Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: Felice »

Jak nie przyjmiesz terminu to stracisz kolejkę,chyba że powodem jest choroba. W naszym NFZ nawet brak urlopu nie przejdzie.
jola220956
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 24 maja 2019 19:11
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: jola220956 »

Dzięki za odpowiedż,nie jestem a nie,nie mam żadnych konkretnych powodów.Po pierwsze jadę pierwszy raz do SANATORIUM.Byłam pewna na 100 %,że pojadę w lecie.Wrzesień i pażdziernik o,key ,ale listopad i grudzień ,gdzie jest zimno,swetry ,buty ,szaliki itd,do tego sasiadka mówi ,że większość sanatoriu nie ma bazy zakładu przyrodoleczniczego /siarka,borowina/ na terenie sanatorium.Widzę to w ten sposób ,że najpierw muszę się ubrać,żeby wyjść z sanatorium,isć do tego zakładu przyrodoleczniczego ,rozebrać się do tych kąpieli siarkowych,potem lezeć,potem ubrać się..... to mnie przeraża.Pozatym jst zimno ,trzeba zabrać dużo ciuchów?w/g mnie to to samo ,gdybym była w domu i przez 3 tyg chodziła na Oddzial Dzienny do Szpitala/Szaserów ,Spartanska,Konstańcin -Jeziorna w Warszawa/i będę wracała do domu.Ponieważ tak jak piszę nigdy nie byłam w sanatorium, na pierwszy raz zima nie wyglada dla mnie obiecująco. Wcake nie lubię zimy,kocham wiosnę i lato,no może być poczatek jesieni....Boję się ,że się przeziębię i będę chora i przeleżęw łóżku...Nie jestem pesymistką i naprawdę nigdy nie byłam
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: ewa11 »

Oj tam, oj tam marudzisz,, nie taki diabeł straszny jak to malują'' pojedziesz ,zobaczysz i jestem pewna że zmienisz nastawienie.
Miluta
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 02 maja 2018 09:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: Miluta »

Jolu, jak pisze Ewa - będzie dobrze ;) byłam latem w sanatorium z synem, było super ( bo super towarzystwo ), zimą też - sama ;) - i też super, powód ten sam - fajni ludzie. Wszystko zależy od nastawienia, więcej optymizmu :) Miłego dnia wszystkim oczekującym :kwiat:
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: Koralik_bis »

jola220956; pojedź do Wieńca zimą tam całe 3 tygodnie możesz nie wychodzić z budynku a wszystkie zabiegi, posiłki i kulturalne ogarniesz; grube ciuchy tylko na podróż w obydwie strony weź :D
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: ewiko »

Jolu , kiedyś sanatorium dostałam w grudniu , byłam zrozpaczona ... święta poza domem , bez rodziny ??? Ten wyjazd wspominam baardzo dobrze. Ominęła mnie świąteczna krzątanina ( swieta w sanatorium super zorganizowane ) , poznałam wspaniałych ludzi i wróciłam do domku wypoczęta. Głowa do góry ..... bedzie ok.
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: Leon43 »

Wniosek złożony w maju 2017 i przydzial od 25.09 2019 czyli 28 miesięcy oczekiwania na sanatorium. Za długo...
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: Adela »

A gdzie jedziesz?
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: ewasz »

Leon no co Ty, za długo 🤔 to ci powiesz na to, że w Śląskim czekamy 34, a teraz nawet 36 miesięcy + 12 (już od dawna wniosek można składać u nas pi 12 miesiącach od powrotu) to mamy sanatoium co 4 lata.
Nie narzekaj więc bo inni czekają dłużej.
Niemniej jednak generalnie czekamy wszyscy zbyt długo.
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: ewa11 »

Czas oczekiwania wydłuża się numerki schodzą co raz wolniej u mnie dzisiaj spadło tylko 31 :evil:
ODPOWIEDZ