Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: jacky6 »

Szokujące teraz ?
Nieprawdaż ?
Ale to jest samo życie.
W lipcu wróciliśmy z "nemocnicy na krai parku" w Goczałych Kowicach które nam "zafundował" śląski NFZ.
Kalendarium wypadków układa się następująco:
1. Należy wg aktualnych przepisów odczekać rok czasu - czyli do lipca 2016 - wtedy będzie można upraszać lekarza o wypisanie wniosku
2. Po zarejestrowaniu wniosku w NFZ kolejna poczekalnia - jeszcze do niedawna było to 28 miesięcy, prawdopodobnie niebawem będzie to 36 misięcy i tak dodając te trzy lata przyjdzie nam wyglądać w lufciku przydziału dopiero na jesieni w roku 2019....

Ukochany kraj, umiłowany kraj, ukochane miasta i wioski...
No co - śpiewajmy razem, będzie weselej... :P :P :P :P

Zapraszam do klubu oczekiwaczy AD 2019...
Jak się zgłosi druga osoba - otworzę listę...


:-) :mrgreen: 10 DDW :ugeek:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11548
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: Atina »

Brak słów... :roll: :roll: :roll:
forumowicz

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: forumowicz »

Dobrze, że jeszcze nie każą się codziennie, osobiście odhaczać przez te kilka lat, w oddziale NFZ :(
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: Chmurka07 »

Jakie przepisy mówią ,że trzeba odczekać rok czasy by prosić lekarza o wypisanie ponownego skierowania do sanatorium.? Ja wróciłam w marcu br i w czerwcu złożyłam kolejny wniosek. Lekarz wypisał bez mrugnięcia powieki :D a NFZ przyjął :D
forumowicz

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: forumowicz »

Anka_K pisze:Jakie przepisy mówią ,że trzeba odczekać rok czasy by prosić lekarza o wypisanie ponownego skierowania do sanatorium.? Ja wróciłam w marcu br i w czerwcu złożyłam kolejny wniosek. Lekarz wypisał bez mrugnięcia powieki :D a NFZ przyjął :D
:( wewnętrzne śląskiego NFZ ..... nawet jak lekarz wypisze to i tak w śląskim funduszu odrzucią :evil:
forumowicz

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: forumowicz »

Zapraszam do klubu oczekiwaczy AD 2019...
Jak się zgłosi druga osoba - otworzę listę...

Jacku zapisałabym się do Twojego klubu, ale z wyliczeń wychodzi mi wypadzik na kurację na przełomie grudnia i stycznia 2016. Doliczając 8 miechów od powrotu do złożenia wniosku, a następnie czas oczekiwania z nawiązką, to jest kolejne 20, to myślę, że jak Bozia da zdrowie ;) wyjadę ponownie latem 2018 roku :o :D :lol: :lol:
Awatar użytkownika
brrrelok
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 140
Na forum od: 30 sie 2013 23:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: brrrelok »

smuga pisze:wewnętrzne śląskiego NFZ ..... nawet jak lekarz wypisze to i tak w śląskim funduszu odrzucią :evil:
Sam już nie wiem co mam o tym sądzić, kolega wrócił z sanatorium (Kołobrzeg) w XII 2014, w czerwcu lekarz wypisał mu nowy wniosek i jak ostatnio z nim rozmawiałem (w połowie sierpnia) to mi powiedział że dostał numerek i orientacyjny czas oczekiwania to 29 miesięcy :shock:
forumowicz

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: forumowicz »

:o hmm....też nie wiem co o tym sądzić :roll: Koleżance mija rok od powrotu w listopadzie tego roku , lekarz wypisał jej wniosek w lipcu i właśnie 10 sierpnia otrzymała info z NFZ że może składać wniosek w listopadzie bo wtedy mija 12 miesięcy od powrotu ....to raptem 4 miesiące wcześniej a odrzucili :( Oj nie zbadane trybiki w tym naszym funduszu :roll:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24496
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: ewasz »

smuga pisze:
Anka_K pisze:Jakie przepisy mówią ,że trzeba odczekać rok czasy by prosić lekarza o wypisanie ponownego skierowania do sanatorium.? Ja wróciłam w marcu br i w czerwcu złożyłam kolejny wniosek. Lekarz wypisał bez mrugnięcia powieki :D a NFZ przyjął :D
:( wewnętrzne śląskiego NFZ ..... nawet jak lekarz wypisze to i tak w śląskim funduszu odrzucią :evil:
A ja jestem tego żywym przykładem, odczułam to na własnej skórze bo naiwna wysłałam wniosek po pół roku - nie wiem czy się śmiać czy płakać :shock:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24496
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: ewasz »

brrrelok - jestem w :shock:
Może to jakiś szczególny przypadek :roll: albo na dobry humor właścicielki biurka trafił kolegi wniosek ;)
A my potem się dziwimy, że kolejka dziwnie się zachowuje :lol:
ODPOWIEDZ