NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Sądzę , że chociaż nie mam kardiologii , a pulmonologię , możliwe byłoby , abym otrzymała ten przydział :)
16 stycznia muszę jednak być w domu , ważna sprawa osobista ... wrrrr
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

Tak na marginesie, podobnież rozpatrują tylko odwołania i przesunięcie terminu ze względów zdrowotnych.
Czyli jak złożysz wniosek to zero jakiegokolwiek planowania osobistego ,bo NFZ podaje przybliżony czas oczekiwania!
Mój minął w lipcu...to przepraszam,czy pół roku później to jest przybliżony czas!?
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Witaj Alien,
Nie wiem, czy już a propos Twego Ciechocinka od 7 go napisałeś odwołanie, a tak długo czekałeś i jeszcze myślałeś o kawałku plaży.... kiedyś.. A tu taka decyzja... Na pocieszenie mogę powiedzieć że zimą w mieście jest cieplej....
Na pewno fundusz musi mieć dość mocno umotywowane przyczyny zdrowotne lub losowe przy odwołaniu i to głównie bierze pud uwagę. Nie wiem czy decydujesz się pisać to odwołanie czy jednak liczysz na to , że ten sajgon w domu zdąży się skończyć i będziesz mógł jechać...
Widzę że jesteś dość mocno zirytowany tak też często bywa. a w Ciechocinku dostałeś od 7 stycznia jakie sanatorium ? O ile można się spytać delikatnie... Jeśli mogę coś poradzić to zawsze tak mi się wydawało że idzie się dogadać z funduszem. Jeżeli masz niedaleko do Krakowa na Batorego spróbuj podjechać tam lub spróbuj też dodzwonić się i telefonicznie poradzić...lub to skierowanie zamienić na inne ze zwrotów- być może też taka możliwość będzie...lub może dadzą Ci inną propozycję..
Proszę nie widzieć wszystkiego w tak bardzo czarnych kolorach. Jest to dość kłopotliwe teraz skoro nie możesz lub nie da rady jechać 7 stycznia , przemysl to na spokojnie, ale niestety takie życie , że te terminy nadają różnie , w zależności od schorzenia, kolejki, losu i wielu czynników... Wspieram mocno i by wszystko było dobrze.. serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

Dziękuję Muzyczka za wsparcie.
Odwołanie napisałem jeszcze przed otrzymaniem oficjalnego dokumentu papierowego,co nastąpiło wczoraj,po sprawdzeniu na stronie przeglądarki skierowań.
I teraz czekam na odpowiedź,ale nie odsyłam skierowania. Nie mam absolutnie szans by wyjść z remontu nawet do końca stycznia.
Co do wyjazdu nie kaprysiłem gdzie (no może poza Wysową,a o plaży każdy marzy... :) ) ,ale tak nie może być ,że podają czas przybliżony a całość przesuwa się o pół roku!!! Przecież wszyscy mamy swoje życie i plany poza NFZ!
Tym bardziej,że komunikacja w stronę pacjent nie działa absolutnie!!! To nie my jesteśmy dla NFZ ,tylko o ni dla nas! Tak trudno poinformować pacjenta,w dobie komórek,maili i jeszcze działającej poczty,że terminy ulegają zmianom i o ile.
Ja wiem,że można się dogadać..ale z ludźmi,nie z systemem.
A tak na marginesie...jak długo będziemy funkcjonować na słowach,załatwić,dogadać,itd ? Dlaczego po prostu nie nie może być już normalnie...
Muzyczka,w Ciechocinku otrzymałem jakieś uzdrowisko pt. GRAŻYNA VI.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14548
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: ANDY12345 »

To będziesz koło parku naprzeciwko grzybka wypoczywał, a i do 21 muzykę na żywo słyszał :)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

