NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Nasz Ziomal mądrze pisze , a ja Go popieram ... poczytaj :D

viewtopic.php?f=13&t=19929&p=829444#p829444
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

Gienia,a najciekawsze,że wystosowałem pismo z tym zarysem koncepcji do pana posła,z którym kiedyś odbijaliśmy sobie piłkę siatką ,a był w poprzedniej kadencji Marszałkiem naszego województwa i oczywiście standardowa odpowiedź z jego sekretariatu,iż pan poseł każdy zgłaszany problem i pomysł dogłębnie rozważa ...i to by było na tyle w temacie zainteresowania tematem...no chyba,że będzie to jeden z pomysłów programowych przy kolejnej ,,kompani wykopkowej" na jesień. Nie ważne kto,nie ważne jaka opcja, byleby zmiany były proste,czytelne i strawne dla ,,czarnego luda".
Pozdro ALL
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Witam,
Już drugi tydzień zastój w numerkach i nic nie poszło do przodu...

Czy to zależy czasami od tego że inni muszą na przykład wcześniej dostać na cito i nie patrzą się Ci co kierują, że inni są w kolejce, ponieważ na przykład oni patrzą się na to że i tak nie można poszpitalnego dostać wcześniej niż jakiś czas musi minąć A jak numerki poszły wcześniej strasznie do przodu to teraz stoją by nie dostać za wcześniej niż przewidują przepisy...????....
Serdecznie pozdrawiam. :P
Awatar użytkownika
staff
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 01 mar 2019 20:39
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: staff »

W temacie: nasza służba zdrowia, NFZ => od dość dawna uważam, że jesteśmy bezsilni.
Szacun Alien dla Twoich prób - Twojego podejścia, starań. To na pewno jest potrzebne, ale uważam szanse są prawie żadne na zmiany po sygnałach oddolnych, od 'szarych' obywateli. Dużo mógłbym się rozpisywać dlaczego mam takie zdanie, ale tu nie miejsce na to.
Również mam swoje pomysły, które jak najbardziej są sensowne, spowodowałyby zmiany na lepsze. Ale wiem po długich dyskusjach z lekarzami (też z rodziny), że przyczyna tkwi wysoko, ponad naszymi głowami. Ręce opadają -tak jak teraz, przy nienormalnym-wydłużającym się oczekiwaniu na przydział sanatorium: na coś, co prawnie się należy -których przydział, czas oczekiwania jest regulowany-zależy od 'widzimisię' wojewódzkich decydentów NFZ.

Ciekaw jestem, co realnie zmieni się od lipca br -odnośnie Sanatoriów właśnie- wg zapowiedzianej zmiany przepisów. Po kilku miesiącach dopiero zobaczymy w którą stronę.
Nie mamy innego wyjścia -tylko czekać...
:?
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 507
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: MaryKate »

Czy ktoś z małopolskiego NFZ przechodził ostatnio weryfikację , ile trwała zanim numer wrócił do przegładarki , bo po dzisiejszym telefonie doznałam szoku :shock: teraz trzy miesiące trwa weryfikacja , nie wiem co o tym myśleć , jedna myśl mi się ciśnie ale jej nie napiszę . Zwroty sa bo pytałam ale cóż ja na razie nie mogę z nich skorzystać :lol:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

No to mamy podobnie .... czekam na weryfikację - mam 19 miesiac .... mogłabym od zaraz skorzystać ze zwrotu , no , ale z weryfikacji zapewne powrócę w okolicach pazdziernika :roll: :evil:
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Witam,
W Małopolsce w tym tygodniu ruszyło i to bardzo cieszy :lol:

2 tygodnie był zastój a teraz sto numerków w dół..... :P :lol: :P

Pozdrawiam serdecznie :P
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14527
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: ANDY12345 »

Chwilowo, chwilowo :( , bo już weekend ale dobre i to :oops:
Marcysia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 04 paź 2011 22:51

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Marcysia »

MaryKate musisz uzbroić się w cierpliwość i również wszyscy którzy jesteście przed weryfikacją. Moje skierowanie powróciło do przeglądarki po upływie 3 miesięcy czyli w 25 m-cu oczekiwania :( Miłych ciepłych dni i pozdrawiam .
Awatar użytkownika
krysiapff
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 09 lut 2017 13:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: krysiapff »

:) heyka wieczorowo- ja w weryfikacji jestem od 17 maja po 21 m-cach oczekiwania 8-) ciekawe kiedy wroce do kolejki :?: :?:
ODPOWIEDZ