NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Mam pytanie .
Znajoma oczekuje na przydział na Uzdrowiskowe leczenie szpitalne i ma numer 207 . .... orientuje się ktoś przy jakim numerze może otrzymać skierowanie , lub jaki może być przypuszczalny termin wyjazdu :?:
goja54
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 08 lut 2020 14:07
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 5

Szpital sanatoryjny

Post autor: goja54 »

Witaj Gienia. :kwiat: Ja również oczekuję na szpital sanatoryjny. Wniosek złożony w połowie maja br nadany numer był 4000 z końcówką. Obecnie mam numer 2107. Podany czas oczekiwania 19 miesięcy. Ale śledząc co tygodniowe spadki numerków myślę że będzie wcześniej przydział. Ja liczę że będzie wiosną. W ostatnim tygodniu spadło ponad 300 numerków. Skoro w ciągu 4 miesięcy spadło mi prawie połowę, to kalkulując wychodzi mi że przydział może być w lutym lub marcu ( zakładając iż w listopadzie, grudniu kolejka trochę zwolni) . Myślę tez, że przydział może być przy numerze ok. 300 a wyjazd , przy dobrej sytuacji oczywiście na luty lub marzec. Chyba że (odpukać) zamkną sanatoria. Jestem jednak optymistką , choć wolałabym jechać trochę póżniej np. kwiecień/maj. Twoja znajoma dobrze byłoby aby systematycznie sprawdzała spadki numerków (ja to robię w każdy piątek ) i obliczać miesięczne spadki. Serdecznie pozdrawiam Ciebie i Twoją znajomą życząc dużo pozytywnych mysli. :serce:
Awatar użytkownika
Ja1711
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 17 lis 2021 20:21
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Ja1711 »

Witajcie,
przydział w okolicach setnego numeru jest a z terminami na wyjazd różnie raz 2 miesiące raz 5 dni.
Awatar użytkownika
ewasia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 585
Na forum od: 20 paź 2014 17:51
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: ewasia »

Witam :kwiat: mój obecny numer 9271,i jeżeli nic się nie zmieni, w listopadzie minęło 3 lata,to w 2022 roku wyjadę ;) do sanatorium :lol: Pozdrawiam gorąco w mroźny poranek,i klikamy dalej :serce:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Ewasiu , jeśli masz możliwość , to jest dużo zwrotów , praktycznie wszędzie :)
Awatar użytkownika
ewasia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 585
Na forum od: 20 paź 2014 17:51
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: ewasia »

Gieniu :kwiat: dzięki za info,ale niestety nie mam takiej możliwości,jak się ma ""dzieci w późnym wieku"" :lol: :lol: :( to nijak się nie da ,trzeba dostosować do nich plany:lol: ale jak to mówią nie ma złego coby na dobre nie wyszło,życzę zdrówka :kwiat:
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: BozenaMat »

Mnie też w listopadzie minęły 3 lata od pobytu w Sanatorium. Już 3 razy przymierzałam się, by dzwonić o zwroty i zawsze coś stawało na przeszkodzie.
Zobaczę, może w styczniu jakoś wszystko się ułoży i zadzwonię o zwrocik, a jak nie, to przydział tuż tuż...... mam numerek 6 376 :)

Pozdrawiam oczekujących i tych, którym udało się wcześniej wyjechać :)
Awatar użytkownika
ewasia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 585
Na forum od: 20 paź 2014 17:51
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: ewasia »

Witam :kwiat: :kwiat: Bożenko,Ty szybciej wyjedziesz jak ja,mój obecny numer 7848,i klikamy dalej,aż do skutku :D
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: BozenaMat »

Witaj Ewo :kwiat:
Numerki spadały na łeb, na szyję, galopowały jak rasowe araby na Wielkiej Pardubickiej i lada moment mogłam dostać przydział.... licho wie gdzie. Więc wzięłam sprawy w swoje ręce i wydzwoniłam zwrocik. Przynajmniej tam, gdzie chciałam, a nie do jakiegoś lichego ośrodka. Tak więc od 25 stycznia kuruję się w Nowym Domu Zdrojowym w Krynicy...... zobaczymy jak będzie :)
Oczekującym życzę dobrych przydziałów :)
Awatar użytkownika
ewasia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 585
Na forum od: 20 paź 2014 17:51
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: ewasia »

Witam :kwiat: Bożenko gratulacje,dobry wybór :) Życzę dobrego wypoczynku,trafionych zabiegów,no i oczywiście super towarzystwa.,a tak na marginesie Zima w Krynicy ma swoje uroki.,ja jeszcze cierpliwie czekam numer na dziś 7765,pozdrawiam i proszę odezwij się jak będziesz na miejscu :kwiat:
ODPOWIEDZ