Adhara Sarbinowo Morskie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23786
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Adhara Sarbinowo Morskie

Post autor: grazynamackowiak »

Witam byłam w sezonie letnim na turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku rehabilitacyjno wypoczynkowym Adhara Sarbinowo Morskie od 29 .07.13 do 12.08.13 .Ośrodek położony 100m. od morza ,widok na morze z każdego okna .Zakwaterowanie pokoje 2 osobówe z balkonami z sprzętem plażowym wyżywienie też super śniadanie stół szwedzki .Rano codzienna rehabilitacja zabiegi codzienna super pogoda pozwoliła nam na codzienne plażowanie wieczorne spacery nad brzegiem morza zachody słońca .Kierownik turnusy organizował nam wycieczki do Kołobrzegu rejsy statkiem wycieczki do Mielna Gąski Chłopy zwiedzanie z przewodnikiem Sarbinowa .Codzienne imprezy w pleneże grille imprezy potańcówki przy orkiestrze .Zakończenie pożegnalnym tortem szampanem nigdy nie byłam na takiej supernowej rehabilitacji zastanawiam się czy w okresie letnim jeszcze pojadę .polecam letnie wyjazdy szystkim kuracjuszą .
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23786
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Adhara Sarbinowo Morskie

Post autor: grazynamackowiak »

Spółdzielcze Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne Resurs Wrocław jest organizatorem turnusów rehabilitacyjnych ośrodek rehabilitacyjno -wypoczynkowy Adhara w Sarbinowie
Morskim , turnus rehabilitacyjny w całości finansowany z środków unijnych wraz z dojazdem i odjazdem do ośrodka. Udzielę wszystkich niezbędnych informacji jak uzyskać dofinansowanie z środków unijnych.
Awatar użytkownika
asiulek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4514
Na forum od: 06 cze 2014 17:02
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Adhara Sarbinowo Morskie

Post autor: asiulek »

Witaj Grażynko, z wielkim niedowierzaniem czytam co piszesz. Byłam 4 razy na rehabilitacji z ZUS, teraz wybieram się do Sobieszowa i nigdy i nigdzie tak nie było jak Ty opisujesz. Proszę podziel się wiedzą w jaki sposób na taki turnus trafić, pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23786
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Adhara Sarbinowo Morskie

Post autor: grazynamackowiak »

Asiulek turnus rehabilitacyjny organizowany z środków unijnych w całości jestem na rencie chorobowej sprawy operacyjne od tego zaczynam .Zgłosiłam się do Powiatowego
Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie / Wielkopolska , celem turnusu rehabilitacyjnego po złożeniu dokumentacji czekalam na decyzje przyznania turnusu ,pani z Centrum
dzwonila prosila o przyjazd celem odebrania decyzji nie dostałam turnusu ,automatycznie poinformowano mnie że Centrum organizuje turnusy z środków unijnych automatycznie mnie zapisali i tym sposobem się zakwalifikowałam .Centrum miało jeszcze jeden turnus tygodniowy z szkoleniowy z nauką komputera ja wybrałam 2 tygodniowy rehabilitacyjny miałam szczęscie .Turnus organizowany wcześniej pisałam przez Resurs Wrocław przy współpracy z Powiatowym Centrum to oni dostali dofinansowanie .Pakiet turnusu 3 zabiegi rehabilitacyjne 2 badania lekarskie opieka pielęgniarska zakwaterowanie w 2 pokojowych pokojach z balkonem ,karnet na basen ,
2 wycieczki wycieczka do Kołobrzegu rejs statkiem wycieczka do Mielna ,wycieczka z przewodnikie po Sarbinowie ,kierownik codziennie organizował imprezy gril mięsny i rybny zabawy w plenerze ,przywitanie i pożegnanie impreza kawa ciasto szampan Na turnusie były inne turnusy Wrocław Jarocin ,Poznań ,Tarnowskie Góry inne centra .Wyjazd na turnus i przyjazd z Centrum Powiatowego z opiekunami .Warunek ubiegania o turnus renta z zus lub oczeczenie grupa inwalidzka .
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Adhara Sarbinowo Morskie

