Gdzie Śląski NFZ wysyła nas w 2016 do sanatorium

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
forumowicz

Re: Gdzie Śląski NFZ wysyła nas w 2016 do sanatorium

Post autor: forumowicz »

Bo Ślązaków traktuje się jak żebraków. Po ponad 30 m-cach czekania, poza sezonem letnim dostajesz przydział do jakiegoś zadooopia :evil: bez basenu, solanek, borowin. Wszystkie zabiegi elektryczne mogę sobie załatwić bez łaski na miejscu, bez straty czasu w kolejkach pod gabinetami. Lepiej spędzić ten czas spacerując na świeżym powietrzu. Duże kurorty są dla kuracjuszy z innych województw. Poczytajcie na forum, kto, dokąd i jak często jeździ. Tylko my jesteśmy od ....macochy :(
forumowicz

Re: Gdzie Śląski NFZ wysyła nas w 2016 do sanatorium

Post autor: forumowicz »

Marzenie ściętej głowy :cry: kto zamknie TAKĄ lodziarnię :?
Awatar użytkownika
efe
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 148
Na forum od: 12 lip 2016 01:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Gdzie Śląski NFZ wysyła nas w 2016 do sanatorium

Post autor: efe »

Cześć,wiem że czekacie długo bo rozmawiałem z osobami ze Śląska co przebywali ze mną w Szczawnicy.To też zależ od lekarzy,w niektórych stronach wypisują 6 m.po przyjeżdzie,w Lubelskim składasz po przyjeżdzie i do 18 m. wyjazd.A tak nawiasem mówiąc,nie życzę nikomu wyjazdu w sezonie do Stróż przez ZUS,21.00 w pokoju,alkomaty,budynek przy głównej woj.drodze.Życzę wszystkim szybkich,udanych wyjazdów,pozdrawiam 8-)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Gdzie Śląski NFZ wysyła nas w 2016 do sanatorium

Post autor: darek »

.......a co do lokalizacji to niestety ,ale prawda jest taka ,że niezbyt mile widziani są kuracjusze ze śląska bo jak można określić ilość ludzi np w kołobrzeskiej ARCE wiadomo ,że w tym ośrodku turnusy NFZ rozpoczynają się co tydzień ma to swe plusy nie ma wielkich wjazdów i wyjazdów.
Ostatnio na turnusie była słownie JEDNA OSOBA :(
Podobnie nieosiągalna dla ludzi z województwa śląskiego jest z ...kołobrzeskim Sanem ZERO kuracjuszy od ponad 5 lat.
Wiem z autopsji ,że mocne w wyjazdy są ..Goczałkowice ponad 70% , Ustroń około 50% czy ostatnio Bardzo POPULARNY nadmorski kurort ..Kamień Pomorski :( około 405 -ale w w/w obiektach standardt zatrzymał sie na późnym Gierku choć juz sa TV w pokojach
np w Buskiej Krystynie wg informacji jakie uzyskałem podczas pobytu w 2014 roku śląsk średnio reprezentowany jest 5-6 osób na prawie 250 kuracjuszy natomiast w zeszłym roku w kołobrzeskiej Perle było aż 6 osób ze śląska na 350 kuracjuszy
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Gdzie Śląski NFZ wysyła nas w 2016 do sanatorium

Post autor: Felice »

Bardzo dużo kuracjuszy ze Ślaska jest we wszystkich sanatoriach w Lądku.
forumowicz

Re: Gdzie Śląski NFZ wysyła nas w 2016 do sanatorium

Post autor: forumowicz »

zobaczymy, jak liczna będzie reprezentacja Śląska w Iwoniczu :?: Wśród forumowiczów NS tylko nieliczne jednostki śląskie wykazują aktywność. Wiele osób w wieku 50+ (o starszych nie wspomnę) nie ma pojęcia o NS, albo nie radzi sobie z nowymi, acz popularnymi i niezbędnymi, technologiami :cry: :evil: Kto nie nadąża, ten się cofa, niestety :roll: I żyje w błogiej nieświadomości, bo nie wie, co traci ;) Pozdrawiam wszystkich, którzy tu trafili, z ciekawości, czy przypadkiem. Przechodniu, powiedz Sparcie.... no, może bliżej nas, że jest takie forum, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o sanatoriach, nawiązać sympatyczne kontakty, wykazać kreatywnością , pośmiać, podzielić opiniami, zdjęciami, wrażeniami, itd. :serce: :kwiat: :serce: :D
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23849
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gdzie Śląski NFZ wysyła nas w 2016 do sanatorium

Post autor: grazynamackowiak »

Witam dobrze Felice pisze że śląscy kuracjusze mają przydziały
do Lądka Zdroju :o Będąc wiele razy na kuracji w tym kurorcie
zawsze spotkałam , się z liczną ilością kuracjuszy z śląska :)
Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Gdzie Śląski NFZ wysyła nas w 2016 do sanatorium

Post autor: forumowicz »

chetny pisze:Reasumując czekamy najdłużej a potem dostajemy przydział do syfu :( :( :evil: :evil:
Albo do Goczałkowic :lol: :evil: :lol:
forumowicz

Re: Gdzie Śląski NFZ wysyła nas w 2016 do sanatorium

Post autor: forumowicz »

darek pisze:.......a co do lokalizacji to niestety ,ale prawda jest taka ,że niezbyt mile widziani są kuracjusze ze śląska bo jak można określić ilość ludzi np w kołobrzeskiej ARCE wiadomo ,że w tym ośrodku turnusy NFZ rozpoczynają się co tydzień ma to swe plusy nie ma wielkich wjazdów i wyjazdów.
Ostatnio na turnusie była słownie JEDNA OSOBA :(
Podobnie nieosiągalna dla ludzi z województwa śląskiego jest z ...kołobrzeskim Sanem ZERO kuracjuszy od ponad 5 lat.
Wiem z autopsji ,że mocne w wyjazdy są ..Goczałkowice ponad 70% , Ustroń około 50% czy ostatnio Bardzo POPULARNY nadmorski kurort ..Kamień Pomorski :( około 405 -ale w w/w obiektach standardt zatrzymał sie na późnym Gierku choć juz sa TV w pokojach
np w Buskiej Krystynie wg informacji jakie uzyskałem podczas pobytu w 2014 roku śląsk średnio reprezentowany jest 5-6 osób na prawie 250 kuracjuszy natomiast w zeszłym roku w kołobrzeskiej Perle było aż 6 osób ze śląska na 350 kuracjuszy
A ciekawe, co mówią statystyki nt. ilości kuracjuszy z Warszawy w Goczałkowicach :?: :shock:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Gdzie Śląski NFZ wysyła nas w 2016 do sanatorium

Post autor: Felice »

Cierpliwa,my mamy swoje Goczałkowice....Konstancin Jeziorna ;) :lol:
ODPOWIEDZ