NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

mikusia , ja składałam 13 miesięcy temu , nadano mi numer niecałe 60 000 , a Ty masz już ponad 70 000 :shock:
Coraz więcej osób składa wnioski :roll: , nie chce być złym prorokiem , ale wydaje mi się , że zanim nasza kolejka przyjdzie , może to być już prawie 3 lata :shock:
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4912
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alutka 114 »

U mnie od maja ubyło niewiele ponad 10 tysięcy i na dziś mam 52630 ciekawe czy w 2020 dostanę przydział :?: Dużo zdrowia i cierpliwości życzę wszystkim czekającym :kwiat:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

Witam serdecznie...coś jest na rzeczy z tym odroczeniem wyjazdów,u mnie weryfikacja nastąpiła nie po 18 ,a po 21 miesiącach...właśnie poszło. Wedle wewnętrznych przepisów (!) Małopolskiego OW NFZ dopiero po weryfikacji mogę się starać o tzw. zwroty... No to zobaczymy jak to będzie wyglądało u nich na wiosnę. W sumie nawet jakby doszło do 3 lat miałbym lepiej bo wyjazd maj-czerwiec za rok,a tak to przełom tego roku brrrr... a było tak pięknie przy decyzji z NFZ ...28 miesięcy.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Ano pięknie było , te 28 miesięcy :D piszesz , ze w 21 miesiacu wróciłeś z weryfikacji , czy dopiero wniosek poszedł :?: :shock:
Alien , Ty i tak coś sobie wydzwonisz wiosną :)
Liczyłam , że wrócę z weryfikacji w sierpniu , i wydzwonię wrzesień lub październik , a tu może mnie spotkać :o


Alutka , teraz sprawdzałam dokładnie , z początkiem grudnia 2017 miałam prawie 5 900 .... dzisiaj mam 4 002 .... czyli spadło prawie 1 900 8-)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

Gienia,dopiero wniosek poszedł..wiec powrót w 22 miesiącu od daty złożenia. czyli całość przesunięta o ok 3-4 miechy ,więc 31-32 miesiąc od złożenia miałbym wyjazd...a mnie białe niedźwiedzie nie pasują. Maj jak słusznie niektórzy zauważają ,może być niezłym miejscem na połów zwrotu ze względu na komunie..no a gdzie ukochane dziadki i babcie wtedy są? Raczej nie w sanatorium...ale to jest ruleta. Myślę też może o telefonach na zwroty przełom sierpień wrzesień,też jest taka opcja (rozpoczęcie roku szkolnego i obowiązki dziadkom przybywają). No trzeba se jakoś radzić.... :lol: Tak na marginesie Gieniu,szykuje Ci się dobry termin przy takiej cyfrze...wiosenne serc uniesienia itd... ;)
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4912
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alutka 114 »

GIENIA wymarzonego przydziału życzę z takim numerkiem to już coraz bliżej jesteś, ja czekam cierpliwie, o zwroty nie będę się ubiegać bo składaliśmy wniosek razem z mężem , a mąż nie dostanie urlopu z dnia na dzień, więc czekamy. W marcu mam Granit w Szklarskiej Porębie i mam nadzieję na super pobyt. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Alien , ten wniosek to może wrócić i w 23 miesiacu :evil:
Czyli jesli tak będzie u mnie to popsuje mi całe plany :( .... jesli wrócę z weryfikacji wrzesień/październik , no to wtedy mogę być na turnusie z Krusu . Gdyby nawet nie , nie będę już brać zwrotu w zimie ... chyba , ze będzie Kołobrzeg ;)
32 miesiące minie mi ok lipca , czyli przydział mogę już miec koncem kwietnia . I znowu będę dzwonić jak ostatnio , w ostatniej chwili .... :roll: mogą być zwroty na Święta Wielkanocne , a w maju mam dwie imprezy rodzinne ....
Jak piszesz , termin wypadnie mi super , ale boję się dwóch , a najbardziej jednego miejsca , a Kraków lubi tam kierować na pulmonologię :roll: wolałabym sama zdecydować o miejscu pobytu ;)


Alutka , byłam w Granicie czerwiec/lipiec 2017 .... chcesz , poczytaj moja opinię :D
viewtopic.php?f=3&t=16588
Moja opinia może nieco odbiegać od rzeczywistego stanu na chwilę obecną , były tam jakies remonty ..
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: malgonia »

Mnie w grudniu mineło 18 miesięcy od składania wniosku,zamierzam się wybrać do NFZ-u i zapytać czy moge sama zanieść wniosek do lekarza celem weryfikacji :D :D nie trzeba będzie wysyłać :D :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Dobry pomysł :D daj znać co Ci opowiedzą . Taka opcja mnie by bardzo urządziła :D
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4912
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alutka 114 »

GIENIA bardzo rzeczowa opinia, dziękuję bardzo, grunt to dobre nastawienie i doborowe towarzystwo czego Tobie i sobie życzę. Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