Post autor: wiktor64 »

Witam :)
Własnie dziś dałem zaliczke na pobyt w tym ośrodku Adhara zaznacze że jade prywatnie
,a jade w czerwcu i już tsza mysleć o urlopie 2021 ,a jak to bedzie
bo wiadomo koronowirus życie pokarze ,może ktoś był ostatnio
i napisze czy dobrze zrobiłem ,bo z tego co wiem to se ludzie chwalą
to na tyle narka :D
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adhara Sarbinowo Morskie

Post autor: dani888 »

Witajcie :D .
Mam jeszcze pytanie do Grażynki - długo czekałaś na ten wyjazd ?
Jeszcze jedno , grupa inwalidzka z ZUS-u czy z Powiatowego Orzecznictwa o Niepełnosprawności ?
Jaka spełnia wymogi ? Z góry dziękuję za odpowiedź :serce: :kwiat: .

Wiktorze , mam nadzieję , że do czerwca sytuacja choć trochę ustabilizuje się i będziesz mógł tam pojechać a tego Ci życzę z całego :serce: . Z tego co pisze nasza Grażynka , musi to być fajny ośrodek .
Pozdrawiam Was oboje , zdrówka :) .
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Adhara Sarbinowo Morskie

Post autor: wiktor64 »

Witam :D
Jeszcze miesiąc i zamelduje się w Sarbinowie ,zaznaczę że jadę prywatnie
może ktoś tam jest teraz albo był to parę słówek proszę
,a może ktoś będzie na początku lipca w Sarbinowie :D :D :D
mercedeska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 16 wrz 2016 19:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Adhara Sarbinowo Morskie

Post autor: mercedeska »

Witam wszystkich czekających na wyjazd!
Byłam w Adharze w czasie pandemii przełom sierpnia -września 2020. Jak dla mnie organizacja ok, zachowanie bezpieczeństwa ...zdrowotnego na każdym miejscu. Zabiegi dobrze wykonywane, łącznie z gimnastyką w basenie (6 osób).Najlepszy aquavibrom połączony z masażem ręcznym pierwszy raz spotkałam. Zamiana zabiegu też sprawnie do załatwienia. Stołówka na 2 zmiany w połowie zapełniona. Wyżywienie bufet śniadania i kolacje ale podawał w nim kelner oprócz tego na stolikach już było dużo przygotowane w porcjach. Obiad podawany. Były koncerty biesiady, na sali rozstawione szeroko krzesła i wszyscy w maseczkach. Organizowano wycieczki. Na rozpoczęcie wieczorek z ciastem i kawą a na zakończenie nawet tort jak już pisano i bufet z napojami. Kolacja grilowa, oczywiście wszystko na 2 zmiany żeby nie było tłoku.
Mieszkałam w studio bo nas było3os, mieliśmy luz, chociaż z 2 osobowych ludzie narzekali na ciasnotę. Sprzątanie na życzenie.
Do Sarbinowa jeżdżę 8 lat, do różnych ośrodków ale tu 1 raz i chyba z odwiedzonych trafiłam na najlepszy (wg mnie).
W tym roku już sie nie załapałam na odpowiedni termin, więc 15 czerwca jedziemy znowu do Violetty.
Udanego wypoczynku życzę wszystkim!
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Adhara Sarbinowo Morskie

Post autor: wiktor64 »

Dzięki mercedesko za odpowieć :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
już jestem zadowolony że tam jade ,i czekam z niecierpliwością
mysle że ktoś bedzie z forum w tej miescowości ,dzieki jeszcze raz
:kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Adhara Sarbinowo Morskie

Post autor: wiktor64 »

Witam jeszcze 2 tygodnie i melduje sie w Sarbinowie
i mam pytanko gdzie fajnie grają :D :D
ODPOWIEDZ