Dolnośląski Oddział NFZ

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Senanta2021
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 16 lip 2021 12:48
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Senanta2021 »

I już wiem ! Od 14.09.2021r będę w Dusznikach Zdroju w Sanatorium Moniuszko.
Mam nadzieję, że pogoda dopisze bo zabiegi będę miała w innym budynku oddalonym o ponad 200m :shock: .
Gość

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Gość »

Piękny okres na wyjazd. Życzę Ci słoneczka i świetnej brygady.🌼
Anna2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 172
Na forum od: 01 lut 2019 21:11
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Anna2 »

Senanta byłam w Dusznikach 4 lata temu w Janie Kazimierzu budynek A. Właśnie tam będziesz miała zabiegi. Baza zabiegowa b. dobra. , jest basen, kąpiele borowinowe. Super są zabiegi z borowiny na stopy czy dłonie - maja dobrą borowinę. Okolica też ładna. Jedzenie u nas było ok.
Senanta2021
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 16 lip 2021 12:48
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Senanta2021 »

Dziękuję za życzenia :D
Poczytałam co opisali na forum kuracjusze i już troszkę wiem. Jestem przerażona oddaleniem miejsca zabiegów od miejsca zamieszkania. Wprawdzie wrzesień to nie zima ale deszcze mogą się przytrafić, na wyznaczoną godzinę trzeba dojść a w przerwach między zabiegami nie wiadomo co zrobić ani wracać do pokoju ani plątać się po korytarzach obcego budynku. Podczas moich poprzednich pobytów spanie i zabiegi miałam w tym samym budynku a tu będzie inaczej. Chciałam zabrać rower ale z Kłodzka do Dusznik Zdroju PKP podstawia busy i mam teraz zagwozdkę jak usprawnić sobie pobyt.
Borowina to raczej nie jest dla mnie, wiem jakie ma dobroczynne skutki, bo już mnie kiedyś wyciągnęła z choroby ale z tego co pamiętam oddziałuje niekorzystnie na serce a o nie dbam teraz w pierwszej kolejności.
Napiszcie proszę jakie zabiegi są do dyspozycji w Janie Kazimierzu i co polecacie. Idę teraz na stronę tego sanatorium chociaż suche informacje poczytać.
Senanta2021
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 16 lip 2021 12:48
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Senanta2021 »

Jest 14.08.2021 a ja nadal nie otrzymałam papierowego skierowania do sanatorium, 10 dni to sporo czasu. Do NFZ na piechotę mam godzinę drogi a Poczta Polska samochodami przesyła, przesyła i dosłać nie może.
julinka601
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 135
Na forum od: 08 sie 2011 22:28

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: julinka601 »

Właśnie dostałam propozycję do sanatorium Przy Tężni w Inowroclawiu. Oczywiście ze zwrotów,Nie jest to moje wymarzone miejsce ale nie chcę już dlużej czekać bo może nadejść nowa fala pandemi i nowe obostrzenia. Wyjazd pojutrze więc trzeba się brać za pakowanie.
Czy był ktoś z Was w tym obiekcie? Pozdrawiam oczekujących.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: wiktor64 »

Mam pytanie ,czy NFZ sam do ciebie dzwonił,czy byłas po zwroty?
wielorybus
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 148
Na forum od: 05 sty 2015 12:58
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: wielorybus »

To chyba dziala tak, ze najpierw sie zglasza, ze chce sie wyjechac ze zwrotow i pozniej sie czeka na kontakt. Przynajmniej u mnie to tak wygladalo, a dostalem propozycje na "za 10 dni", wiec mialem troche wiecej czasu. Nie wiem tylko co ze skierowaniem w przypadku wyjazdu "juz" (moje zdazylo przyjsc poczta normalnie).
Anna2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 172
Na forum od: 01 lut 2019 21:11
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Anna2 »

wielorybus, moja mama wróciła teraz z Kołobrzegu - była ze zwrotów - pisałam ostatnio. Musiała pojechać na następny dzień po odbiór skierowania do nfz osobiście.
Ja będę mogła złożyc wniosek 16 września - minie mi rok od powrotu
julinka601
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 135
Na forum od: 08 sie 2011 22:28

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: julinka601 »

Kazano mi napisać podanie z prośbą o skierowanie że zwrotów. Potem paniz NFZ dzwoniła do mnie ale mi nie pasował termin więc dzwoniła za jakiś czas /podany przeze mnie/ ale nie odpowiadało mi miejsce. Wtedy powiedziała, że muszę dzwonić sama. Tak też zrobiłam i za drugim razem zdecydowałam się i.... jestem już w Inowrocławiu. Sanatorium Przy Tężni jest świetnie usytuowane, tuż przy parku i przy Tężniach, jak sama nazwa wskazuje. Ma piękne, zadbane otoczenie, ładną pijalnię, ogród zimowy, kawiarenkę. Pokój mam przyzwoity, dwuosobowy z łazienką ale mały. Jest nawet mała lodówka. To jest duży obiekt i ma kilka członów. W mojej części C jest cała baza zabiegowa, basen, jakuzzi, grota solna itp.
Są tu także pokoje z balkonem, niestety ja go nie mam.

Jutro dowiem się co zaordynuje mi lekarz.
ODPOWIEDZ