ANDY...szczerze to mi nic nie mówi,pierwszy raz byłby Ciechocinek. Nawet nie bardzo wiem gdzie się tam obrócić w czasie po zabiegach. W sumie jestem zadowolony ,że to ,,TEN" słynny kurort...tylko tak w okolicach marcu to już byłoby ok. Na wiosnę to jeszcze bym zabrał rower..ale zimą? ciut chyba kije i ...leki na wątrobę :lol:
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Alien,
Bardzo dobrze, że nie czekałeś na to pismo , które przyszło niedawno oficjalne i szybko napisałeś odwołanie... We wszystkim co pisałeś jak najbardziej masz rację i niestety u nas tak jest. Przyznam się szczerze , że ja też tak jak Ty długo oczekiwałam i było opóźnienie i miałam momenty irytacji , bo chciałam planować w swym życiu, jechać w ferie zimowe z koleżanką z Krakowa i już miałam rezerwację, a przez dwa tygodnie nic nie poszło do przodu z numerami i jeszcze musiałam przedłużać wpłatę zaliczki i miałam straszny kłopot. Potem dostałam po dwóch tygodniach zastoju wreszcie skierowanie i to na ferie zimowe, co mi bardzo pasuje, ponieważ wtedy mam wolne w pracy. Oczywiście w moim przypadku też wszystko nie jest takie och i ach, ale już niech tak będzie, to jest leczenie poszpitalne..w zimie, nad morzem.
Jeśli mogę Cię wesprzeć, to oby to Twoje odwołanie zostało pozytywnie rozpatrzone i wyznaczą Ci nowy termin i na pewno już będzie po remoncie i pojedziesz. Tylko weź pod uwagę że jak już drugi termin będzie to potem musisz jechać, bo jeżeli nie pojedziesz to wrócisz do normalnej długiej kolejki na nowo. chyba że coś się zmieniło od nowych przepisów lipcowych.... Oby wszystko było dobrze, czego Ci życzę od serca..
Może jak znajdziesz może czas, warto tam zadzwonić lub też popytać czy nie mają jakieś innej propozycji w zamian dla Ciebie i co by mogli Ci zaproponować w to miejsce co masz już wyznaczone, ale jak chcesz Przecież tam też pracują ludzie. Wiem że bywają przeróżne przypadki losowe i naprawdę trzeba duże życzliwości i przecież chyba ją mają... W pewnym sensie to nam bardziej zależy, my jesteśmy osobami zainteresowanymi bardziej a oni tylko mają nas jako numery w oczekiwaniu i idą według kolejki, która idzie różnym torem i z różnych przyczyn jak są wiesz się wydłuża... To co wiem inni potrafią i to nie wiem w jaki sposób, ale jakoś pewne rzeczy umieją czasami pozałatwiać i by było dobrze, jeżdżą szybciej np.ze zwrotów,...Też tego nie robiłam i nie umiem.
Życzę Ci wszystkiego dobrego , by ułożyło się wszystko dobrze, więcej nadziei i pozytywnego myślenia, spokoju i dobrego nastawienia...
Serdecznie pozdrawiam....

Andy- hm..nie będzie.? Lub nie będzie..nie wiadomo.... Bo nie może jechać...
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14548
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: ANDY12345 »

Na pewno spotkasz kogoś kto już był w Ciechocinku, jest też punkt inf. turystycznej przed Wiedeńską, nie przejmuj się ja też parę miesięcy temu byłem pierwszy raz w Ciechu i bardzo sobie chwalę pobyt, teren płaski co dla nóg dobra wiadomość. W wojskowym wieczorem jest basen ogólnodostępny i jak masz grupę to wchodzisz ze zniżką 8 pln za godz. Poczytaj wpisy o Ciechu a reszta to na miejscu i życzę miłej kuracji :)
Muzyczko pewne rzeczy nie zależą od nas, ale czasami się dobrze układają :) , zdrówka.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Andy , ale Alien wysłał prośbę o zmianę terminu , zazwyczaj miejsce tez zmieniają :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14548
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: ANDY12345 »

Tylko nie wiadomo czy uznają, a skierowania jeszcze nie zwrócił :oops: .
ODPOWIEDZ