Lubelski NFZ

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Lubelski NFZ

Post autor: alaxa »

Doczekałam się i ja... Inowrocław, Przy Tężni :D Pozdrawiam wszystkich i życzę fajnych miejscówek :kwiat: :kwiat: :kwiat:
BEATA WIECLAW
Posty: 4
Na forum od: 11 maja 2022 09:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Lubelski NFZ

Post autor: BEATA WIECLAW »

Witaj Ja-Ga
Tez bede w Polanicy -Zdroj od 22.06 tylko ,ze w sanatorium Wielka Pieniawa
:D :D :D
Ja-ga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 220
Na forum od: 20 wrz 2013 19:12
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Ja-ga »

:D A to świetnie. Ja podobno będę chadzała do Pieniawy na zabiegi. Może się spotkamy. Skąd jesteś?
Awatar użytkownika
Pota
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 mar 2020 07:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Pota »

Dzień dobry,
bardzo proszę o informację jak długo w praktyce czeka się na przydział od momentu złożenia wniosku?
Pozdrawiam wszystkich oczekujących i na walizkach :kwiat:
ZosiaN
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 30 lip 2020 20:01

Re: Lubelski NFZ

Post autor: ZosiaN »

To chyba nie zawsze podobny czas oczekiwania i zależy też od schorzenia. Ja złożyłam wniosek we wrześniu a przydział otrzymaĺam na 29 marca(reumatologia).Pozdrawiam
bozenka999
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 828
Na forum od: 26 cze 2017 13:14
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Lubelski NFZ

Post autor: bozenka999 »

ZosiaN czy ty byłaś w sanatorium Bristol w Kudowie Zdroju :?: Pozdrawiam.
ZosiaN
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 30 lip 2020 20:01

Re: Lubelski NFZ

Post autor: ZosiaN »

Witam, tak byłam w Bristolu, :kwiat:
bozenka999
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 828
Na forum od: 26 cze 2017 13:14
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Lubelski NFZ

Post autor: bozenka999 »

ZosiuN proszę o kilka informacji,czy np.są ręczniki,czy z basenu może korzystać każdy czy tylko przy zabiegach na co z wrócić szczególną uwagę.Jadę 31.05 do 21.06 czy są suszarki do włosów bo spotkałam się że były.
ZosiaN
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 30 lip 2020 20:01

Re: Lubelski NFZ

Post autor: ZosiaN »

Witam bożenka999,Do pokoju dostajesz 2 ręczniki, duży i mały.Mój zestaw był bardzo porządny (puszyste, raczej dosyć nowe).Za odpłatnością możesz poprosić o wymianę. Tam jest wszechobecna komercja. Obok pokoju lekarskiego jest taki zabawny" cenniczek".Zapomniałam to sfotografować.Jest tam pozycja "wymiana sciereczki do łazienki"Za suszarkę w łazience nie płacisz.
W budynku jest basen ale bardzo mały I korzystają z niego kuracjusze z poważnymi dysfunkcjami ruchu. Obok Bristolu jest Aqua Park i tam można korzystać jeśli lekarz zleci. Ja korzystałam z gimnastyki w basenie I byłam bardzo zadowolona. Gimnastyka trwała 20 minut, na wejście,szatnię I pobyt było 50 minut.Mozna to przeznaczyć na jaccuzi, pływanie, mały ciepły basen z masażami.Jeśli przekroczysz czas to warto mieć ze sobą drobne. Minuta kosztuje 16 groszy.
Pokoje są różne-po remoncie I przed remontem. W pokoju zbyt wiele się nie przebywa ale łazienka jest po prostu odpychająca.
Rehabilitanci uprzejmi I sympatyczni, lekarze również. Jeśli masz badania dotyczące schorzeń,jakaś szczegółowa diagnoza to warto zabrać ze sobą.
Kuchnia według mnie na duży plus. Mają dobrych dietetykòw I oczywiście kucharzy. Bardziej powinna postarać się recepcja, no wygląda na to,że pracuje "za karę",a nie za pieniądze. Oni są pierwszym ogniwem w obiekcie i niesmak pozostaje.
No co zwrócić uwagę? Doba hotelowa rozpoczyna się o godz 14.Pokój,który dostaniesz do godz 12 jest zajéty przez kuracjuszy z poprzedniego turnusu a potem sprzątaczka musi go"ogarnąć" więc nie licz na to, że odstawisz bagaż, umyjesz ręce, i spokojnie, na luzie odbędziesz wizytę u lekarza,itd...
Jeśli pojedziesz samochodem, parking 240 zł,czajnik 31.50, telewizor coś około 90.Opłata klimatyczna 4.50 dziennie I picie wody wliczane jest do puli zabiegow. Kudowa klimatyczna,dużo wycieczek, też zdzierają ale warto.Czy coś jeszcze?Pytaj, pozdrawiam :kwiat:
ZosiaN
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 30 lip 2020 20:01

Re: Lubelski NFZ

Post autor: ZosiaN »

Bozenka999 na basen mozna kupić 10 godzinny karnet. Kosztuje chubs 120 zl. Wygodny, wchodzisz kiedy chcesz i to ty
decydujesz na jak długo.
ODPOWIEDZ