Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: malgorzatas »

Tak mi się wydawało Grazynko :kwiat: ale wiem że w Wacławie trwał remont i moglo sie coś zmienić..dlatego ostrożna jestem jak piszę opinie ;)
co wiem i jestem pewna to napiszę..ale wszystko sie zmienia z roku na rok na lepsze... :D :D
Gosia 81
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 29 paź 2014 17:26
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: Gosia 81 »

Dziękuję za odp :P ,szczerze mówiąc jestem zawiedziona bo tylko to mi pomaga,ale zobaczymy co ma być to będzie:)
W Wacławie będą od 10.11 do 01.12,wybiera sie ktos w tym terminie??
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: malgorzatas »

Gosiu :kwiat: jest na pewno tylko nie w Wacławie...lekarz tobie zleci jak będzie taka potrzeba...glowa do góry :serce:
Gosia 81
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 29 paź 2014 17:26
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: Gosia 81 »

Witam Was :kwiat:
Mój turnus w Świeradowie zaczął się 10 listopada,miałam byc w Wacławie ale niestety zabrakło dla mnie miejsca,po półgodzinnych poszukiwaniach przez pielęgniarkę lokum dla mnie okazało się,że bedę w domu zdrojowym.Sytuacja od samego początku była nieciekawa więc moje nerwy sięgnęły zenitu;) Pani w recepcji oznajmiła mi że takich młodych osób(ja lat 33) na turnusie nie ma i będę miała w pokoju 3 starsze panie ojjj bardzo starsze,załamałam się jeszcze bardziej,ale cóż choroba nie wybiera.Dotarłam do pokoju a tam 3 świetne babeczki(lat 50+) od samego początku zostałam miło przywitana,panie kazały mojemu mężowi szybciutko uciekać mówiąc,że one się mną zajmą :lol: I tak też było :P .Pobyt minął bardzo szybko.Jeśli chodzi o leczenie tradycyjnie nie jestem zadowolona ale za wiele jeśli chodzi o sanatorium nie oczekiwałam.Podleczę się u siebie;).Dom zdrojowy piękny ale już pokoje dają wiele do życzenia(pobyt sponsorował NFZ) Wyjazd uważam z bardzo udany,na końcu był płacz i płacz i żal że to już koniec:) Dancingi zaliczyłam tylko w domu zdrojowym bo po co wychodzić do innych lokali skoro ma się pod nosem:) Polecic mogę Piwiarnię Izerską w centrum miasta,piwa przeróżne.Moje ulubione:miodowe jasne i jagodowe;) No i pstrąga w Izerskiej Chacie:).Do Świeradowa chętnie wrócę:)
Na razie tyle ode mnie,jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem:)
Pozdrawiam:) :kwiat:
Awatar użytkownika
Ela50+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 17 maja 2009 14:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: Ela50+ »

Mój turnus w Wacławie od 10.11. do 1.12.2014r. Przyjechałam około 11.00 otrzymałam pokój na III piętrze. Malutki z oknem połaciowym. Pokoje na niższych piętrach są większe i mają normalne okna. Jakoś wytrzymałam, ale końcówka w takim pokoju z oknem na gwiazdy nie była najlepsza. Może w lecie jak jest długo widno i można posiedzieć w słoneczku na ławeczce w Parku Zdrojowym(ładnym zadbanym, z nowymi fontannami) brak widoków za oknem nie jest tak uciążliwy.
W pokoju był czajnik i filiżanki do kawy. Przynależała do niego malutka łazienka z toaletą, maultka umywalką ( jak myłam twarz to musiałam stać bokiem)i prysznic. Nie było miski do prania. Chociaz kuracjusze na I pietrze takie wyposażenie mięli. W pokjach na III pietrze jak poinformowała nas Pani sprzatajaca nie powinno się prac, żeby nie było grzyba.W innym bowiem ktoś się skarżył na taka dolegliwość. W budynku jet winda. Zabiegi część w Wacławie czasami w Domu Zdrojowym oraz Goplanie.W Goplanie można tez korzystać odpłatnie za ( 1/2ceny) z Groty Solonej. Obiady ciepłe (pomimo cateringu)i dobre , urozmaicone menii. Takie samo jak w Domu Zdrojowym - ta sama kuchnia. Tylko te szklanki. Może je wreszcie wymienią. Wyjazd sponsorował NFZ. :D
Wróciłam zregenerowana i wypoczęta. Starałam się niedojadać więć tak jak zaplanowałam trochę schudłam. Dużo spacerowałam, chodziłam na dancingi do Magnili (za darmo) i blisko.Można jeżdzić na wyciechi. Ja byłam w Zamku Czocha. Warto pójść na wycieczkę z przewodnikiem na Zajęcznik.
Pozdrawiam
magdzia_dab
Posty: 1
Na forum od: 19 sty 2016 08:52
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: magdzia_dab »

Witam
Dostałam skierowanie z NFZ do "Wacława" w terminie 19.02.2016 do 11.03.2016[/b]. Mam pytanko- czy ktoś może wybiera się również w tym terminie? Będę wyjeżdżać z kujawsko-pomorskiego. Czy warunki pobytowe, wyżywienie i baza zabiegowa zmieniła się na korzyść na przestrzeni kilku lat? :) Czy są jakieś dodatkowe koszty, które trzeba ponieść ? (oprócz oczywiście dojazdu, TV itp) ? Pewnie nie mam co pytać o internet, Wi-Fi i te sprawy? Czy jest możliwość dopłaty np do pokoi jednoosobowych? Jeśli tak to w jakiej wysokości? jestem tu nowa więc bardzo proszę o życzliwość i cierpliwość :)
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1296
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: woytek »

Podepnę się pod pytanie,proszę o jakieś świeże opowieści z pobytu w Wacławie.Nie doinformowanie jest frustrujące a termin wyjazdu już niebawem 19.02.
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1296
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: woytek »

Czyżby z szanownego grona kuracjuszy nikt nie był w 2015r w na wypoczynku w Wacławie? :cry:
Jaga23
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 24 kwie 2016 16:05
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: Jaga23 »

Witaj Max....A moźesz mi coś napisać o Gracji? Dostałam skierowanie od 19 sierpnia i zastanawiam się czy warto tam jechać?
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Świeradowem Zdrój :D :kwiat:
Krystian W
Posty: 3
Na forum od: 17 sty 2020 10:56
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Swieradów-Zdrój-Szpital "Wacław"

Post autor: Krystian W »

Witam
Mam turnus 17.02.-09.03.2020 w Wacławie z NFZ. Chciałbym się dowiedzieć co muszę wziąć z sobą, czy istnieje możliwość zakwaterowania się u nich dzień wcześniej.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