Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: Anka »

Witaj Max!

Napisz co wiesz o Sanusie

Pozdrawiam
forumowicz

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: forumowicz »

Sanus to przerobione dawne Słoneczko,jest to teraz wysokiej klasy hotel,z tego co widziałem w lipcu,mieszkali tam głównie Niemcy oraz Rosjanki z Niemiec,naprawdę wysokiej klasy obiekt,w pokojach nie byłem,ale myślę że są fotki na stronie,jak dla mnie to już wyższa półka,chodziłem tam korzystać z internetu stacjonarnego.
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: Anka »

Dzięki :D
forumowicz

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: forumowicz »

:D
poterr11
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 16 sie 2009 17:40

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: poterr11 »

Witam,
Dostałam skierowanie do "Wacława" z ZUSu. Ciekawa jestem jak wygląda leczenie i pobyt w tym szpitalu. Jak też ma się odżywianie. Jak są wyposażeni pokoje (czajnik, lodówka, WC i prysznice, reczniki, meble). Aha i ile zwracają za podróż jeśli ktoś się oriętuje? Bo nie ma nigdzie wymienionej konkretnej kwoty, a bespośredniego połaczenia kolejowego (2 klasą osobowego) niestety nie ma z Wrocławia. Raczej pojade samochodem, ale też chciałam wiedzieć do jakiej kwoty pokryją te koszta. Jeśli ktoś jest zorientowany to prosze o informację :).
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: malgorzatas »

poterr11 pisze:Witam,
Dostałam skierowanie do "Wacława" z ZUSu. Ciekawa jestem jak wygląda leczenie i pobyt w tym szpitalu. Jak też ma się odżywianie. Jak są wyposażeni pokoje (czajnik, lodówka, WC i prysznice, reczniki, meble). Aha i ile zwracają za podróż jeśli ktoś się oriętuje? Bo nie ma nigdzie wymienionej konkretnej kwoty, a bespośredniego połaczenia kolejowego (2 klasą osobowego) niestety nie ma z Wrocławia. Raczej pojade samochodem, ale też chciałam wiedzieć do jakiej kwoty pokryją te koszta. Jeśli ktoś jest zorientowany to prosze o informację :).
Witam poterr11 :kwiat: Waclaw to szpital dla ZUS i NFZ ;) Odzywianie to Catering..ale sa wszystkie diety i dostosujesz je do siebie ;)
W pokojach masz wszystko tzn.czajnik,WC,prysznic,meble ;) i recznik tez dostaniesz jak jedziesz z ZUS ;)
Nie wiem jak wyglada zwrot kosztow podrózy bo bylam z NFZ i mialam poszpitalne..wiec za nic nie płaciłam..tylko za klimatyczne i telewizor ;)
Pokoje sa 2..3 ...4 osobowe ;) jedynki tez ale to trzeba dzwonic do siostry oddzialowej i sie zapytać :?:
Nie ma tam kawiarni..nie ma wi - fi
Nie wiem z jakiego miasta jedziesz,ale jak dojedziesz do Jeleniej Gory to juz tam masz bez problem bo na dworcu czekaja busy i zawożą za 20 zł( tak bylo jak ja byłam) do Swierardowa
Jesli masz jeszcze pytania to pisz odpowiem jak bede znała odpowiedź..pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: nika7 »

Witaj Poterr11, na temat samego Wacława się nie wypowiadam, chociaż jeżeli chodzi o catering to nie nastawiaj się za bardzo . Jedzonko takie sobie, ale da się przeżyć. W sumie były 3 diety - normalna, cukrzycowa i jeszcze jakaś jedna ale nie pamiętam. Opłat nie ponosisz żadnych oprócz telewizora. Co do zwrotu za dojazd to wszystko jest uzależnione od kilometrów i to się głównie liczy. Nie musisz jechać pociągiem, masz bezpośrednie połączenie autobusem. Przystanek końcowy znajduje się całkiem blisko Wacława. Kwota zwrotu jest tajemnicą poliszynela, ja byłam w maju i do tego czasu od początku roku trzykrotnie zmieniało się rozporządzenie co do wypłat i to raczej na niekorzyść kuracjuszy. Ty masz niecałe 200 km w jedną stronę to będzie to grubo poniżej 100 złotych. Pozdrawiam cieplutko :kwiat:
LALKA55
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 10 wrz 2014 20:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: LALKA55 »

WITAJ POTERR 11w jakim terminie jedziesz do WACŁAWA ja mam skierowanie od 30 11 też z ZUS ale ja jestem z Częstochowy POZDRAWIAM :kwiat: :kwiat
doris4545
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 wrz 2014 18:22
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: doris4545 »

Witajcie, również mam pobyt od 30 listopada w Wacławie czy ma ktoś informacje o wcześniejszym dniu przyjazdu na pobyt sanatoryjny i jak to wygląda formalnie ?
Chodzi o to, że mam darmowy transport dzień wcześniej ze znajomymi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: malgorzatas »

Witaj doris4545 :kwiat: z tego co mi wiadomo to nie można przyjechać dzień wcześniej..możesz ale nocleg musisz sobie zagwarantować gdzieś indziej :(
poniewaz wypisy jak i przyjęcia sa w tym samym dniu..możesz przyjechać jak najwcześniej rano i byc jedna z pierwszych osób..pokoje są zwalniane przez kuracjuszy do 14h,potem sprzatanie i tak to wygląda..ale jak będziesz pierwasza w kolejce masz szanse na lepszy pokój..pokoje są 2..3...4...osobowe..pozdrawiam Gośka :kwiat:
ODPOWIEDZ