NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
forumowicz

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: forumowicz »

Witam Wienia ! 🙋Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Pocieszyłaś mnie .....Bo gdyby przyszło siedzieć cały dzień na terenie sanatorium to można by z nudów wściec się . Zwłaszcza w porze jesienno - zimowej. A tak to może jak pogoda dopisze , pospacerować. Gdyby tylko nie pogorszył się stan zdrowia. Ja kocham góry , chciałabym w takim razie jakąś miejscowość na południu kraju. Oby tylko nie Krynica bo jej nie lubię. Tam wszędzie ruch , samochody, spaliny i wogóle za dużo ludzi. Tak samo jak w Krakowie. Chciałabym od tego odetchnąć. Tobie już niedaleko do wyjazdu a mnie w takim razie jeszcze trochę poczekać, mam nadzieję że nie padnie termin Świąt Bożego Narodzenia. Będę musiała iść na Batorego i zorientować się kiedy mniej więcej. Odezwę się jak dowiem się czegoś. Tymczasem pozdrawiam i jeszcze raz dzięki . Pozdrawiam. 😀
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Witaj Goja,
nie wiem jak u Ciebie ale u mnie czyli w tym samym naszym małopolskim funduszu na poszpitalne od dwóch dni nic nie ruszyły numerki do przodu i stoją w miejscu niestety...
W poniedziałek i we wtorek to samo i o ile chyba pamiętam to i w piątek też, a może tylko parę poszło numerków i przesunęło się w piątek...eh..
A jak przeglądałam ten dział tutaj to we wrześniu miałam 414 i ktoś mi nawet napisał, że lada moment przyjdzie skierowanie do domu a to się niestety ma jak ma..... trudno.. cierpliwie trzeba czekać......
Serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Wienia »

Goja witam :kwiat: i Wszystkich Małopolan :kwiat:
Czyli mnie się udało,że dostałam przydział bo teraz zastój. Ja wiem czy udało? Listopad to nieciekawa pora.Dotąd zawsze miałam szczęście i jeździłam w miesiącach letnich. Ale ponieważ miałam zabieg,więc dolączyłam wypis ze szpitala i okres oczekiwania mi się skrócił, z tego jestem zadowolona .Jak powiedzieli znajomi ,bardzo fajny czas,bo szybko zleci ten nieiekawy miesiac.
Z naszego funduszu moja koeleżanka dostała leczenie szpitalne w Lądku Zdrój.


Ten zastój to myślę,że związane to z tym,że rozdano już przydziały na ten rok :?:
W każdym razie ,życze Wam dziewczyny przydzialów już po świętach,będzie dzień dłuższy ....
Muzyczko Tobie chyba napewno po Nowym Roku z takim numerkiem :D
Ale życzę jak najlepiej zarówno Goi jak i Tobie.

