowicze! Długo się tu nie pojawialam ale tak jakoś sprawy codzienne mnie wciągnęły. Chciałabym jednak choć trochę ocieplic wizerunek Złotego Klosa. Jest naprawdę całkiem przyzwoicie. Wszystko zależy oczywiście od towarzystwa. Pozdrawiam serdecznie wspolbiesiadnikow że stolika 14. Jeśli chodzi o same warunki są ok. Bardzo dobre posiłki, szacunek dla kuchni za kreatywność za kwotę 7.40. Miła obsługa recepcji, sprzątaczek. Pokoje niewielkie ale wygodne, czyste, dobre materace. Trochę chłodno na pierwszym piętrze, szczególnie w pokoju 105. Ale naprawdę nie ma się co czepiać. Wszystko zależy od naszego nastawienia, a wypada takie że sobą zabrać. Więcej rozczarowania dostarczy nam dzielnica uzdrowiskowa. Wszędzie remonty i budowy, dojścia do plaży utrudnione i ceny... Wiadomo strefa euro pod gości!!! Kto był wcześniej w Świnoujściu, będzie napewno zaskoczony zmianami, czy pozytywnie - nie wiem? Pozdrawiam wszystkich, szczególnie tych k tórzy wyjazd mają jeszcze przed sobą.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5075
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Z tego co czytałem na internecie, bo dostaję informacje na bieżąco na telefon, to w czerwcu mają się zakończyć wszystkie remonty i budowa nowej promenady. Na pewno będzie jeszcze lepiej, bo widziałem wizualizację strefy nadmorskiej po tych remontach. Co do cen, to masz rację, bo troszkę taniej jest w Kołobrzegu w strefie nadmorskiej. :)
Awatar użytkownika
Optymista
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 71
Na forum od: 12 paź 2017 10:27
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: Optymista »

