Lubelski NFZ

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Lubelski NFZ

Post autor: jania »

Tadek7775,nr w kolejce to tylko statystyka,liczy się czas oczekiwania-jak długo jesteś w przeglądarce :?:
Awatar użytkownika
Pasjaart
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 12 cze 2020 17:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Pasjaart »

jania pisze: 24 lut 2021 21:15 Pasjaart nabierz przyspieszenia,szkoda każdego m-ca.Szybciutko zrób badania a i tak marzec Ci przeleci,ja złożyłam po 13 miesiącach.
Janiu nie mogę nic przyspieszyć,bo zależy mi żeby pojechać na jesieni (nawet październik/listopad) albo już nawet zimą.Mam taką pracę,że letnie miesiące odpadają i muszę sobie wszystko wyliczać ;) A ja zawsze dostaję przydział w ciągu 4-6 miesięcy,bo to rehabilitacja dla dorosłych która mi przysługuje co roku. Ale dzięki za radę.Pozdrawiam.
Tadek7775
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 12 mar 2014 07:39
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Tadek7775 »

jania pisze: 24 lut 2021 21:19 Tadek7775,nr w kolejce to tylko statystyka,liczy się czas oczekiwania-jak długo jesteś w przeglądarce :?:
Nie będę dyskutował czy numer w kolejce to statystyka bo nie mam takiej wiedzy. Wiem jedno, że jeżeli brałbym pod uwagę czas oczekiwania to zawsze otrzymywałem sanatorium na 2-3 miesiące przed planowanym przez NFZ czasem wyjazdu. Obecnie mój staż w kolejce nie jest długi bo od sierpnia 2020. Dodam także że zawsze starowałem z numeru ok. 28 tys. i więcej a tym razem 14 tys. z malutkim kawałkiem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Lubelski NFZ

Post autor: jania »

Panowie,dziękuje za odpowiedż :kwiat: wszystko jasne, a więc czekamy 8-)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Lubelski NFZ

Post autor: jan19557 »

Tadek7775 pisze: 25 lut 2021 10:45
jania pisze: 24 lut 2021 21:19 Tadek7775,nr w kolejce to tylko statystyka,liczy się czas oczekiwania-jak długo jesteś w przeglądarce :?:
Nie będę dyskutował czy numer w kolejce to statystyka bo nie mam takiej wiedzy. Wiem jedno, że jeżeli brałbym pod uwagę czas oczekiwania to zawsze otrzymywałem sanatorium na 2-3 miesiące przed planowanym przez NFZ czasem wyjazdu. Obecnie mój staż w kolejce nie jest długi bo od sierpnia 2020. Dodam także że zawsze starowałem z numeru ok. 28 tys. i więcej a tym razem 14 tys. z malutkim kawałkiem.
Pozdrawiam
Tadku sprawa ma się tak z tymi numerami. Jest dwóch chorych , jeden ma problemy z np. sercem a drugi z kręgosłupem. Obaj startują z numerem np. 1500 i ten pierwszy (sercowiec) dostanie przydział już przy nr. 4000 a drugi z kręgosłupem będzie czekał na przydział do nr. 1000. Jednym słowem jeden może już być po sanatorium a drugi dopiero będzie się wybierał. To jest przykład pani z NFZ, poza tym dorzuciła że te numery tylko wprowadzają ludzi w błąd. Byłem w takiej sprawie osobiście w NFZ. Na poparcie tego co mówię podam sytuację jaką mieliśmy z naszą koleżanką forumową Chmurką. 2 lata temu mieliśmy z nią numery bardzo bliskie na starcie. W/g naszych wyliczeń i zapisów w papierach (18 miesięcy) powinniśmy pojechać do sanatorium na przełomie kwietnia i maja a w rezultacie ja dostałem przydział w styczniu a ona w czerwcu i dlatego odwiedziłem szacowną instytucję bo myślałem że wysłali mnie po kimś z rezygnacji ale okazało się że ze mną byli wysłani inni sercowcy. Jednym słowem kolejki są różne w zależności od schorzenia a te które dostajemy są naprawdę tylko orientacyjne.


Dziś zawiozłem swoje skierowanie do NFZ i pozostaje czekać co dalej

Teraz skierowania przyjmują na Nadstawnej 2-4 na 1 piętrze na rogu naprzeciwko dworca PKS
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Chmurka07 »

Janek bardzo dokładnie opisał tą sytuację.... ona właśnie tak wygląda.
Teraz Ty Janku złożyłeś pierwszy ode mnie :lol: Ja dzisiaj zrobiłam dopiero badania.Przy dobrych wiatrach za tydzień moje tez trafi do NFZ :lol:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Lubelski NFZ

Post autor: jan19557 »

Ja tym razem na kręgosłup. Może się uda :oops:
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Lubelski NFZ

Post autor: jania »

Chmurka07 rozwijaj żagle i pomyślnych wiatrów :D
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Chmurka07 »

Jania tak też robię😃..
Janku rozumiem że masz dosyć Nałęczowa.😃
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Lubelski NFZ

Post autor: jan19557 »

Pamiętasz. :o Raczej nie tęsknię za tymi sanatoriami aczkolwiek mile wspominam tylko ile można :lol:
ODPOWIEDZ