Wymarzonych przydziałów i terminów dla Was :kwiat:
Ja już prawie gotowa do wyjazdu,choć jeszcze nie spakowana.
Pozdrawiam serdecznie. :kwiat:
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Szanowna Wieniu,
Dziękuję za wiadomości, niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać. Może być tak jak piszesz, zobaczymy. Odezwę się.
Co do Kujawiaka w Inowrocławiu byłam dwa razy.
Raz normalnie na poszpitalne z funduszu październik i do 7 listopada i w tym samym roku po świętach prywatnie wykupiłam pobyt bo bardzo tam mi się podobało i chciałam odpocząć po świętach do trzech króli.
Nawet tam grałam koncert w Sylwestra , na pianinie, no i znane utwory Bacha Mozarta Chopina Straussa walce i inne popularne melodie a potem kolędy bo tak ludzie chcieli w sali kryształowej, zorganizowany przez panią Ewę z k.o. i potem nam pozwolono tam spędzić Sylwestra przy telewizorze i TV z Polsatu ale ludzie przynieśli swoje nagrania i było super...do rana.. A przede wszystkim własnym sumptem i niedrogo, ludzie poukładali stoliki i krzesła w swoich własnych gronach i paczkach ludzi i było bardzo bardzo miło....
Jeżeli możesz to jeszcze zadzwoń i spytaj się o pokój, ja tak dzwoniłam i ponieważ jestem po wypadku pod Szczekocinami dostałam pokój o który prosiłam, by odpocząć w spokoju, w częściej komercyjnej w Media SPA to jest z boku kujawiaka ale to wszystko razem jest połączone i przechodzi się różnymi przejściami, właśnie na pierwszym piętrze dostałam gdzie jest sala kryształowa a na drugim piętrze tam jedzą ludzie z komercji...
Kujawiak jest po remoncie , pokoje są na karty chipowe też, nie wiem, czy wszystkie,ca przede wszystkim polecam Ci jacuzzi gdzie jest woda solankowo-mineralna bo w basenie chlorowana zwykła więc jak możesz weź codziennie jacuzzi, który jest na tej dużej sali gdzie jest basen, a.basen bardzo duży, można pływać ja pamiętam wzięłam nawet prywatnie karnet i pływałam rano o 6:30 codziennie i było super, jest sauna też. Są też plastry borowinowe jest wanna siarkowa i inne solankowe, polecam hydromasaż w kolorowej wannie, no i wiadomo Magneto lasery i tak dalej. Cała balneologiczna infrastruktura jest na dobrym poziomie. Cały Kujawiak gdzie dzieli się na sektory A, B, C... To co pamiętam to poszpitalne było na A, jak wchodzi się od frontu to po lewej stronie, lepiej wziąć wyższe piętra bo będą pokoje jaśniejsze. Jest przepiękny park zrobione z dofinansowania z unii, jest gdzie pospacerować i koło stawu a przede wszystkim nowocześniejsze tężnie lepsze niż w Ciechocinku. W niedzielę koło hali sportowej odbywają się targi to znaczy są to rozłożone stragany z różnymi rzeczami i wszystko można kupić. Czasami w tej hali sportowej odbywały się różne imprezy sportowe lub regionalne targi żywności to też polecam lub koncerty. Inowrocław to przepiękne zabytkowe kościoły, można je też pozwiedzać , byłam prowadzona przez przewodnika który wydał książkę o tym rejonie i bardzo sobie chwalę. Ponadto wieczorna rehabilitacja jest w różnych miejscach przy budynku przy Media SPA jest dolce Vita ale to jest malutka kawiarenka i tam grają, a przede wszystkim pod tężniami grają w dawnym kolejowym to trzeba przejść parkiem nieduży kawałek, również w parku po remoncie jest taki budynek który nazywano tramwajem i tam też grali jak i w energetyku. Powiem szczerze że nie chodziłam na tańce bo wtedy byłam ze świeżą nogą po złamaniu także to było niemożliwe. Może dwa razy poszłam na miejscu w dolce Vita u nas na dole i tyle, jeszcze jest piękna oranżeria -kawiarnia troszku dalej za stawkiem to też polecam.powiem szczerze że na początku bałam się wychodzić sama do parkupi 16 tej, nawet po kolacji ale tak są dobrze oświetlone alejki i miejsca spacerowe że jest bezpiecznie i nie trzeba się bać..
Aha na dole w Media spa, u nas można było chodzić na ćwiczenia z jogi ja sobie to wykupiłam, ale też i były inne ćwiczenia.Stołówka na pierwszym piętrze słyszałam że po remoncie ale ja byłam jeszcze przed remontem, jedzenie ok.,wyobraź sobie że kiedyś kupiliśmy 10 jajek wiejskich na tym targu koło hali sportowej bo nam brakowało jajecznicy na śniadanie i pani z kuchni nam zrobiła bez problemu , jeszcze z cebulką i z szynką...i 2 razy ..
Mam piękne stamtąd wspomnienia, obyś i Ty tak miała, czego Ci życzę.
Czas leci jeszcze zostało Ci 11 dni do wyjazdu, więc niebawem, życzę pozytywnego nastawienia...aha tam są ludzie z funduszu ale też i zus-u, to co pamiętam... Jeszcze jak były takie dni kiedy padał deszcz to można było pograć w bilarda, był stół do gry w kujawiaku.chyba na 1 lub 2 piętrze...
Nie wiem jak będziesz miała przydział do lekarza , ja miałam glówną panią doktor i naprawdę bardzo super i przyjemna pani, polecam .
Bardzo przepraszam że tak się rozpisałam....
Jeśli coś chcesz wiedzieć to proszę napisz i pytaj. Życzę wszystkiego dobrego, miłego tam pobytu, i dobrej rehabilitacji
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11633
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Atina »