Bogna 3691 pisze: 12 kwie 2019 07:14 Kochani Forumowicze! Długo się tu nie pojawialam ale tak jakoś sprawy codzienne mnie wciągnęły. Chciałabym jednak choć trochę ocieplic wizerunek Złotego Klosa. Jest naprawdę całkiem przyzwoicie. Wszystko zależy oczywiście od towarzystwa. Pozdrawiam serdecznie wspolbiesiadnikow że stolika 14. Jeśli chodzi o same warunki są ok. Bardzo dobre posiłki, szacunek dla kuchni za kreatywność za kwotę 7.40. Miła obsługa recepcji, sprzątaczek. Pokoje niewielkie ale wygodne, czyste, dobre materace. Trochę chłodno na pierwszym piętrze, szczególnie w pokoju 105. Ale naprawdę nie ma się co czepiać. Wszystko zależy od naszego nastawienia, a wypada takie że sobą zabrać. Więcej rozczarowania dostarczy nam dzielnica uzdrowiskowa. Wszędzie remonty i budowy, dojścia do plaży utrudnione i ceny... Wiadomo strefa euro pod gości!!! Kto był wcześniej w Świnoujściu, będzie napewno zaskoczony zmianami, czy pozytywnie - nie wiem? Pozdrawiam wszystkich, szczególnie tych k tórzy wyjazd mają jeszcze przed sobą.
Niestety w większością opinii Bogny nie mogę sie zgodzić - byłem w Złotym Kłosie na turnusie 27.01-18.02.2019 . Złoty Kłos był moim czwartym sanatorium , także można powiedzieć że mam jakieś porównanie . Co do samego zakwaterowania muszę przyznać rację że pokoje są czyste , odmalowane , łazienka może być , łożka OK i na tym koniec . Budynek stary i nie ocieplony stąd to o czym pisze Bogna jest zimno ( i nie tyko w pokoju 105)- ale we wszystkich pokojach umieszczonych w szczycie budynku . Boczna nieocieplona ściana pokoju w zimie jest jedną wielką lodówką . Balkony od strony ulicy pozostawiają wiele do życzenia , nie wiem jak z drugiej strony budynku bo nie widziałem ich z zewnątrz . I nie chodzi tutaj o widok ( bo z tej strony przy dobrej pogodzie zobaczysz morze) , ale o bezpieczeństwo . OK nie jestem inspektorem budowlanym i nie dopuszczam balkonów do użytkowania , ale jak przyjrzałem się dokładniej im i bezpośrednio i z ulicy - moje poczucie bezpieczeństwa wyraźnie zmalało .
Posiłki/kuchnia - tutaj zupełnie nie zgadzam się z Bogną . Jedzenie marne , bez smaku (czasem jakby nie było napisane nie wiedziałbym co jem ) - może ze 2-3 razy w tygodniu zdażyło się coś konkretnym smaku . Na stole żadnych przypraw - po kilku dniach i interwencji na całą stołówkę znalazła się jedna pieprzniczka i jedna soliniczka . Jak była podawana kiełbasa czy jakieś parówki na całej stołówce krążyło jedno duże opakowanie muszczardy i jedno keczapu . Kuracjusze sami chodzili na stołówkę z własnymi przyprawami żeby poprawić smak podawanych potraw . To było pierwsze sanatorium w którym musiałem uzupełniać posiłki zakupami w Biedronce :D
Baza zabiegowa - w sumie rzecz najważniejsza . Co do samych zabiegów i bazy nie mam uwag ale..................... trzeba było chodzić do trzech różnych budynków mieszczących się w innych sanatoriach przy innych ulicach . Droga co prawda krótka bo zajmowała jakieś 5-7 minut , ale w zimie po mokrych czy wygrzewających zabiegach , lub rozgrzani po ćwiczeniach musieliśmy spacerować między budynkami bo nie zawsze był czas żeby ochłonąć między zabiegami ( pewnie nie wpływało to korzystnie na sam zamierzony efekt zabiegu) .
Rozrywki - w samym Złotym Kłosie nie ma miejsca gdzie by można się spotkać , posiedzieć , wypić kawę , zjeść ciacho , wypożyczyć książkę czy grę ( w każdym sanatorium w którym byłem porzednio była kawiarnia , świetlica , bibloteka a nawet w 2 było SPA ) . Tańce najbliżej w ENERGETYKU i SWAROŻYCU . Sauny i basen polecam w hotelu INTERFERON ( około 15 minut na piechotę) - duży wybór i cena przyzwoita , w hotelu także mały browar z własnym piwem . Zaraz przy Złotym Kłosie restauracja RYBNA CHATA - nie jest tanio , ale za to przepysznie i fajny klimat . Piękna plaża ( 10 minut drogi od sanatorium ) , trochę miejsc w okolicy do zwiedzenia i parę wycieczek do wyboru .
Parkowanie auta - porażka . W samym Złotym Kłosie żądają za parking coś dobrze ponad 200 zł ( już nie pamiętam tak mnie to zszokowało) , a w około tylko płatna strefa parkowania . Całe szczęście że zimą nie ma opłaty w strefie (zdaje się że do maja) bo nie byłoby wyboru i trzeba by zapłacić Złotemu Kłosowi .
No i jak wspomniała Bogna - najważniejsi są ludzie . Jak trafisz na odpowiednie towarzystowo pobyt w Złotym Kłosie będzie zdecydowanie milszy .
Samo Świnouście polecam , Złoty Kłos - zdecydowanie NIE ( szkoda że nie mogę załączyć zdjęć , zrobiłem niezłą dokumetację i budynku i posiłków - zainteresowanym mogę wysłać na email)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5075
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Dziękujemy za opinię . Muszę stwierdzić że pokrywa się z tymi, które słyszałem od kuracjuszy Złotego Kłosa będąc w listopadzie 2018 r w Trzygłowie, które usytuowane jest ok. 5 min spacerkiem od Złotego Kłosa. Co do parkowania samochodem, to w sezonie wakacyjnym trzeba faktycznie liczyć się z dodatkowymi kosztami powyżej 200 zł. za turnus. Doba parkowania, to 25 zł w sezonie, bo od 1 maja do 30 września obowiązuje strefa płatnego parkowania i nie ma możliwości zaparkowania samochodu bez opłaty w strefie uzdrowiskowej. :roll:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: violet58 »

Optymista pisze: 19 kwie 2019 07:59 .... Sauny i basen polecam w hotelu INTERFERON ( około 15 minut na piechotę) - duży wybór i cena przyzwoita , w hotelu także mały browar z własnym piwem ...
Drobne sprostowanie ten hotel to INTERFERIE Medical Spa, a mini browar to Miedziowy 44....
Awatar użytkownika
Optymista
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 71
Na forum od: 12 paź 2017 10:27
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: Optymista »

Violet58 Dziękuję za sprostowanie
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Złoty kłos

Post autor: beatricze »

Witam
Wyjeżdżam do tego sanatorium 30.08.2019 i proszę o opinie. Jest tak źle.Obiekt z PRL -u.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