Lubelski NFZ

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Andrzej1958 »

W lubelskim radiu mówili, że burmistrz Nałęczowa wnioskował do Ministerstwa Zdrowia o zamknięcie obiektów sanatoryjnych w Nałęczowie. Na razie to tylko wniosek. Jaka będzie decyzja - zobaczymy.
Awatar użytkownika
OLA45
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 124
Na forum od: 11 sty 2013 17:44
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Lubelski NFZ

Post autor: OLA45 »

Witam. Już jest wydana decyzja że od dzisiaj uzdrowiska zawieszają swoją działalność 😕
Awatar użytkownika
monida
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 22 lut 2018 17:29
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Lubelski NFZ

Post autor: monida »

Ponad 120 osób, głównie kuracjuszy, zostało poddanych kwarantannie w Starym Domu Zdrojowym w Krynicy-Zdroju (woj. małopolskie). Informacje te potwierdził w sobotę PAP prezes uzdrowiska Wiesław Pióro.
W piątek jedna z kuracjuszek, która mogła mieć wcześniej kontakt z osobą zarażoną koronawirusem, z wysoką gorączką trafiła do szpitala w Nowym Sączu. Tu czeka na wyniki badań.
Awatar użytkownika
tomaszsanat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 263
Na forum od: 05 sty 2018 12:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Lubelski NFZ

Post autor: tomaszsanat »

witam .zamurowało wszystkich z łublina czy co ? trudno nie ma rady wiadomo że teraz nie pojedziemy i co zrobisz ? boku sobie nie wyrwiesz ,trzeba mieć nadzieję ze nie potrwa dłużej to wszystko niż dwa miesiące
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Lubelski NFZ

Post autor: henrys66 »

Wczoraj dzwoniłem do naszego NFZ-tu z pytaniem czy mam odesłać skierowanie przyznane na 16 kwietnia,Pani (bardzo uprzejma ) poinformowała że na razie nie muszę , ale jeżeli już to z podaniem o przesunięcie terminu. Zapytałem czy mogę liczyć na ten sam ośrodek , pani odpowiedziała że jeżeli nie zbankrutuje ten ośrodek to jest taka możliwość ale nie mogą tego zagwarantować.
Awatar użytkownika
Pota
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 mar 2020 07:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Pota »

Drodzy Forumowicze, czy ktoś się orientuje co się stanie z przydziałami jeżeli ze względu na stan opidemii nie będą mogły być zrealizowane ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Andrzej1958 »

W Twoim pytaniu piszesz o niezrealizowanym przydziale, ale nie precyzujesz dokładnie o co Ci chodzi.
Pierwsza sytuacja: wyjazd przerwany w trakcie pobytu - tu w tej chwili nikt nic nie wie.
Druga: masz skierowanie a nie wyjechałeś/aś. Z tego co piszą inni i mojej wiedzy wynika, że skierowanie należy odesłać do NFZ z prośbą o wyznaczenie nowego terminu ( bez tego NFZ może uznać, że rezygnujesz z wyjazdu). Odesłane skierowania mają wrócić do kolejki oczekujących na pozycji którą mieliśmy przed otrzymaniem skierowania.
Z rozmowy telefonicznej z pracownikiem lubelskiego NFZ: nowych skierowań nie wydają, wydane są skierowania do czerwca. Natomiast w jaki sposób będą wydawane nowe skierowania - nie wiedział.
Awatar użytkownika
Pota
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 mar 2020 07:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Pota »

Rzeczywiście nie sprecyzowałam mojego pytania. Chodzi mi o przydział skierowania z ZUS, który mogę nie zrealizować. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy ZUS sam powiadomi o zmianie terminy czy ja powinnam go zmienić stawiając się w placówce.
Jolasia
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 19 mar 2016 17:48
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Jolasia »

Hej z tego co mi wiadomo z informacji ze strony ZUS, zadzwoń pod numer który masz na skierowaniu. Tam wszystkiego się dowiesz. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
OLA45
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 124
Na forum od: 11 sty 2013 17:44
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Lubelski NFZ

Post autor: OLA45 »

Witam wszystkich. Miałam wyznaczony termin na 22 kwietnia. W czwartek odesłałam skierowanie do NFZ dzisiaj weszłam w przeglądarkę przydział został już zabrany i pojawił się numer 580.
ODPOWIEDZ