Uzdrowisko Inowrocław jest takie jak opisuje Muzyczka...potwierdzam :)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Dziękuję Alinko :serce:
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Wienia »

Muzyczko :serce: :kwiat: opisałaś to tak dokładnie,że ja już się tam widzę :D
Muszę zapamiętać;
1 pokój koło sali kryształowej
2 basen jakuzzi
3 hydromasaz w kolorowej wannie
4 oblecieć wszystkie kawiarenki tam gdzie tańce
5 myślę,że wycieczki w pobliskie ciekawe miejsca
I najważniejsze pokój z dobrą kumpelą do towarzystwa bo jedynę to mam na codzień.
Muzyczko ręczniki myślę,że tak jak w większości 2 szt bo one miejsca sporo zajmują,a okres taki ,że trzeba zabrać trochę ciepłych rzeczy .
Jadę dzień wcześniej bo dopiero zajezdżam po godz 16 więc trochę się porozglądam co i jak.
Super,że tak dokładnie opisałaś ośrodek jeszcze raz piękne dzięki.
Pozdrawiam :kwiat:
Wienia.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14539
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Dzięki Muzyczce znamy już Kujawiak :D :lol:

Muzyczko , przeniosłam tutaj Twój wpis z Działu Oceń sanatorium , bo nam pan moderator uszu natrze ;) :lol:
Muzyczka pisze: 06 lis 2019 11:09

Sluchaj Gieniu, gdzieś pisałam do Ciebie na forum, bo pamiętasz kiedyś dawno temu chyba marzec luty , wiosną tego roku, zastanawiałam się co wybrać: Polanice Wielką Pieniawe czy Ciechocinek no i wybrałam Polanice wtedy, oczywiście z niej byłam bardzo zadowolona..
Ale wyobraź sobie że teraz miałam ten sam dylemat i odwrotnie wybrałam jednak Ciechocinek, kolejowy, co Ty na to?.... bo Ty też stwierdziłaś wtedy, że nie lubisz gór, że wybrałabyś inaczej czyli Ciechocinek..no to teraz tak zrobiłam..od 2 maja będę mieć....dopiero...
Każdy Muzyczko lubi coś innego , ja zdecydowanie wybrałabym Ciechocinek :) gór , to prawda , nie lubię , co nie oznacza , ze nie biorę pod uwage wyjazdu do Polanicy , bądź Krynicy , ale tylko nie w okresie grzewczym :)

Póki co , czaję się na 8-) zwrot :twisted: , ale może już w styczniu :)

Pozdrawiam wszystkich Małopolan :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Droga Wieniu,
To co opisałam pokój koło kryształowej sali to jest na media SPA. A tam jest komercja więc jeżeli uda Ci się załatwić to brawo a jeżeli nie no to w ogólnym budynku, sa też ładne i pamiętaj to wszystko jest połączone.....i razem i są przejścia korytarzami..
ale czasem jest taka sytuacja że mają wolne pokoje, bo z komercji nie są na maksa obłożone i tyle z ludzi, tj.nikt nie przyjeżdża...
Z paniami sprzątającymi idzie się porozumieć i z ręcznikami myślę że się dogadasz, wystarczy być tylko uprzejmym....
Życzę wszystkiego dobrego, dziękuję za miłe słowa..
Serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Witajcie,
Czy też wszyscy oczekujący na poszpitalne leczenie dorosłych, w Małopolsce, podobnie mają że teraz jest zastój i nic nie ruszają się numerki od 3 dni...???
Pamiętam też tak było w wakacje że przez 2 tygodnie numerki stały w miejscu i teraz też tak podobnie jest....hm....
Już lepiej by było tam nie zerkać i nie patrzeć....
Sama nie wiem..,.
Serdecznie pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